Фоторепортажі

День знань відзначили сьогодні в освітніх закладах Ужгорода (ФОТОРЕПОРТАЖ)

1738 першокласників розпочали навчання в школах та НВК міста.

01.09.2021, 14:57

Фестиваль повітряних зміїв провели на території міжнародного аеропорту "Ужгород"

Фестиваль повітряних зміїв відбувся сьогодні на Закарпатті. Його влаштували на території міжнародного аеропорту "Ужгород". На заході проводили майстер-класи. Охочі могли навчитися запускати повітряних зміїв. Їх для учасників підготували понад 100, — розповів Суспільному співорганізатор заходу Василь Косовілка.

29.08.2021, 12:25

В Ужгороді понад півтори сотні учасників долучилися до забігу пам'яті «Шаную воїнів, біжу за Героїв України» (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Понад півтори сотні учасників долучилися сьогодні в Ужгороді до забігу пам'яті «Шаную воїнів, біжу за Героїв України». Як і в багатьох містах України, в обласному центрі Закарпаття сьогодні всі охочі могли приєднатися і пробігти 2 км за будь-кого з українських воїнів, які загинули, захищаючи країну на Сході. На спортивному заході кожен учасник пробіг дистанцію із наліпкою з іменем загиблого бійця.

28.08.2021, 13:52

“Ми жили в замку”. Або як у Сент-Міклоші відбувся волонтерський табір Будуємо Україну Разом

Кава під промені вранішнього сонця, що торкаються мурів середньовічного замку, ремонтні роботи вдень, атмосферні вечори під гітару ввечері та повернення до кімнати відпочинку у світлі факелів. Гадаєте – сюжет фільму? Ні, це реальність волонтерів всеукраїнського руху Будуємо Україну Разом, що приїхали із різних куточків України до чинадіївського замку Сент-Міклош допомагати з ремонтними роботами. Про БУР-табір розповів його адміністратор, голова Закарпатського осередку Будуємо Україну Разом Павло Прижегодський.

26.08.2021, 16:12

Світанок 30-ї річниці Незалежності Ужгород зустрів "Молитвою за Україну" (ФОТОРЕПОРТАЖ)

Світанок 30-ї річниці Незалежності Ужгород зустрів "Молитвою за Україну" на Київській набережній біля облмуздрамтеатру. Уже традиційно, увосьме, святкову програму підготував Заслужений академічний Закарпатський народний хор під керівництвом Наталії Петій-Потапчук.

24.08.2021, 11:52

Символічні 30 привітань лунали в Ужгороді до Дня Державного Прапора та 30-річчя Незалежності України

Символічні 30 привітань від творчих колективів, виконавців – сьогодні на площі Театральній в Ужгороді до Дня Державного Прапора та 30-річчя Незалежності України. Тут відбувся святковий концерт "Ти у мене єдина".

24.08.2021, 08:22

Найвищий на Закарпатті Державний прапор до Дня Прапора та 30-ї річниці Незалежності України підняли в Ужгороді (ФОТО)

Найвищий на Закарпатті Державний прапор України до Дня Прапора та 30-ї річниці Незалежності України підняли сьогодні в Ужгороді на площі Богдана Хмельницького.

23.08.2021, 11:13

"Хочу здобути звання "Сніговий барс": закарпатка Ірина Галай розповіла про нові плани та вершини (ФОТО)

У травні 2016-го на Евересті вкотре замайорів український прапор, але тоді його вперше розгорнула жінка — уродженка Мукачева Ірина Галай. Після найвищої вершини світу альпіністка обрала нову ціль — найскладнішу гору К2. Майже чверть сходжень на неї завершуються фатально. Проте Ірині К2 підкорилась, і на ній вона теж виявилась першою українкою. Ба навіть до висоти майже 8 тисяч метрів жінці вдалося піднятися без кисневої маски.

19.08.2021, 12:12

Вишиванки, витинанки, намиста: в ужгородському музеї-скансені відкрилась виставка

Виставку робіт майстрів декоративно-прикладного мистецтва до 30-річчя Незалежності України відкрили 18 серпня в Ужгороді. Її презентували в обласному музеї народної архітектури та побуту. Директор скансену Василь Коцан розповів Суспільному: представили майже 200 робіт закарпатських майстрів.

19.08.2021, 09:14

Фото дня: Як виглядає метеорний потік Персеїди з Невицького замку (ФОТО)

Такий метеорний потік можна спостерігати щороку приблизно з 23 липня до 22 серпня.

13.08.2021, 19:20

Унікальні фото: розкопки археологічної пам’ятки – середньовічної церкви Ужгородського замку

Середньовічна церква Ужгородського замку – найдавніша сакральна пам’ятка нашого міста. Коли саме зведено храм достеменно нам не відомо, частіше за все зустрічаємо XIII ст. Більше матеріалів про замкову церкву містять документи періоду ХVІ – ХVІІ ст. Відомо, що у квітні 1646 року в ній відбулась подія історичної ваги – прийнято Ужгородську церковну унію. В 1728 р. в результаті великої пожежі церква згоріла і більше не відбудовувалась.

13.08.2021, 18:21

Каретний, вокзальний, камінний – в ужгородському замку відкрили оновлену виставку годинників (ФОТО)

Нещодавно в Закарпатському краєзнавчому музеї ім. Т. Легоцького відкрилася оновлена виставка годинників. Оновлена – бо частину експонатів уже виставляли до святкування Міжнародного дня музеїв у 2014 році. Тепер її доповнили іншими та інформаційними матеріалами, тож відвідувачі можуть дізнатися усе про історію виникнення хронометрів, їхні види, а також побачити на власні очі майже 80 годинників з колекції музею.

13.08.2021, 10:40

Коли зникає дерев’яна церква. Що розповість проєкт “Втрачені церкви Закарпаття”

Українські дерев’яні храми – це унікальні пам’ятки архітектури, що не мають аналогів. Держава мусила б подбати про їхнє збереженням, а громадськість – розуміти їхню цінність та будувати навколо них “легенду” своєї місцевості. Насправді, втім, виходить по-іншому: дерев’яні церкви продовжують зникати, і разом з кожною ми безповоротно втрачаємо частину своєї ідентичності.

10.08.2021, 12:10

Стиль життя закарпатського фотографа Миколи Поцка: «Може, це і не дуже модно зараз, але я продовжую працювати так, як мене вчили»

Свалявського фотографа Миколу Поцка знають у його районі дуже добре, адже працює він от уже 45 років поспіль, знімкував безліч весіль та урочистостей, робив безліч портретів, а ще зібрав удома дуже цікаву колекцію старих фотоапаратів. Ми познайомилися з паном Миколою саме через цю колекцію, однак сам він, як особистість, виявився таким цікавим, що зрештою вирішено було написати не лише про старі фотоапарати, а і про їхнього власника: його стиль життя, формулу успіху, здобутки та подальші плани.

06.08.2021, 09:12

Увага! Додатковий набір в Ужгородськи інститут культури і мистецтв

04.08.2021, 17:42

На Ужгородщині відбулися гонки BESKYD-2021 (ФОТО)

На Закарпатті провели два етапи Чемпіонату України з гірських гонок на автомобілях «BESKYD-2021».

03.08.2021, 17:52

Ужгородців вкотре закликають не утворювати стихійні сміттєзвалища

Близько 2 млн грн з міського бюджету було витрачено на ліквідацію стихійних сміттєзвалищ у 2020 році.

02.08.2021, 16:29

Від замків до термальних басейнів: 10 найцікавіших місць Закарпаття

Різноманіттю України може позаздрити будь-яка країна світу. Якщо ви не мандруєте просторами батьківщини, то втрачаєте дуже багато вражень, спогадів та зустрічей з цікавими і неповторними людьми. Сьогодні наша розповідь піде про найзахідніший регіон України – Закарпаття. Впродовж століть на теренах цього регіону жили представники багатьох етносів, кожен з яких залишив помітний відбиток на його розвитку. Гори, озера, замки та палаци, цікаві народні ремесла.

31.07.2021, 15:32

Вишково на Закарпатті: селище з мінеральними буркутами, поцілунком Юди та печаткою короля

У Вишково на репортаж для проєкту їду з Сергієм Прокопом – гідом, який торік отримав на Закарпатті місцевий “оскар” як один із кращих представників своєї професії. Він родом з Вишкова – одного з п’яти так званих королівських сіл на Мараморощині (частина історично-етнічного регіону колишньої Австро-Угорщини), тож вирішую, що краще за нього про село ніхто не розкаже. Із Сергієм за пів дня встигаємо побувати на горі з руїнами Вишківського замку, скуштувати місцевого буркута (джерело з мінеральною водою), поспілкуватися з художниками, відвідати галерею та посидіти біля найкрутіших різьблених воріт на Закарпатті. Усе це, а ще середньовічні фрески, приховані шаром штукатурки у стародавній церкві – в одному селі на Хустщині, що обабіч траси державного значення! Це справді королівський подарунок для того, хто хоче пізнати рідний край.

31.07.2021, 10:55

Невідомі герої: Ромські вояки - у "закарпатському" корпусі Свободи та на захисті України

Під час Другої світової війни роми були не лише жертвами, а й солдатами, які воювали проти військ Вермахту. Цей факт незаперечний, але наразі все ще невідомо скільки саме ромських вояків перебувало у арміях антигітлерівської коаліції, невідомі їхні імена, подальша доля.

30.07.2021, 10:58

Останні новини