Щоб не зменшувалася плата за "залізничні" землі до місцевих бюджетів Закарпаття

Щоб не зменшувалася плата за "залізничні" землі до місцевих бюджетів Закарпаття
Закарпатські депутати клопотатимуть про недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, що надані для залізниць у межах смуг відведення.

 

Так, на розгляд обласних обранців вноситься проект рішення «Про Звернення Закарпатської обласної ради щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин», який адресується Верховній Раді України.

У документі сказано: «Законом України від 7 грудня 2017 року №2245-VІІІ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році» з 1 січня 2018 року встановлено, що плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до цього Кодексу. Зазначені законодавчі зміни негативно вплинули на виконання місцевих бюджетів області, призвели до розбалансування їхніх показників. За січень – серпень 2018 року вищевказані зміни спричинили скорочення надходжень до місцевих бюджетів області земельного податку з юридичних осіб на 21,3 відс. або на 19,5 млн. гривень.

Закарпатська обласна державна адміністрація листом від 12.07.2018 р. №06-7/1595 звернулась до Кабінету Міністрів України та Міністерства фінансів України з проханням про виділення з державного бюджету місцевим бюджетам додаткової дотації на компенсацію відповідних втрат їх доходів, однак питання не вирішується.

У зв’язку з наведеним, з метою недопущення втрат доходів місцевих бюджетів просимо вжити заходів щодо прискореного внесення змін до Податкового кодексу України та прийняття законопроекту від 20 березня 2018 року №8169 «Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин», - наголошується в документі.

Прес-служба Закарпатської облради

 

17 вересня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів

Залишити коментар:

Коментатори, які допускатимуть у своїх коментарях образи щодо інших учасників дискусії, будуть забанені модератором без будь-яких попереджень та пояснень. Також дані про таких користувачів можуть бути передані правоохоронним органам, якщо від них надійшов відповідний запит. У коментарі заборонено додавати посилання та рекламні повідомлення!

Необхідні поля позначені наступним символом:*