Парк "Зачарований край" пропонують розширити для збереження карпатських пралісів

Парк "Зачарований край" пропонують розширити для збереження карпатських пралісів
Як відомо, у Європі, за винятком Карпат, Балкан і європейської частини Росії, праліси на сьогодні практично зникли. В українських Карпатах все ще зберігається значна площа пралісів.

 

Частина, а саме 390 га, розташовані на території НПП «Зачарований край» (загальна площа парку – 6101,0 га).

Національний природний парк «Зачарований край» відомий своїми унікальними об’єктами: сфагновим болотом «Чорне Багно», прадавніми буковими лісами та кремезними скелями «Смерекового каменю».

Уже тривалий час має місце дискусія про безпосереднє розширення меж НПП «Зачарований край». В розрізі обговорення пройшли ряд нарад, семінарів та круглих столів, як на обласному так і районному рівні.

Разом з тим депутати Іршавської районної ради проводять окремо роботу щодо питання необхідності розширення. Наразі вже відбулось друге виїзне засідання постійної комісії районної ради з питань земельних відносин, екології, використання природних ресурсів, рекреації, культури та туризму в Нацпарк. Депутати разом з представниками НПП відвідали ряд туристичних стежок та ознайомились з роботою лісівників безпосередньо на місці.

Перше виїзне засідання пройшло 10 серпня 2016 року. Тоді депутати побували на території Підгірнянського лісництва, відвідали сфагнове болото «Чорне Багно», подорожували окремими туристичними маршрутами, пройшлися по місцях відпочинку на території Національного парку.

Другий виїзд відбувся 09 вересня 2016 року, під час якого комісія пройшла стежкою від урочища «Кам’янка» до урочища «Квасна вода». Під час цього візиту депутатам розповіли про унікальність даного урочища, адже в кінці туристичної стежки знаходиться природне джерело мінеральної води.

Разом з тим, депутати впевнились, що всі маршрути, якими було пройдено є в належному стані і відповідають вимогам, які ставляться перед НПП. Також кожен маршрут є промаркований зі збереженням унікальності флори та фауни Нацпарку.

Працівники парку показали комісії спеціально підготовлені місця (так звані перепади) на річці Синявка, які сприяють повноцінному існування риби, яка там мешкає. Дані перепади є хорошим місцем для нересту форелі, яка водиться в річках парку. Уваги заслуговують й годівниці, які встановлюються на території парку, й допомагають тамтешнім тваринам кожного року успішно переживати осінньо-зимові періоди.

Коротко можна зробити висновок, що Національний природній парк «Зачарований край», який знаходиться на території Іршавського району являється унікальною перлиною краю і його збереження та розвиток є надважливим питанням, як на рівні району та області, так і на рівні держави.

Рішення щодо вказаного питання буде прийнято на засіданні комісії районної ради з питань земельних відносин, екології, використання природних ресурсів, рекреації, культури та туризму та доведене до відома НПП «Зачарований край» та громадськості, повідомили у прес-службі Закарпатського ОУЛМГ.

 

14 вересня 2016р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів