Протягом двох тижнів у галереї "Ужгород" можна переглянути виставку робіт заслуженої художниці України Надії Дідик
Про це інформує департамент культури ОДА.
Про це інформує департамент культури ОДА.
Влаштована з нагоди 60-річного ювілею виставка «Мій світ», яку 14 листопада в залі Закарпатського музею народної архітектури та побуту відкрила заслужена майстриня народної творчості України Людмила ГУБАЛЬ, покликала до музейної установи десятки шанувальників прекрасного.
Про це інформує департамент культури Закарпатської ОДА.
Про це повідомила Закарпатська обласна рада.
Перемогу отримала серія знімків з ромських громад «Унікальна культура ромів Келделарі».
У суботу, 16 листопада, у Сваляві відбудеться презентація повістей закарпатських письменників Олександра Гавроша «Дика Галя» та «Завербоване кохання» Ірини Мадриги, що вийшли друком цього року під однією обкладинкою в тернопільському видавництві «Навчальна книга – Богдан». На жаль, свалявська авторка не дожила до представлення книжки у рідному місті.
Захід під час брифінгу у прес-центрі Закарпатської ОВА анонсували організатори.
Із села Щасливе стартував сезон різдвяно-новорічних свят в Україні. Саме тому у цьому селі, у 340-річному дерев'яному храмі Св. Михайла, що збудований у 1682 році та реконструйований у 2023 році, відбувся святковий молебень для місцевої громади за українське військо і перемогу України. Поруч посаджене справжнє закарпатське новорічне дерево - тис ягідний, як символ величних свят.
Про це повідомили у Закарпатській ОВА.
Цкікава розповідь від дослідниці Тетяни Літераті.
Неймовірне відео подобається всім поціновувачам образотворчого мистецтва, його можна побачити на Фейсбук-сторінці Академії:
Згідно плану роботи методичного кабінету початкової мистецької освіти КЗ «Обласний організаційно-методичний центр культури» Закарпатської обласної ради 6 листопада на базі Ужгородської школи мистецтв відбувся обласний семінар «Емоційно-образне виконання творів. Розвиток художньо-образного мислення в учнів» для викладачів відділу «Народні інструменти» шкіл мистецтв Закарпаття.
Закарпатська Туристична Організація інформує
Неймовірний проєкт студенти третього курсу аудіовізуального мистецтва (керівник Тіберій Шютів) присвятили Дню художника та Дню аудіовізуального мистецтва, “ожививши” картини відомого закарпатського митця Володимира Микити за допомогою нейромережі.
В останній день жовтня Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка стала місцем зустрічі з Іваном ХЛАНТОЮ, який презентував новий збірник фольклорних записів – «Казки Закарпаття в записах Івана Хланти».
Із 7 по 21 листопада в Закарпатському драмтеатрі триватиме виставка картин, створених дружинами полеглих захисників.
Ужгородців та гостей міста запрошують на теплу розмову, яка відбудеться у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка (пр. Свободи, 16).
«Королівське Євангеліє: текст і контекст у вимірах часу»
6 листопада 2024 запрошує всіх провести час у компанії улюбленої, витонченої та фантастичної музики фундатора професійного музичного мистецтва Закарпаття Іштвана Мартона, словацького композитора Еугена Сухоня, англійського композитора-класика Едварда Елгара, італійського барокового композитора та священика Франческо Антоніо Бонпорті, італійського композитора епохи Бароко Томазо Джованні Альбіноні та інших.
Впевнено й активно розпочав свій 79-й концертний сезон провідний колектив краю – Заслужений академічний Закарпатський народний хор.