Діти-художники із зони АТО презентували в Ужгороді своє бачення війни та миру
Два десятки школярів – вихованців шкіл мистецтв – презентували свої художні доробки у рамках ІХ «Арт-каравану Дружби». На запрошення голови Закарпатської ОДА Геннадія Москаля діти відпочивають на базі Воловецької філії Закарпатського обласного еколого-натуралістичного центру учнівської молоді «Арніка».
Картини юних художників присвячені їхньому баченню війни та миру в Україні. Враховуючи, що частина дітей безпосередньо бачила, що таке мирне і не мирне небо, то ці мотиви передані і на полотнах – в одному малюнку можна побачити, як змінюється світ навколо, коли приходить війна. Попри усі негаразди все ж більшість картин присвячені мирній і квітучій Україні, її красі, силі, незламності… Надихнула авторів і природа рідної землі – вона пишною зеленню і яскравими світанками відобразилася у роботах.
Експозицію «Україна очима дітей» вже презентували у багатьох містах сходу країни, далі вона помандрує до столиці. А ще юні художники вже мають новий творчий задум – показати у своїх роботах наше Закарпаття, таке, яким вони його побачили. Сьогодні під час невимушеного спілкування гості зі сходу поділилися своїми враженнями від мандрівки, зазначивши, що найбільше їм сподобалися Карпатські гори, замки Закарпаття, а головне – гостинність нашої області і можливість знайти нових друзів. Разом із луганчанами на Воловеччині відпочивають і юні ужгородці. Діти зі сходу і заходу України на своєму прикладі доводять, що для дружби немає меж і кордонів. А Закарпаття стало чудовим майданчиком для спілкування двох найвіддаленіших регіонів – світанку України Луганщини і Карпатського краю, де сідає сонце.


















До теми
- В Ужгороді до 115-річчя Андрія Коцки оновлять експозицію його музею: які картини можна побачити
- В Ужгороді відзначають День музеїв – вхід сьогодні безкоштовний
- Відкритий фольклорний фестиваль-конкурс «Шовкова косиця» – вперше в Ужгороді
- Уже завтра: в Ужгороді при свічках прозвучать «Пори року» Антоніо Вівальді
- День Музеїв на Закарпатті. Програма-2026
- Фестиваль-конкурс «Веселковий передзвін» зібрав в Ужгороді талановитих дітей із різних куточків краю
- В Ужгороді при свічках прозвучать «Пори року» Антоніо Вівальді
- «Музеї об’єднують світ»: в Ужгороді підготували насичену програму до свята
- В Ужгороді відбувся концерт-бенефіс знаного музиканта
- Виставка «Сонячний шлях» у скансені: чотири роки творчості, натхнення і патріотизму
- Командна робота заради пам’яті: в Ужгородському замку створили новий виставковий простір
- Ужгород уже вдруге прийматиме Всеукраїнський дитячий театральний фестиваль-премію «Золота Китиця»
- Протягом місяця у музеї імені Бокшая можна переглянути унікальну експозицію робіт Адальберта Ерделі
- Безкоштовний вхід і насичена програма: скансен в Ужгороді кличе на День музеїв (ПРОГРАМА)
- На Закарпатті вийшла чотиримовна кулінарна книга «Спогади сільських кухонь»
- Жанрове розмаїття та експресія: музей Бокшая завтра презентує фондову колекцію творів Адальберта Ерделі
- До 1 липня Ужгородська міська рада приймає пропозиції на здобуття премії імені Петра Скунця
- Вільний вхід і насичена програма: Ужгородський замок кличе на День музеїв (ПРОГРАМА)
- Два таланти – один простір: в Ужгороді презентували виставку Людмили Корж-Радько та Богдана Коржа
- Виставу «Жменяки» знову зіграють в Ужгородському скансені

До цієї новини немає коментарів