Побачити, як відновлюють замки і храми, провести власні міні-розкопки можна і... в музеї Ужгорода
Учора в Закарпатському обласному художньому музеї народної архітектури і побуту відкрилася унікальна виставка.
Учора в Закарпатському обласному художньому музеї народної архітектури і побуту відкрилася унікальна виставка.
На території скансену навіть взимку цікаво погуляти.
Сьогодні в Ужгороді відзначили День Соборності України та 73-ю річницю утворення Закарпатської області у складі України. Традиційно розпочали урочистості на площі Народній, де навпроти пам’ятника Тарасу Шевченку молодь розгорнула 100-метровий український прапор.
Приготувати качку магре, гьодзе чи шоколадну сферу – це квіточки порівняно з тим, у яких умовах це потрібно робити. Куховарити на воді, у повітрі чи й навіть на рухомій платформі – от справжні випробування для учасників проекту телеканалу СТБ «Мастер шеф». На смак цю кухню спробувала й ужгородка Любов Бляшка. Про цікавий та незвичайний досвід участі у відомому кулінарному шоу Люба поділилася з Uzhgorod.net.ua.
Ботанічний сад УжНУ, створений ще в 1946 році, поза усяким сумнівом є родзинкою нашого міста. М’який мікроклімат ботсаду дає можливість для інтродукції та акліматизації рослин з різних куточків планети: північної і Південної Америки, Кавказу, Середньої Азії, Центральної та Західної Європи. Він може похизуватись унікальними рослинами, занесеними в «Червону Книгу України». Водночас університетський ботанічний сад є пам'яткою національного садово-паркового мистецтва, тож легко знаходить своїх прихильників як серед мешканців міста, так і серед туристів.
Укладати чи ні письмовий договір на заняття сексом – головне питання останніх кількох днів. Сотні жартів та мемів ширяться соцмережами закарпатців через зміни до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів щодо запобігання сексуального і домашнього насильства, які набули чинності 11 січня. Uzhgorod.net.ua зібрав для вас найсмішніші жарти.
У неділю, 13 січня, у смт Ясіня на Рахівщині відбулися урочисті заходи з нагоди 100-ї річниці утворення Гуцульської Республіки. У центрі селища на площі імені Героїв Гуцульської Республіки біля пам’ятника її Президенту Степану Клочураку відбулося велелюдне Віче. Для участі у заході прибули керівники області, Рахівського району, представники гуцульських товариств із різних куточків України та сусідньої Румунії.
Утілити вірші в матеріалі вдалося ужгородській дизайнерці Катерині Моргентал. Дівчина розробила цілий проект, що дозволяє в буквальному сенсі оточити себе поезією. Його навіть презентувала на Dutch Design Week – найбільш авторитетній у північній Європі виставці в галузі дизайну та інновацій. Більше про свою творчість дизайнерка розповіла для Uzhgorod.net.ua.
Серйозний зосереджений, коли справа стосується роботи. І спокійний замріяний під час розмови про живопис. Руслан Федько обрав для себе одну з найекстремальніших медичних спеціалізацій – акушерство і гінекологію. І знайшов себе. Більше чверті століття Федько перебуває у неофіційному ТОПі лікарів Ужгородського пологового будинку, у якого бажають народжувати вагітні. Звичайні і ускладнені пологи, унікальні методики операцій, величезна кількість особливих клінічних випадків, ціла армія закарпатців і не тільки, що з’явилися на світ під наглядом Руслана Федька. А бували і ситуації «на межі», після яких подружжя красномовно називало дитину Русланом…
Сніг та мороз ускладнюють пошук їжі для тварин та птахів, а тому ужгородські голуби не гребують "просити" прямо на перилах пішохідного мосту. Як це відбувається бачили кореспонденти Uzhgorod.net.ua.
Днями Словацький гідрометеорологічний інститут (СГІ) попередив про сильні опади снігу в країні. Для деяких регіонів було оприлюднено попередження першого рівня.
Сонячні промені, що виблискують на снігу, з-під якого часом пробивається зелень, лебеді на Ужі та синє небо – Ужгород прекрасний, тільки озирнись довкола. Журналісти Uzhgorod.net.ua прогулялися вулицями не надто засніженого, але морозного міста і запрошують до огляду своїх читачів.
Карпатська зима вимагає пензля художника або камери фотографа та пропонує всі відтінки білого!
Традиційно на площі Театральній в Ужгороді в новорічну ніч зібралися містяни та туристи, щоби весело відзначити настання Нового 2019 року.
В нещодавньому огляді цін на новорічні ялинки на ужгородських ринках я згадував, що багато ужгородців до свят встановлюють не давно звичні натуральні ялинки з лісу чи пластикові з магазинів, а намагаються власноруч змайструвати щось унікальне, особливе, неповторне, – пише Костянтин Черкай.
Закарпатська Ізабелла: чи буде повернення легенди у велику винну гру? Що треба, аби Закарпаття стало українською долиною Напа? Де росте кращий виноград області? Що таке велике вино й як його зробити? Як отримати від вина максимальне задоволення? Чим Україна може відповісти на французький Мальбек та італійський Санджовезе? Про «порошкове вино», «виноматеріал» і, врешті, 5 способів … зіпсувати собі вечір з вином. Про це, але не тільки – у цій розмові. Знайомтеся: Олександр Мересій, сомельє, директор з продажів провідної виноробні Закарпаття – компанії «Шато Чизай». Винороб-мрійник, закоханий у вино, ділиться передсвятковими порадами сомельє.
На чолі з Президентом клубу «Спорт-Лідер» колеги Євгена Молнара та вихованці клубу проаналізували рік, що минає.
Концертну пограму “Легенди Різдва” напередодні в обласній філармонії представив Заcлужений академічний Закарпатський народний хор. Традиційно колектив підготував до свят унікальне автентичне дійство – поєднали давні особливості відзначення зимових свят у культурах різних національностей, що проживають у нашому краї. Зі сцени великого залу лунали старовинні закарпатські колядки, угорські, румунські, словацькі. Уперше в програмі колективу були й народні ромські пісні.
Ароматами глінтвейну запрошує різдвяний ярмарок, що саме розпочався в Ужгороді.
Огорожа, яку зняли з початком ремонтних робіт на Петефі, вже знову на місці.