Лекції студентам УжНУ прочитав один з найкращих біохіміків США

Лекції студентам УжНУ прочитав один з найкращих біохіміків США
13–15 вересня в рамках програми співпраці міст-побратимів – Ужгорода й Корвалліса – УжНУ відвізитував професор Кріс Метьюс (Chris Mathews), який входить до когорти 50 найкращих біохіміків США.

 

На біологічному факультеті він прочитав низку лекцій, у яких ішлося про дезоксирибонуклеотиди – будівельні блоки ДНК, повідомили у медіацентрі УжНУ.

Перша лекція (ДНК попередники, мутагенез і рак) була присвячена ролі балансу нуклеотидів ДНК у підтриманні здорового стану клітини та її переродження у ракову клітину через зміну їх співвідношення. Іншим важливим моментом заняття було донесення інформації про роль онкогенів та їх індукцію через спонтанні мутації, а також роль мутантного білка р53 у виникненні раку.

На другій лекції (Рибонуклеотид редуктаза – найбільш цікавий ензим у світі) американський науковець спинився на результатах досліджень за 3-ма структурно різними класами рибонуклеотидредуктаз (І–ІІІ), які мають вільно радикальний механізм дії та потребують для відновлення рибонуклеотидів метал і вільні радикали. Цей фермент є важливою мішенню при лікуванні раку інгібіторами рибонуклеотидредуктази.

Третя лекція розкривала роль генетики мітохондрій та окислювального пошкодження у старінні.

Розмова професора Кріса Метьюса про сучасні дослідження в молекулярній біології та біохімії надзвичайно зацікавила не тільки студентів, а й викладачів.

 

 

19 вересня 2016р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів