Юним музикантам Закарпаття пропонують узяти участь у конкурсі "Подільський водограй"
VII-ий Міжнародний конкурс молодих виконавців “Подільський водограй” проходитиме у Вінниці з 30 листопада по 2 грудня..
VII-ий Міжнародний конкурс молодих виконавців “Подільський водограй” проходитиме у Вінниці з 30 листопада по 2 грудня..
У місті Трускавці з 12 по 15 жовтня проходив ІV-й Міжнародний конкурс-фестиваль дитячого, юнацького та молодіжного мистецтва „Empire of arts”, у якому взяли участь юні таланти з усієї України та з-за кордону. Більше 1000 учасників продемонстрували свою майстерність у різних творчих жанрах.
Закарпатці винесли на суд глядачів п’єсу за мотивами повісті Віктора Пелевіна “Самітник та Шестипалий”.
У Закарпатській обласній філармонії давненько не було такого аншлагу, як на ювілейному авторському концерті Мирослава Скорика...
Щойно видана книга “Архітектурна спадщина Ужгорода" містить близько п’ятисот світлин, зібраних архітекторами-ентузіастами, членами колишньої архітектурно-реставраційної майстерні, на початку 90-х років минулого століття. Діяльність майстерні була спрямована на обстеження архітектурних об’єктів міста та збереження історичних пам’яток архітектури. Унікальні світлини дають можливість побачити місто, яке вже частково втрачене.
Жартівливу (а може й ні) публікацію про те, як швидко опанувати надскладну угорську мову письменник Банди Шолтес оприлюднив на своїй сторінці у ФБ ще три роки тому, однак вона й зараз не втрачає актуальності.
Юнаки гуляли містом із предметом, схожим на ніж.
Народний художник України Антон Кашшай – один із найколоритніших представників Закарпатської школи малярства...
Аби в ролі режисера-постановника вперше показати виставу Хава Ейзель-Валаамової “П’єсу для метеликів з оркестром”.
Днями в ужгородському поліграфцентрі «Ліра» вийшов друком збірник театрально-критичних відгуків «Закарпатський театр на порозі ХХІ століття» доктора історичних наук, професора УжНУ Сергія Федаки, який по праву вважається одним із кращих театральних оглядачів нашого краю.
За спеціальністю – міжнародник, за покликанням – митець.
Відтепер зліпити для себе глиняний виріб може кожен – в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту започаткували фестиваль гончарства й відкрили гончарську майстерню. Все це реалізовують в рамках грантового проекту Українського культурного фонду «Стежками традицій закарпатської кераміки». Як це було – бачили журналісти Uzhgorod.net.
Студенти та їх академнаставниці доценти Еріка Ґоца й Оксана Негер висловлюють щиру подяку працівникам Наукової бібліотеки УжНУ за неймовірні емоції та нагоду зазирнути в минуле
В Ужгородському національному університеті розпочалися заходи по відзначенню 73-ї річниці від дня його заснування. Святкування розпочала зустріч Голови Вченої ради НаУКМА, керівника Центру забезпечення якості освіти НаУКМА, екс-президента НаУКМА (2007-2014), екс-Міністра освіти і науки України (2014-2016) Сергія Квіта з викладачами та науковцями УжНУ. У залі засідань Вченої ради він провів семінар «Обмін досвідом стосовно внутрішньоуніверситетського забезпечення якості освіти».
23 жовтня на чергову зустріч із геніями світового мистецтва запрошує солістка Закарпатської обласної філармонії, народна артистка України Етелла Чуприк. Для нової програми піаністка обрала твори своїх улюблених композиторів – дві прелюдії і фуги Й.С. Баха (ДТК, том 1), Сонату № 8 ля мінор В.А.Моцарта (КV 310) та Сонату сі мінор Ф.Ліста. Ведуча – музикознавець Наталія Піцур. Початок о 18.30.
Жовтень, що традиційно починається Міжнародним днем музики, вже подарував ужгородцям та гостям міста багато приємних творчих подій. Але все цікавіше ще попереду, адже до нас їде справжній корифей, жива легенда української музики – Мирослав Скорик!
Таким чином наша область увійшла до п'ятірки лідерів в Україні серед областей, чиї гранти підтримали.
Уже цієї суботи, 20 жовтня, в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту в Ужгороді відбудеться перший фестиваль гончарства, – про це йшлося під час прес-конференції в музеї. Чого очікувати від фесту відвідувачам – знають журналісти Uzhgorod.net.
Непересічна кольорова гама та авторський стиль: сплутати цього закарпатського художника неможливо ні з ким! Сьогодні, 16 жовтня, в Закарпатському обласному музеї народної архітектури та побуту презентували виставку митця з Іршавщини Василя Бобіти.
У другу неділю жовтня художники України відзначили своє професійне свято. Напередодні в Хусті народне творче об’єднання «Митець Верховини» традиційно презентувало звітну виставку своїх членів.