Крісло під одним із директорів Ужгородських ЖРЕРів серйозно захиталося! (ФОТОДОКУМЕНТИ)
А причиною ло цього стали численні скарги на ЖРЕРівського керівника мешканців міста.
Постійна комісія Ужгородської міської ради з питань законності, Регламенту та депутатської етики надіслала звернення до міського голови з проханням перевірити законність діяльності, наявність порушень в діях Анатолія Ковальського на посаді директора ЖРЕРу № 5 та у випадку наявності таких - звільнити із займаної посади. Під зверненням підписалися і депутати фракції «Солідарність».
Причиною цьому послужили скарги мешканців міста. За їхніми словами, Анатолій Ковальський злісно не виконує свої обов’язки, чим наразив на небезпеку руйнувань цілий будинок. По факту він відмовився сам і негласно заборонив іншим службам надавати допомогу мешканцям, у яких затоплювало підвал.
Йдеться про будинок по пр. Свободи № 28 (Ужгород), де нещодавно у прорвало трубу. Трапилось це ще перед новорічними святами. Мешканці звернулися до Ковальського – директора КП «ЖРЕР № 5», ПП «Ужбудсервіс» та депутата Ужгородської міської ради від партії «Європейська Партії України».
Євген Прозор, депутат Ужгородської міської ради, на окрузі якого сталась аварія, першим звернувся до Ковальського з проханням усунути поломку, але, з його слів, йому було відмовлено в грубій та нецензурній формі. Послався чиновник на наявність заборгованості мешканців будинку за надані ЖРЕРом послуги. Окрім того, ним було дано розпорядження взагалі перекрити водопостачання на свята, аби уникнути затоплення підвальних приміщень…
Відмовив Анатолій Ковальський і як директор ЖРЕРу,і як один із засновників ПП «Ужбудсервісу», який фактично обслуговує частину мешканців, адже ті оплачують нібито надані послуги. Підприємством, що надає послуги з утримання будинку та прибудинкової території району за конкурсом міськради було визначено саме ПП, яке і належить Анатолію Ковальському. Але під питанням і досі залишається прозорість конкурсу, де конкурентом директору комунального підприємства Ковальському був підприємець Ковальський. Конкурс оскаржується і учасниками, і Громадською радою за участі ряду активістів та депутатів.
Роман Богуславський, депутат Ужгородської міської ради VII скликання, фракція «Солідарність»
«Згідно ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» мешканцям багатоповерхівок було надано пільговий період в 1 рік від вступу в дію закону – 01 липня 2015 року, за який вони вправі самостійно обрати структуру, що буде обслуговувати їхній дім. Проводиться процедура через загальні збори мешканців, на яких певною визначеною нормами документу кількістю голосів приймається рішення.
Тобто обирати мають самі мешканці. Незважаючи на це, наприкінці каденції колишнього мера Погорєлова було проведено конкурс на обслуговування будинків і прибудинкових територій. Зараз йдуть суди, оскаржують і дії виконкому, і, власне, його правомочність. В основному відстоюють інтереси учасники, що не пройшли. Однак визнання переможцем Ковальського не оскаржується, позаяк він був сам собі конкурентом. Фактично він передав район із рук в руки, тож маємо конфлікт інтересів і недобросовісну конкуренцію. Також мова йде про банальний шантаж мешканців. Їм не видають довідки із паспортного столу, жодні документи із ЖРЕРу отримати неможливо, як от виписки, тощо. Тільки після підписання договору з ПП «Ужбудсервіс» - так відповідають мешканцям працівники КП ЖРЕРу № 5. Це примус, з цього приводу ми з депутатами, що входять до комісії з питань Регламенту та законності, звернулись і до правоохоронних органів.»
Коли напередодні свят із ладу вийшов водопровід, мешканцям було поставлено умову сплатити заборгованість, яка нібито є за будинком і підписати договори на обслуговування із ПП «Ужбудсервіс». Однак з урахуванням вищевикладеного заборгованість, озвучена як привід для позбавлення людей водопостачання, цілком можна вважати надуманою. Разом з тим, мешканців таки заледве не залишили без води на свята, а спроби викликати сантехніка із ЖРЕРу через аварійку результату не принесли.
Євген Прозор, депутат Ужгородської міської ради VII скликання, фракція «Відродження»
«Цей будинок знаходиться на моєму окрузі. Ситуація була катастрофічна. Вони перекрили воду в будинку. Я був у міськраді 28 грудня, просив, аби включили воду, тому що по закону не мають права залишити людей без води. Увімкнули, але ремонт зробили аж після протокольного доручення, даного на сесії – більш, як за тиждень. Я ходив в аварійку, говорив з Ковальським, я і дзвонив йому, але безрезультатно. Він відмовив і всім заборонив втручатися. Мешканці навіть хотіли відремонтувати все за свої кошти. Мова йшла про 5-7 тисяч гривень, можливо більше, але будинок без води і затопленим підвалом – не варіант. Вони викликали сантехніка, який працює у тому таки ЖРЕРі. Він прийшов, подивися, але усувати неполадки відмовився, мотивуючи тим, що його за це звільнять з роботи. Тобто Ковальський не тільки відмовився допомагати мешканцям, а ще й заборонив іншим це робити. Людина, яка очолює комерційну структуру, не може бути керівником КП, якщо вони мають одну сферу інтересів» За даним фактом депутатами було сформульовано Протокол засідання комісії. Далі – цитата з тексту:
«Комісія пропонує наступні рекомендації: - Міському голові внести в порядок денний проект рішення про скасування рішення виконавчого комітету Ужгородської міської ради 29.07.2015 року № 243 «Про деякі питання організації відбору суб’єктів господарювання з надання житлово-комунальних послуг», а депутатам міської ради розглянути дане питання; - Міському голові провести перевірку ефективності управлінсько-кадрових рішень Ковальського А.В. За результатом перевірки притягнути до відповідальності; - Міському голові провести перевірку відносно Ковальського А.В. на предмет можливої наявності конфлікту інтересів. У разі підтвердження даного факту - звільнити із займаної посади директора КП «ЖРЕР № 5»; - Міському голові призначити перевірку законності проведення конкурсу всупереч вимог ЗУ «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» службовими особами ужгородської міської ради, за результатами перевірки винних притягнути до відповідальності; - Директору КП «ЖРЕР № 5» надати інформацію про сплачені кошти мешканцями № 28 по пр. Свободи підприємству та акти виконаних робіт, які надавались цими підприємствами жителям зазначеного будинку; - Доручити департаменту міського господарства підготувати та заслухати на засіданні сесії інформацію стосовно вжитих заходів реагування по ліквідації ситуації, яка стала приводом для звернення депутата.
Окремо було подано звернення. Під яким підписалось зо два десятки депутатів.
Далі – цитата:
«В зв’язку із системною злочинною бездіяльністю посадових осіб КП ЖРЕР № 5 (ПП «Ужбудсервіс») та, як наслідок, виникнення соціальної напруги, що може перейти у акції масових протестів та непокори, вимагаємо:
- Розглянути питання про звільнення з посади ковальського А.В., та проведенню службового розслідування вказаних фактів;
- Надати детальну інформацію про кількість сплачених грошей мешканцями будинку № 28 по пр.. Свободи за послуги ЖРЕР № 5 протягом останніх 10 років та, відповідно, перелік ремонтних робіт, виконаних КП за цей період у вищезазначеному будинку;
- - забезпечити примусове виконання посадових обов’язків працівників КП ЖРЕР № 5 по усуненню аварії внутрішньо будинкової мережі водовідведення в будинку № 28 по пр.. Свободи.
Звернення депутатів адресоване міському голові Андріїву Б., Голові комісії з питань законності, Регламенту та депутатської етики Сюсько М., Керівнику Ужгородської місцевої прокуратури Кириленку Д., Начальнику міського відділу поліції Головного управління Національної поліції Стефанишину Р. І.
Також Роман Богуславський поділився цікавою інформацією стосовно минулого ПП «Двірник». Ще кілька років тому дана фірма, фактичним власником якої і являється Анатолій Ковальський, мала назву ПП «Двірник». Тоді мешканцям району, які перебували на обслуговуванні ЖРЕРу № 5, регулярно надходили платіжки від того таки ПП «Двірник» із приміткою «Даний рахунок являється одночасно і Актом прийому-передачі виконаних робіт». Причому рахунки мали той же вигляд, що й від ЖРЕРу.
Адреса, телефони – все співпадало із даними ЖРЕР № 5. Директор ПП – працівниця ЖРЕРу. Та і не вона одна мала подвійне працевлаштування. Єдина відмінність між структурами – форма власності (одне – державне, інше - приватне) та назва, що друкувалась в краєчку квитанції маленькими буквами.
З точки зору закону оплата такого рахунку мешканцями означає згоду на обслуговування даною фірмою. Як пояснювали тоді журналістам у самому ЖРЕРі, ПП «Двірник» надає їм послуги підряду. З іншого боку, чому схема оплати єспоживач ->підрядник, а не стандартно споживач ->надавач ->підрядник – керівництво КП так і не прокоментувало.
До справи долучилась громадськість, активісти, ЗМІ і навіть прокуратура.
Та через кілька місяців на звіті по роботі ЖРЕРу його директор повідомив: жодних порушень у діяльності ні КП, ні ПП виявлено не було.
Певний час мешканці знову обслуговувались у ЖРЕР № 5, однак навесні 2015 міськрада Ужгорода провела конкурс. І тут виявилось найцікавіше.
Конкурентами на конкурсі на обслуговування району, який, до слова, є дуже ласим шматочком, були КП «ЖРЕР № 5» та ТОВ «Ужбужсервіс». Якщо звернути увагу на деякі факти, очевидні з реєстру підприємств, стає зрозумілим: останній – це те ж ПП «Двірник» у новій обгортці.
По-факту на разі функціонують обидві структури – і ЖРЕР, і ПП «Ужбудсервіс». Перший не виконує майже жодних функцій, а заробітна плата нараховується тільки директору та бухгалтеру, про що повідомляють джерела у міській раді. ПП «Ужбужсервіс» же надсилає всім знайомі квитанції того ж таки формату, з тими ж адресами та телефонами, що мали ЖРЕР № 5 та ПП. «Двірник».
До цієї новини немає коментарів