Вівальді, Бах та інші – якою була музика вихідного дня в Ужгороді
В неділю, 19 лютого, в Закарпатській обласній філармонії відбувся черговий концерт камерного оркестру в рамках проекту «Музика вихідного дня».
В неділю, 19 лютого, в Закарпатській обласній філармонії відбувся черговий концерт камерного оркестру в рамках проекту «Музика вихідного дня».
У неділю, 19 лютого, в обласному центрі Закарпаття підбили підсумки 3-ї виставки-конкурсу нано-акваріумів Закарпаття, що її організував Клуб акваріумістів Закарпаття (голова – Тереза Лазар).
Історія Ужгорода бере початок в ранньому Середньовіччі.
На Всеукраїнського рейтинґу “Книжка року 2016” отримали ПЕРШЕ МІСЦЕ у номінації "ВІЗИТІВКА" / краєзнавча та туристична література за видання: ФЛОРІАН ЗАПЛЕТАЛ “ДЕРЕВ’ЯНІ ЦЕРКВИ ЗАКАРПАТТЯ"; “МІСТА І СЕЛА ЗАКАРПАТТЯ”.
«Друзі старих дерев» («Сoncours de photos des arbres vieux») – міжнародний фотоконкурс, який щороку організовує одна з природоохоронних організацій Франції. З різних куточків світу надходять роботи професійних фотографів та аматорів. Основна умова – зображення старих дерев, типових для місцевості. До цілей конкурсу належить привернення уваги світової громадськості до збереження дерев, особливо таких, що бачили не одну історичну епоху. Самий лише поважний вік рослинних довгожителів має спонукати людей, місцеву владу та уряди країн до збереження цих унікальних природних об’єктів.
18 лютого, але 2 роки назад, у 2015-ому, українські військові з жорстокими боями покидали Дебальцево, де протягом тривалого часу стримували атаки агресора. До останнього захищали плацдарм і бійці 128-ї закарпатської гірсько-піхотної бригади.
Сьогодні в Ужгороді – другий день та, власне, офіційне відкриття уже традиційного «Медовуха Фест». Триденний, восьмий за рахунком, фестиваль розгорнувся в самому центрі міста – на площах Театральній та Фенцика. Пасічники з усього Закарпаття привезли десятки сортів меду та медової продукції, ну і, звісно, медовухи, медового елю.
"Світовий тур ОЕ" на підтримку дев'ятого альбому "Без меж", що почався 17 травня 2016 року у Маріуполі, вже перетнув позначку у 2/3 та відкриває третю, заключну, частину концертами в Австралії.
17-19 лютого на площах Фенцика і Театральній в Ужгороді медовуха литиметься рікою! А поміж тим працюватиме тематична фотозона для ваших медових селфі, пасічники проведуть лекції про медовуху і медопродукти з дегустацією, ярмарок спокушатиме унікальними смаколиками і сувенірами, а музиканти запалюватимуть концертною програмою!
Вчора в головній книгозбірні краю Ірина Гармасій та Іван Фіцай презентували книгу «Фрагменти з Майдану» українською та чеською мовами, присвячену третій річниці Революції Гідності.
25-26 лютого в Мукачеві вдруге пройде «Варишська палачінта». Це фестиваль-ярмарок з нагоди проводів зими та початку весни. В його рамках учасники пектимуть палачінти (млинці) з різними начинками та соусами.
Краєзнавець Олександр Богданов відзняв замок Ужгорода з висоти пташиного польоту.
19 лютого камерний оркестр Закарпатської обласної філармонії запрошує всіх меломанів на «Дивертисмент» – програму із творів Й.С.Баха, П.Локателлі, Ї.Бенди, А.Вівальді та В.А.Моцарта.
З 1 січня по 1 лютого 2017 року у Мукачеві тривав прийом заявок на здобуття Мукачівської міської премії ім. О. Духновича, загальни й фонд якої становить 240 тисяч гривень. Наразі визначено претендентів на здобуття Премії у відповідних номінаціях.
Найуспішніших літераторів і митців Закарпаття сьогодні врочисто преміювали
Віртуальна подорож із Владиславом Товтином «Ужгород крізь ХХ століття»
Бібліотека запрошує на перегляд та обговорення фільму «Зима у вогні»
Культовий автор епічних п‘єс Лесь Подерв'янський запрошує шанувальників своєї творчості на зустріч. Жорстка сатира сучасного класика традиційно містить багато матюків.
Еротична мелодрама викликала неабияку цікавість, а у найбільших кінозалах області складно купити квиток на показ.
Освітня платформа Nomen – організація, що проводить лекції, публічні розмови, прогулянки, освітні подорожі та культурно-туристичні корпоративні програми. Спікерами Nomen є українські митці, мистецтвознавці, критики, дослідники, підприємці, менеджери культурних та освітніх проектів.