Вимоги до декларування витрат чиновників стануть ще жорсткіші
Про це в інтерв'ю "Урядовому кур'єру" заявив керівник проекту "Прозорість та доброчесність публічного сектору" Програми розвитку ООН в Україні Іван Пресняков.
Зокрема, за його словами, ця форма передбачатиме декларування готівкових коштів, чого раніше не було.
"Тепер такий обов’язок настає, якщо коштів понад 60 тисяч гривень (50 мінімальних зарплат). Раніше політики та чиновники розповідали, що купують дорогі машини та їздять за кордон за рахунок готівкових коштів, заощаджених протягом життя або подарованих близькими родичами. Коли система працюватиме вже кілька років, невідповідно розкішний спосіб життя буде дедалі важче пояснювати заощадженнями, нажитими колись, і тещиними подарунками", – сказав Пресняков.
Крім того, за його словами, треба буде декларувати подарунки на суму від 5 мінімальних зарплат, тобто 6,5 тисяч гривень.
"Якщо на весілля подарують понад 60 тисяч гривень, це також слід декларувати. А якщо телефони по 5 тисяч гривень, то не потрібно, хоча це матиме трохи дивний вигляд", – додав він.
Пресняков також додав, що, якщо раніше як рухоме цінне майно вказували тільки машини, тепер до цього переліку належить й інше майно, якщо вартість одиниці перевищує сто мінімальних зарплат (121,8 тисячі гривень). Крім того, встановлюються пороги для правочинів та видатків (не лише у щорічній декларації, а за фактом електронного повідомлення до НАЗК — понад 121,8 тисячі гривень).
При цьому Пресняков визнав, що ці вимоги все ж частково можна обійти – "наприклад, якщо є 5 шуб по 50 тисяч гривень, то їх не потрібно вказувати, але є одна за 121,8 тисячі — то потрібно вказати".
Також він додав, що цією формою вводиться звітність щодо об’єктів незавершеного будівництва, якими називали навіть незареєстровані будівлі, де роками жили чиновники, а також офшорів.
До цієї новини немає коментарів