У головній закарпатській книгозбірні відбувся вечір пам’яті «Крути: історія української нескореності»
Бібліотекарі запропонували історичний екскурс, молодь декламувала тематичні вірші, зокрема відому поезію Павла Тичини «Пам’яті тридцяти».
Бібліотекарі запропонували історичний екскурс, молодь декламувала тематичні вірші, зокрема відому поезію Павла Тичини «Пам’яті тридцяти».
Французький режисер Фредерік Петіжан спільно з українською продакшн-компанією зніматиме фільм "Останній крок".
У середу, 31 січня, — у Закарпатській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Ф. Потушняка.
Міжнародний мистецький конкурс «Срібний мольберт»: історія успіху.
Напередодні, 27 січня, в Ужгороді у Закарпатському обласному художньому музеї ім.Й.Бокшая представили творчість Іштвана Молнара. Цього дня митцеві могло виповнитися 50 років.
Сьогодні, 27 січня на Берегівщині у селі Геча, з самого ранку розпочався традиційний 12-й фестиваль різників, які представили кращі м'ясні продукти.
24 січня в Національному музеї літератури України відбулася презентація книжки «Іван Чендей у колі сучасників», підготованої Закарпатською обласною універсальною науковою бібліотекою ім. Ф. Потушняка. Акція в Києві перетворилася на вечір-спогад, адже зібралося чимале коло сучасників лауреата Шевченківської премії – письменники, літературознавці, видавці, друзі, кожен із яких ділився згадками, думками.
Сьогодні, 26 січня, в Ужгороді у Закарпатському музеї народної архітектури та побуту відкрилася виставка робіт членів Об’єднання митців імені Міхая Мункачі та інших закарпатських художників.
Фільм В’ячеслава Бігуна «Серце мами Гонгадзе» відібрано на український Оскар – Національну кінопремію Української кіноакадемії «Золоту Дзигу». Як повідомляють організатори, фільм про Лесю Гонгадзе пройшов селекцію з-поміж 77 фільмів у категорії «документальні повнометражні фільмі».
«Ужгородська ПАЛАЧІНТА» — гастрономічний фестиваль з різноманітною культурною та розважальною програмою, що поєднує українські і закарпатські традиції та сучасні тенденції. Назва фестивалю — «палачінта» (від угорськ. «palacsinta») — на закарпатському діалекті означає «млинець». Уперше в рамках фестивалю пройдуть спортивні змагання з жиму лежачи. У якості почесного гостя запрошено відомого кулінара, фіналіста проекту «МайстерШеф 7» Володимира Троцького. Також фестиваль матиме благодійне спрямування. Разом з «Рухом підтримки закарпатських військових» готують заходи зі збору коштів для потреб армії та інші благодійні акції.
У селі Рокосово Хустського району автомобіль «Оpеl Sintra» іноземної реєстрації, за кермом якого перебував п’яний місцевий житель, збив велосипедиста. Водій втік з місця пригоди, його розшукала поліція. Потерпілий в реанімації. За даним фактом поліція розпочала розслідування.
25 січня в атріумі будівлі Закарпатської облдержадміністрації та облради запрацювала виставка робіт учасників ІІІ-го (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу учнівської творчості.
Пісня про швидкоплинність часу, важливість реалізації себе та порушення правил, коли це потрібно.
2 лютого о 15.00 в Музеї вишитих ікон Дмитра Блажейовського (м.Львів, вул.Театральна, 26) відбудеться відкриття виставки робіт закарпатської майстрині Любові Лішки.
Мистецька подія присвячена Дню угорської культури.
Нинішній рік у Європейському Союзі оголошено «Роком культурної спадщини». Україна теж не залишилася осторонь від цього важливого у культурному розвитку процесу – 18 жовтня 2017 року Кабінет Міністрів підтримав проект Указу Президента України про оголошення 2018 року «Роком охорони культурної спадщини».
Сьогодні, 23 січня, у Закарпатській ОДА відбулося засідання обласного комітету з присудження премій у галузі літератури і мистецтва, на якому було розглянуто й обговорено подання установ культури та мистецтва, творчих спілок, громадських організацій, а також – пропозиції конкурсних відбіркових комісій на здобуття обласних премій у галузі літератури і мистецтва за 2017 рік.
Сьогодні, 23 січня, у виставковій залі галереї «Імпасто» у Виноградові відкрилася персональна виставка живопису Раїси Глюк, дружини відомого закарпатського художника Гаврила Глюка.
Витончена камерна музика, перш за все вокальна, різних жанрів, стилів і епох – ось основа репертуару Ансамблю солістів «Гармонія» Закарпатської обласної філармонії.
Романи й оповідання Дмитра Кешелі, мов повноводні ріки, заполонюють невичерпної дивовижності словом. Нещодавно в «Академії» вийшла його четверта книга – «Терен зацвів». Вона, як і всі попередні, – про вселенську любов.