Фоторепортажі

Суворість Карпат і злагоджені дії: неймовірна історія порятунку на Закарпатті (ФОТО, ВІДЕО)

Історія про вражаючий порятунок.

02.02.2021, 10:56

Сині вершини Володимира Микити: у 90 років закарпатський художник презентує в Ужгороді виставку модерних робіт

...Застаємо майстра за роботою, щоправда, не з пензлем та фарбами: Володимир Микита керує завершальним етапом формування композиції у Закарпатському обласному художньому музеї імені Йосипа Бокшая. Кілька працівників музею розвішують картини, для яких перед тим разом із художником визначили локацію.

01.02.2021, 17:56

Давнє Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів: туристична подорож Каміла Райхла (ФОТО)

Розглядаючи старі фотографії, зроблені на Закарпатті століття тому багатьма фотографами, серед іншого можна побачити й великий акцент на туризмі. Адже що міг запропонувати економічно бідний, поораний окопами Першої світової війни, гірський, в основному вкритий лісом, регіон, який останнім приєднався до порівняно розвинутої Чехословацької Республіки?

31.01.2021, 15:35

Мандрівка в часі: Закарпаття і євреї на світлинах Романа Вишняка

Міжвоєнне затишшя минулого століття – один з найцікавіших періодів в історії Закарпаття, яке за короткий час, як гарячу картоплину з руки в руку, перекидали з держави в державу. Саме з 1919-го по 1939 рік, коли ця земля була більш-менш стабільним, а в той же час регіоном з динамічним розвитком у складі Чехословаччини, сюди їдуть етнографи, фотографи, митці та дослідники, які зустрілися з майже законсервованою екзотикою в центрі Європи.

31.01.2021, 11:22

«Містика гір та шепіт старовинних церков» — в Ужанській долині почалися тестування нових маршрутів з аудіогідами

“Цей рушник має понад 100 років. Але цінний він не тільки тому. Його вишила моя бабця, будучи юною дівчиною. От саме на ньому і вчилася. Це її найперша робота”, — простягує руку до рушника на стіні Тетяна Каганець, завідувачка клубом у селі Лубня на Великоберезнянщині. Поруч — десятки інших рушників, килимів, одягу, предмети побуту. Тут можна побачити плетений з лози шкільний портфель та табель успішності 1920 року. Жінка уже понад 10 років збирає докупи те, що сьогодні ми називаємо самобутньою культурою, історією, національною пам’яттю. Та відвідувачі у музеї — рідкісні гості.

29.01.2021, 13:55

Цікаве Закарпаття: про КолОтало, клЕпало, тріскОтало, телЕпало… Маленька історія від Олега Супруненка

Про ці пристрої я не знав, допоки не пощастило потрапити в дві триденні експедиції разом із товаришами. Вони, в рамках проєкту ужгородського Інституту еколого-релігійних студій “BAT4MAN”, займаються дивною і цікавою справою, – досліджують дзвіниці закарпатських церков, вивчаючи їхніх мешканців, насамперед, сов та кажанів. Такі дослідження уже давно ведуться в Європі, і от нарешті прийшла й наша черга.

29.01.2021, 09:15

На Закарпатті знову насипало снігу: на які курорти можна їхати кататися? ФОТО

То сніг, то дощ - і цьогорічна зима не тішить любителів гірськолижного відпочинку. Тому як тільки паде перший сніг - всі, хто любить лижі та сноуборди, знімаються і їдуть в гори. Так, можна було покататися позаминулими вихідними, а вже минулими близько 70 % снігу змило дощами.

26.01.2021, 13:49

Поряд із Ужгородом через сильні опади підтопилений мікрорайон: люди постять фото і відео

Мікрорайон Підлипники, що розташований поряд із Ужгородом, але вже на території Оноківської ТГ, знову підтоплений: через сильні опади тут підтоплені двори, вулиці, люди якаржаться, що нереально пройти

25.01.2021, 15:13

Зимове Закарпаття на вражаючих фото Богдана Магдича

Ось як до цих своїх світлин з Синевиру, Пилипця і Репинного підводить фотограф Богдан Магдич, який народився на Міжгірщині, але вже багато років живе та працює у Києві:

25.01.2021, 09:10

Давнє Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів: Сєрґєй Протопопов (ФОТО)

Чехія, Німеччина, США, Угорщина, Велика Британія, Ірландія – із цих та інших країн у міжвоєнний період, у часи існування Підкарпатської Русі, приїздили фотографи та дослідники, аби огледіти й зафіксувати карпатську екзотику. Однак дивує, що відвідати давнє Закарпаття не спішили фотографи із сусідньої Словаччини, попри те, що в 20-30-х роках там були відомі майстри фотографічної справи. Можна припустити, що для словаків ці землі були не такими цікавими, а доволі звичними й схожими до рідних обширів, ніж для дослідників зі згаданих вище країн, принаджених невідомістю й певною закритістю маленької території в центрі Європи.

24.01.2021, 19:45

У мережі показали неймовірні світлини засніженої Міжгірщини та синевирських ведмедів (ФОТО)

Світлини зимової казки на високогірній Міжгірщині опублікувала у соцмережі Фейсбук Оксана Ващук.

21.01.2021, 12:09

Як Ужгород хрещався ФОТОРЕПОРТАЖ

Сьогодні особливе свято для християн східного обряду - Богоявлення Господнє.

19.01.2021, 16:17

Зброя опришків та артефакти злочинців, або Що зберігав музей криміналу в Ужгороді (ФОТО)

Світ криміналу, злочинців та вбивств доволі часто привертає увагу людей. Щось притягує до розкриття задумів, мотивів, способів та предметів вбивства… Як притягує і бажання дізнатися більше про розплутування клубка слідів та відкриття детективних історій про хитрих убивць та їх пошуки ще хитрішими слідчими. Подекуди предмети, пов’язані з гучними вбивствами чи кримінальними злочинцями, перетворюються на фетиш чи стають експонатами колекцій через свою незвичайність.

18.01.2021, 09:50

Постудило: синевирські ведмеді на Закарпатті почали залягати в сплячку (ФОТО)

На Закарпатті ведмеді у Центрі реабілітації бурих ведмедів в НПП “Синевир” з настанням морозів та сніжних днів почали залягати в сплячку.

16.01.2021, 15:27

У мережі показали найнезвичнішу садибу Закарпаття (ФОТО)

Про незвичну садибу в селі Оленьово, що на Свалявщині, у соцмережі Фейсбук інформує туристична спільнота Подорожуй.

15.01.2021, 12:10

Зимова казка в Ужгороді: опубліковано неймовірні світлини засніженого міста (ФОТО)

В Ужгород нарешті прийшла зима не лише календарна, а й зі справжнім снігом та морозом.

14.01.2021, 20:54

Давнє Закарпаття в об’єктивах іноземних фотографів: Пал Берко (ФОТО)

Історія Закарпаття на початку ХХ століття – непроста і яскрава. Війни і, як наслідок, неодноразове «перестрибування» регіону з країни в країну, робили невелику територію в Карпатах цікавою для світу. А відтак – вабливою для дослідників з фото- та відеокамерами. Слідкуючи за хитросплетіннями доль фотографів, які заводили їх в найвіддаленіші куточки гірських поселень на території сучасного Закарпаття століття тому, і справді подивуєшся: хтось був військовим кореспондентом на Першій світовій війні, хтось – чеським учителем, службовцем чи етнографом, хтось робив світлини на замовлення відомих журналів, інші приходили, передчуваючи голокост, розпад Чехословаччини й наближення фронту нової, ще кровопролитнішої світової війни.

13.01.2021, 13:35

Перемоги і досягнення 2020-го: чим жив спортивний Ужгород минулого року

Футбол, гандбол, дзюдо, плавання, спортивне орієнтування, карате, водне поло та багато інших видів спорту активно розвиваються на Закарпатті. Певна річ, в обласному центрі їм приділяють особливу увагу. Тож, продовжуючи підсумки року, Uzhgorod.net.ua пропонує згадати, якими спортивними подіями жив край і Ужгород протягом 2020-го.

07.01.2021, 11:09

Вежу-донжон Невицького замку встановлено: перші фото зсередини (ФОТО)

Минулого року у Невицькому замку розпочалася масштабна реконструкція. Роботи проводять за грантові кошти, а саме за рахунок бюджетної секторальної підтримки ЄС – 9 мільйонів 250 тисяч гривень.

05.01.2021, 12:30

В Ужгороді відбудеться концерт різдвяних саундтреків "The Sounds of Christmas"

04.01.2021, 15:01

Останні новини