Анастасія Пентек: «У разі прийняття нового закону ми одразу проведемо перерахунок пенсій і виплатимо пенсіонерам різницю ще в жовтні»

Анастасія Пентек: «У разі прийняття нового закону ми одразу проведемо перерахунок пенсій і виплатимо пенсіонерам різницю ще в жовтні»
На 21 вересня у Верховній Раді України було заплановано розгляд законопроекту «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення пенсій». Прийняття цього закону означало б початок пенсійної реформи і, зокрема, проведення осучаснення пенсій більш як 9 мільйонів українців. Нові, підвищені, пенсії вже в жовтні цього року мали отримати і близько 200 тисяч із більш як 270 тисяч закарпатських пенсіонерів.

 

Однак 21 вересня народні депутати перенесла на 3 жовтня розгляд цього надзвичайно важливого для країни законопроекту. Таким чином відтерміновано і перерахунок пенсій. Ситуацію, що склалася у зв’язку з перенесенням розгляду пенсійного законопроекту, прокоментувала  начальник головного управління Пенсійного фонду України в Закарпатській області Анастасія Пентек.

–       Хочу зазначити, що органи Пенсійного фонду, і нашої області в тому числі, провели величезну підготовчу роботу, щоб забезпечити осучаснення пенсій. Було оновлено програмне забезпечення, перевірено кожну пенсійну справу тощо. І головне – людям було обіцяно, що з 1 жовтня вони отримають нові, підвищені пенсії. Тому дуже сподіваємось, що 3 жовтня, як і заплановано, народні депутати все-таки проголосують цей закон, і ми одразу приступимо до перерахунку пенсій. Звичайно, Пенсійний фонд цим поставлений в дуже непрості умови, адже перерахунок пенсій – складний процес: звичайний процес щомісячного нарахування пенсій займає в середньому 5 днів. Після прийняття закону потрібно, як мінімум, 4-5 днів для його опрацювання Пенсійним фондом України, а відтак нам вже скинуть «математику», тобто формульні розрахунки, по яких ми працюватимемо. Тому згідно з графіками, тобто із 4 жовтня, пенсіонери  почнуть отримувати свої діючі на сьогодні пенсії. А вже орієнтовно з 15 жовтня ми почнемо виплату збільшеної різниці по додаткових відомостях. І до 25-26 жовтня плануємо завершити ці виплати. Це, ще раз підкреслю, у разі прийняття закону 3 жовтня. Наші фахівці готові працювати по 24 години на добу, щоб пенсіонери отримали обіцяне.

Щодо інших нових положень пенсійного законодавства. За новим законом передбачається й індексація пенсій, і ми сподіваємось, що вона проводитиметься щороку.

Зміни стосуються і нарахування пенсій. Застосовуватиметься показник середньої заробітної плати за останні 3 роки (тобто із січня 2018 року братимуться 2015, 2016, 2017 роки). У нас середня заробітна плата постійно зростає, відповідно і коефіцієнт заробітної плати зростає, але розмір середньої заробітної плати та страховий стаж особи будуть основними показниками при  розрахунку розміру пенсії.

Новий закон передбачає осучаснення пенсій, тобто покликаний подолати несправедливість в розмірах пенсій. До прикладу, люди, що вийшли на пенсію до 2012-2013 року, коли для розрахунку пенсії брався останній рік роботи, багато втрачали, навіть маючи по 40 років стажу, порівняно з тими, що виходили у пізніші роки, маючи такий самий стаж. Різниця пораз сягала 1,5-2 тисяч гривень. Новий закон має «підтягнути» всіх пенсіонерів під один правильний розрахунок.

У разі прийняття цього закону скасовуються всі інші закони, що діяли у сфері пенсійного забезпечення, крім Закону України «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування» та закону по силових структурах.

Окремо хочу сказати про зміни, що стосуватимуться силових структур. На сьогодні маємо багато звернень від пенсіонерів-силовиків щодо перерахунку їх пенсій. Уряд обіцяє, що до кінця року буде прийнято окремий новий закон по силових структурах, відповідно для перерахунку їм пенсій мають бути закладені необхідні кошти в державний бюджет 2018 року. Відтак з 1 січня наступного року ми проведемо необхідний перерахунок цих пенсій.

 

 

28 вересня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*