Фоторепортажі

Як ужгородці створили ефектне світлове шоу “Вартові галактики” і відзняли відео

Ужгородський Театр вогню “FIRE LIFE” створив абсолютно нову програму, не вогняне шоу, як зазвичай, а світлове, направду космічне. Їхні виступи з вогнем та піротехнікою – завжди “вау, давайте ще”, а “світловий проєкт” – цілковито інший напрямок, ефектний у своїй яскравості.

19.03.2021, 12:50

Маємо черговий рекорд: Перший переліт через Українські Карпати

У гонитві за мрією чемпіон України з повітроплавального спорту Валентин Щенявський перетнув мальовничі Карпатські хребти на тепловому аеростаті. Ідея — перелетіти Карпати на повітряній кулі зародилась давно, та кожного року укорінювалась у серці мрією, поки 2 лютого 2021 року не стала реальністю.

17.03.2021, 15:54

На Закарпатті дивововижно цвіте шафран (ФОТО)

Закарпаття зацвіло шафрановим цвітом!

17.03.2021, 10:49

Війна, вівці, трембіти: Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів

«Уявляєте, у такого маленького села виявилось стільки класних фото, що можна проілюструвати усю історію ХХ століття», – захоплено розповідає закарпатець Михайло Маркович. Чоловік народився у селі Майдан, неподалік селища Міжгір’я. Він колекціонує та систематизує старі світлини із Закарпаття, готує тематичні добірки для локальних медіа. Його пости із гештеґом «архівне фото від Марковича» в соціальних мережах щоразу набувають більшої популярности.

16.03.2021, 09:56

Вполювати царів лісу, або Якими були лови на хижаків в Закарпатті століття тому (ФОТО)

Несходжені гори, нелякана звірина в хащах, просторі полонини й глибокі звори приваблювали в Підкарпатську Русь – сучасне Закарпаття, не тільки туристів, письменників, фотографів та журналістів-репортерів. Тут були ідеальні умови для мисливців та полювання, яким можна було займатись практично круглий рік.

14.03.2021, 17:50

Архітектор, який вплинув на Закарпаття: Людовиту Ельшлеґеру – 125 років (ФОТО)

Від прискіпливого ока досвідченого мандрівника не втече той факт, що архітектура міст Закарпаття відрізняється від схожої на перший погляд за періодами і стилями архітектури інших західних областей України. І справа не лише в розмірах міст, але й в певних відмінностях та акцентах, які привнесли регіональні архітектурні тенденції часів Австро-Угорщини та Чехословацької республіки на землі Підкарпатської Русі.

05.03.2021, 10:50

Ужгородська токсикологічна лабораторія запустила проєкт дослідження води в джерелах «Ведмеді» та «Симер»

Ужгородська прикордонна державна токсикологічна лабораторія (ПДКТЛ) проводить дослідження води, яка є популярною серед краян.Про це видання Uzhgorod.net.ua поінформували в організації:

04.03.2021, 15:55

Беззахисна архітектура: чи можливо відреставрувати Хустський замок (ФОТО)

Почнемо з того, що на Закарпатті немає жодного архітектурно-історичного заповідника. Жодного! Як таке можливо за такої кількості пам’яток?

25.02.2021, 12:10

Загублені. Чому зимові Карпати щороку збирають "врожай" каліцтв і смертей

Скільки б рятувальники не попереджали не ходити в гори, особливо взимку, без підготовки, відповідного спорядження та незнайомими маршрутами, щороку в Карпатах шукають загублених. Чи реально попередити трагедії та як врешті змусити туристів замислитися, що ризикують не лише собою, а й життям тих, хто буде вимушений їх рятувати?

24.02.2021, 13:13

Його картини – по всьому світу. Інтерв’ю із ужгородським художником Ярославом Дуленком

«Я впевнений, що більшість із нас бачила роботи чудового художника Ярослава Дуленка. Чарівні міські пейзажі Ужгорода приваблюють живими кольорами і настроєм. Його роботи розходяться практично по всьому світу, даруючи спогади людям і тепло – оселям», – каже фотограф і автор Карл Смутко.

23.02.2021, 11:24

Сіль і піт, або Як добували «біле золото» в Закарпатті століття тому (ФОТО)

Старі світлини, яким майже 100 років, дають нам змогу не тільки досліджувати та споглядати життя, а з ним і побут, традиції та ремесла минулих поколінь. У комплексі з текстом, вони створюють справжню «атмосферу присутності», майже машину часу, яка перенесе нас в конкретний час і місце, щоб ненадовго відчути історичність події, чи важливість моменту, обраного фотографом.

21.02.2021, 15:37

Розповідь сноубордиста: "Я підняв очі й зрозумів, що лишився на вершині сам. Мене не почули, і не почекали"

Це - розповідь із щасливим геппі-ендом. Це розповідь досвідченого фрирайдера, який піднімався на Гимбу зі спорядженням, де і зрозумів, що в разі чого - все це обладнання не вратує. Він спустився щасливо, не так повезло киянинові, якого другу добу шукають у горах рятувальники. Та все ж розповідь моторошна і змушує замислитися, наскільки страшно, коли складаються обставини так, що ти на них не вплинеш. Тож бережіть себе і, в разі можливості, не завдавайте клопоту ні рідним, ні спецслужбам.

15.02.2021, 13:13

Велика вода, або Як топило Закарпаття у 1933 році (ФОТО)

Закарпаття, як гірський регіон із розгалуженою системою річок, у багатьох асоціюється з паводками і повенями. Велика вода доволі часто, подеколи й кілька разів на рік, робить шкоди людям, розмиваючи дороги, зносячи мости, забираючи береги, чи, ще гірше, руйнуючи будинки. І причини такого водного «апокаліпсису» можуть бути різними – від кліматичних чинників, коли після посухи випадає за кілька днів місячна норма дощу, до діяльності людей, пов’язаної з неправильною вирубкою лісів.

14.02.2021, 17:25

Бичківський медяник – особлива солодка вишиванка з Рахівщини

У селі на Рахівщині існує традиція на весілля випікати особливий смаколик. Бичківський медяник – унікальний закарпатський варіант традиційної весільної випічки. Тільки в цьому селі молодята на весіллі ламають медяник, і за медяником, як він печеться, гадають про долю майбутньої сім’ї.

14.02.2021, 11:57

Сергій Біба презентував виставку «Процес ІІ» в Генконсульстві Словаччини в Ужгороді

«Вірус не здатен подолати мистецтво» – сказав голова Закарпатської організації Національної спілки художників України Борис Кузьма під час відкриття нової виставки відомого закарпатського художника Сергія Біби в приміщенні Генерального консульства Словацької Республіки в Ужгороді.

12.02.2021, 19:18

Півмільйона євро на реконструкцію: сьогодні стартував проєкт з оновлення сцени Закарпатського облмуздрамтеатру

Нова сцена, звукове та світлове обладнання – у рамках урядової програми Угорщини під назвою «Караван культури Закарпаття» відбудеться оновлення  всього сценічного устаткування Закарпатського обласного музично-драматичного театру. Такі масштабні оновлювальні роботи в цьому закладі культури виконають уперше за 35 років його діяльності, повідомили сьогодні під час пресконференції ініціатори втілення проєкту.

08.02.2021, 17:15

Зимовий Драгобрат: найвищий гірськолижний курорт Карпат повністю вкрило снігом (фоторепортаж)

07.02.2021, 15:40

Давнє Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів: Вальтер Мебіус (ФОТО)

Що міг шукати німецький фотограф у гонитві за оригінальними кадрами в часи Чехословаччини на Підкарпатській Русі, чи то пак Закарпатті, у далекому-близькому 1934 році? Колорите місцеве населення? Неймовірні пейзажі, що захоплюють і вражають з першого погляду? Побут-звичаї-ремесла багатонаціонального регіону, що вже 15 років перебував у складі нової країни й вабив до себе багатьох туристів, фотографів, репортерів і відкривачів цікавинок для всього світу? Власне, це все і знайшов на Закарпатті Вальтер Мебіус, про якого сьогодні – нова історія.

07.02.2021, 13:20

Зимова історія, або Перші кроки становлення лижного спорту на Закарпатті (ФОТО)

Зимові Карпати сьогодні насамперед асоціюються з лижним спортом, але ще відносно недавно на Закарпатті навіть уявлення не мали про існування лиж. На початку ХХ століття на поодиноких курортах на південних схилах Карпат лижами для прогулянок користувалися виключно заможні австрійці та угорці. Але під час Першої світової війни військові відкрили у лижному спорті надзвичайно ефективний засіб для боротьби зі складними умовами в засніженій гірській місцевості.

05.02.2021, 15:28

Де шукати «Ужанський Прованс»? На Закарпатті розробляють панорамний туристичний маршрут (ФОТО)

Надихнутися історією видатного музиканта, посмакувати келихом сухого чи напівсолодкого з тераси над кількома гектарами виноградників, перепочити на... бджолах, спробувати відшукати чашу Ґрааля та ще й зустріти неймовірний захід сонця на вежі замку. Думаєте, дорого і занадто фантастично, щоб бути правдою? Ні! Усе це та навіть більше можна встигнути всього за вікенд неподалік Ужгорода. Краще пізнати місця «Ужанського Провансу» допоможе однойменний туристичний маршрут, який розробляє команда проєкту «Пізнай Ужанську долину».

03.02.2021, 11:55

Останні новини