Собачі будки, сараї та вуличні туалети: протягом тижня ужгородці отримають платіжки з податком на нерухомість
Справа в тому, що з 1 липня розпочинається відлік 60 днів, протягом котрих власники нерухомого житлового та нежитлового майна зобов’язані сплатити до державної казни відповідний податок. Відтак, уже незабаром ужгородці отримають цьогорічні платіжки, а протягом наступних місяців будуть змушені сплатити свою частку податку.
Оскільки до нюансів закону та принципів нарахування податкових сум все ще виникає чимало запитань, uzhgorod.net.ua звернувся по роз’яснення до начальниці Державної податкової інспекції у місті Ужгород Марії Бадиди.
За словами головного податківця міста Ужгород, в обласному центрі платіжки отримають близько 5 тисяч громадян.
«Ми завершили нарахування податку на нерухоме майно міста Ужгорода. Зараз проходить якраз процес вручення платіжних повідомлень. Технічно це не дуже просто, але ми постараємось завершити до 15 липня, протягом цього тижня», - повідомила Марія Бадида.
Ми спробували розібратися та розставити остаточні крапки над «і» у питаннях, котрі найчастіше ставили наші читачі стосовно нового податку.
Отож, по-перше, під «пільговою площею» (60 кв м для квартир та 120 кв м для приватних будинків) мається на увазі загальна житлова площа приміщень. З усіма коридорами, ваннами, туалетами і т.д. Однак, до прикладу, власники квартири площею 70 кв м платитимуть податок не за всю площу, а тільки за 10 кв м (оскільки 60 «квадратів» є пільговими та не оподатковуються). Те саме стосується житлових приватних будинків.
По-друге, кожне місто, село чи селище в праві самостійно визначити як рівень пільгової площі, так і тариф податку. Так, Ужгородська міська рада показники площі для містян не змінювала та залишила тими, що прописані в основному законі (60 і 120 кв м). Якщо ви є щасливим власником чи власницею і будинку, і квартири, пільгова площа для вас становитиме ті ж 180 кв м.
Стосовно ж суми податку, то для жителів міста він становитиме 0,4% мінімальної заробітної плати за 1 кв м житлової площі та 0,2% для нежитлової. Оскільки цього року ми платимо податок за 2015 рік, то ця сума вираховуватиметься із рівня мінімальної зарплати 1218 грн. Отож, для житлової нерухомості тариф становитиме 4,88 грн за квадратний метр, для нежитлової 2,44 грн.
Уявімо, що у вас у власності є квартира, загальною площе 85 кв м. Віднімаємо пільгову площу (60 кв м), а залишок множимо на 4,88 грн. Виходить, що цього року вам прийде платіжка на 122 грн. І все. Цей податок сплачується один раз на рік.
Важливо також зазначити, що якщо квартира чи будинок розділений між двома власниками, то пільгова площа автоматично збільшується удвічі. Відтак податок вираховується вже з іншої квадратури.
По-третє, у випадку із приватними будинками до житлової площі можуть зарахувати навіть собачі будки та надвірні споруди (вуличні туалети, сараї, склади, гаражі і т.д.) Якщо у вашій офіційній документації, котра внесена до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, вказані всі ці об’єкти, то, скоріш за все, вони оподатковуватимуться як житлова нерухомість. При потребі, ви можете змінити ці документи, внісши до них відповідні поправки і надалі оплачувати податок за ці споруди як за нежитлову площу.
По-четверте, закон передбачає окремий рівень податку для власників суттєво більшої кількості квадратних метрів (він не повинен перевищувати 3% від мінімальної заробітної плати).
«Це буде стосуватися окремих громадян, у яких є квартири, площею більше 300 кв м, або будинок, площею більше 500 кв м. Такі громадяни будуть оподатковуватися за ставкою 3% і плюс 25 тисяч гривень», - пояснила Марія Бадида.
Варто зазначити, що в цьому випадку йде мова не про одну квартиру чи один будинок. У вас може бути, наприклад, 5 квартир по 60 кв м і в цьому випадку ви сплачуватиме податок вже за цим правилом, додаючи обов’язкові 25 тисяч гривень.
«Наразі ми обробляємо базу даних і коли закінчимо цю роботу, то додатково для жителів міста Ужгород дамо інформацію, скільки таких громадян у нас є», - зазначила Бадида.
До теми
- 41,4 млн грн пільгових кредитів отримали жителі Закарпаття за програмою "Власний дім"
- Ще дві квартири в Ужгороді передадуть пораненим захисникам
- Податок на нерухомість: роз’яснення закарпатських податківців
- Кабмін змінив порядок надання ВПО житла для тимчасового проживання
- ДФС інформує: декларація з податку на прибуток за 2018 рік подається за новою формою
- Москаль про болісну тему для Закарпаття: Податок на лісові землі вб’є держлісгоспи
- Через хабарництво Закарпаття займає одне з останніх місць за здачею приватного житла у експлуатацію
- Єдина нерухомість всієї партії "Батьківщина" – на Закарпатті
- Важливо від ДФС: про порядок оподаткування спадку
- З наступного місяця зайві квадратні метри оподаткують
- Комунальну нерухомість в Ужгороді розпродуватимуть шляхом аукціону
- Землю, нерухомість, ліцензії теж віддаватимуть тим, на кого вкаже комп'ютер
До цієї новини немає коментарів