Геніальні фото року, що минув, від ужгородського фотографа Сергія Гудака
Сергія Гудака називають символом закарпатської фотожурналістики. І ми з цим, безперечно, погоджуємось. Фотограф буває на всіх визначних подіях і у знакових місцях Закарпаття.
Сергія Гудака називають символом закарпатської фотожурналістики. І ми з цим, безперечно, погоджуємось. Фотограф буває на всіх визначних подіях і у знакових місцях Закарпаття.
Про це повідомили в Ужгородській міській раді.
Рік тому під час візиту до Горянської ротонди ми зауважили, що тільки деякі вікна старовинної будівлі оздоблені вітражами. Настоятель храму Богдан Савула пояснив, що наявні вітражі були виготовлені у 80-х роках минулого століття, коли тут проводився капітальний ремонт.
Біля річки в Ужгороді 19 січня відзначають Водохреще.
Ужгород долучився до всеукраїнської акції «Нова радість стала». Сьогодні, 15 січня, о 12:45 відому коляду одночасно виконували в різних містах України та за кордоном.
Із Різдвяною зіркою, в українських народних костюмах, костюмах біблійних персонажів напередодні співали колядки, щедрівки і показували сценки біля головної ялинки Ужгорода на площі Шандора Петефі. Так з Різдвом містян та гостей Ужгорода привітав комунальний заклад "Ужгородський міський центр дозвілля – будинок культури".
Коронавірус, вакцинація, паводок у Стебному, засмічена Боржава та водосховище Тередля-Рікської ГЕС, лінійний прискорювач у протипухлинному центрі та 12-річна Таня, яка врятувала чотирьох дітей – чим у Закарпатті запам’ятався рік, що минув?
Вифлеємський вогонь миру сьогодні, у День Святого Миколая, урочисто вже традиційно передали пластуни Ужгороду у Хрестовоздвиженському греко-католицькому катедральному соборі.
У переддень Дня Святого Миколая, засяяла вогниками головна ялинка Ужгорода. Уперше на численні прохання ужгородців це – штучне новорічне дерево, його висота 18 метрів. Встановили ялинку на пішохідній частині площі Шандора Петефі. Тут і будиночки новорічно-різдвяного ярмарку, і резиденція святого Миколая.
У залах історико-культурного центру «Совине гніздо» вже можна придбати сири, м'ясні вироби, вина та мед від закарпатських виробників.
Вже традиційно запрошуємо Вас відчути новорічний настрій та затишну атмосферу Різдва, поринути у вир різдвяних святкувань з програмою «White Christmas»!
В Ужгороді відкрили першу в місті кімнату кризового реагування для постраждалих від домашнього насильства або ж насильства за ознакою статі. Помешкання стане місцем для безпечного тимчасового цілодобового перебування, надання первинної психологічної допомоги та перенаправлення постраждалих до інших надавачів послуг у сфері протидії домашньому насильству – соціальних служб, медичних та юридичних установ. Кризова кімната одночасно може прийняти до 6 осіб.
Свято грації, краси і спорту – в Ужгороді у спорткомплексі «Юність». Цими днями, 7-11 грудня, тут – командний чемпіонат України та чемпіонат України серед спортивних клубів із художньої гімнастики, - інформує Ужгородська міська рада.
Сьогодні, у Всесвітній день боротьби зі СНІДом, щорічну акцію «Молодь проти СНІДу» провели в Ужгороді на площі Театральній.
Вона – справжня фанатка своєї справи і здається, для цієї жінки немає непосильних задач, бо любить іти туди, де складно. Ольгу Ладижець містяни удостоїли перемогою у номінації «Люди мистецтва» у рамках проєкту Фонду Андрія Півня «Ужгородці, якими ми пишаємося». Про енергійну жінку, яка часом працює не завдяки, а всупереч, наше інтерв’ю із серії Люди Ужгорода.
Традиційне щорічне єврейське свято Хануки розпочалося сьогодні в Ужгороді урочистим запаленням менори біля колишньої головної синагоги міста, нині обласної філармонії.
Україна сьогодні вшановує пам'ять мільйонів жертв штучних голодоморів. Навічно закарбовані страшні сторінки 1921-1923, 1932-1933 і 1946-1947 років – спланованого винищення українського народу, проведеного комуністичним режимом. Сьогодні, у роковини трагічних подій, в Ужгороді біля пам'ятника жертвам голодоморів на набережній Незалежності відбувся мітинг-реквієм.
Фото та відео засніжених вершин Карпат опублікував гірський рятувальник Василь Фіцак.
На площі Богдана Хмельницького, поруч із Київською набережною, міг вирости торговий центр “Бумеранг”. Проте там з’явився скейт-парк. Звісно, буває і так, що очікуєш від міста гіршого, а отримуєш краще. Насправді, скейт-парк – це історія про дитячу мрію двох ужгородських скейтбордистів Олега Тенкача і Романа Антонова. Про їхні дорослі командні рішення. І про підтримку однодумців. Активісти домоглися, аби в нас створили не просто скейт-парк, а якісний, безпечний, сучасний і естетичний.