У Мукачівському «Паланку» відбулися «Сватанки»
Таке дійство в історичній локації, проводять вперше.
Таке дійство в історичній локації, проводять вперше.
Плануйте свята, не сидіть вдома! Буде весело по всій області!
Допрем’єрний показ фільму "Мої думки тихі" в рамках промотуру Західною Україною відбувся вчора ввечері в Ужгороді. До речі, зйомки проводили і на Закарпатті, зокрема в обласному центрі. Глядачі змогли не тільки переглянути стрічку, а й перед тим поспілкуватися з акторами та знімальною групою на пресконференції.
Дві світлини із Закарпаття увійшли в десятку кращих фото пам’яток культури України в конкурсі «Вікі любить пам’ятки»
22 грудня закарпатська обласна філармонія запрошує на традиційну концертну програму під назвою «Різдвяне диво»!
Музичний подарунок для своїх слухачів, як маленьких, так і дорослих, сьогодні в Ужгороді підготував академічний камерний хор «Кантус». У святковій атмосфері зі свічками та вогниками на ялинці музиканти ділилися настроєм із велелюдною залою глядачів.
Український живописець, заслужений художник України, народний художник України Володимир Микита розповів про "святая святих" – майстерню і творчість.
16 грудня о 19.00 у кінотеатрі «5-й елемент» відбудеться допрем’єрний показ комедії «Мої думки тихі» – стрічку представить глядачам творча група: режисер Антоніо Лукіч, та виконавці головних ролей – Ірма Вітовська та Андрій Лідаговський, за участю закарпатців Мирослава Качура та Павла Мандзича, які зіграли епізодичні ролі у фільмі.
12 грудня до акції «Письменник за прилавком» вкотре долучився Банди Шолтес. Письменник зазначає: «Цікаво бути за прилавком серед книг. Приємно бути у місці, де їх купують, і продавати свої. З іншого боку, це й популяризація читання та власних творів. Це привернення уваги до того, щоб люди спостерігали й занурювалися в авторський світ. Навіть просто заходили й не забували про те, що є книги, і хороших серед них – багато».
Танці, ворожіння та закарпатська кухня. У Мукачівському замку «Паланок» відвідувачам провели екскурсію у незвичному форматі.
11-12 грудня в Ужгороді проходив ІІІ Всеукраїнський фестиваль національних культур. Його організаторами виступили Міністерство культури, молоді і спорту України та Закарпатська обласна державна адміністрація. Мета фестивалю – через промоцію національних культур репрезентувати культурне розмаїття України та потенціал її культури в цілому, посилити утвердження принципів міжнаціональної єдності й толерантності до представників різних національностей, які проживають в Україні. Цьогорічний акцент фесту – «Україна поліетнічна та полірелігійна: приклад Закарпаття».
Фестиваль пряників розпочався напередодні в Ужгороді. За словами організатора, Олександра Ляхіна, цьогоріч до заходу долучилося 50 учасників.
Розум і вигадка, рух і споглядальність, розрахунок і піднесення, витонченість і помпезність – все це музика, як найкращий засіб для розуміння свого внутрішнього світу, яка наштовхує нас на відповіді, які ми під час буденного життя не в змозі знайти. Музика Баха – це шлях через надію, безкінечні гармонічні лабіринти, любов, розчарування, постійний пошук до розуміння вічності.
Сьогодні у прес-центрі облдержадміністрації відбулася презентація книг Сергія Федаки „Історія Закарпаття в персоналіях”, альманаха „Гомін Красного поля” та збірника „Літературне Закарпаття 2018”.
Справжні митці, котрі від Бога, ніколи не ганяються за славою, не ставлять її за самоціль й не прагнуть дешевої популярності й широкого визнання, а працюють в перш за все для задоволення свого его, для тих кому подобається їхня творчість. Вони творять просто тому, що Творчість – їхня сутність, природа їхнього єства. Творять, бо не можуть не творити. Як жінка не може не кохати, бо продовження роду – це її природа, як соловейко не може не співати…
На прохання читачів уперше «Письменник за прилавком» – Дмитро Кешеля. У рамках акції в книгарні «Кобзар» автор презентував чимало своїх книг та поспілкувався з читачами – цього раніше майже не робив.
Унікальне видання, яке відкриває історію. Поціновувачам архітектури презентували оригінальну книгу в Ужгороді. Двомовне видання українською та угорською мовами містить матеріали досліджень, над якими впродовж двох років працювали дослідники історії архітектури Олег Олашин і Ліна Дегтярьова.
Михайло Гафія Трайста відомий літератор і журналіст, що мешкає в Румунії зустрівся з учасниками літературного клубу «Читаємо разом».
Bozdosh DISCO "Yellow Submarine" запрошує!
9 грудня до студентів філологічного факультету спеціальності «Українська мова та література» завітав громадський діяч, заступник голови Союзу українців Румунії, відомий український письменник Михайло Трайста.