Дорогою ціною

Нове слово у взаємостосунках між гілками влади сказала Верховна Рада. Вчора 244 українські парламентарії підтримали ініціативу СДПУ(о) та проголосували за законопроект про внесення змін до Кримінально-процесуального кодексу України.

 

Згідно із прийнятим документом, народні депутати зможуть брати на поруки осіб, котрих звинувачують у ско?нні злочинів.

Закон передбача?, що порука не менш ніж 150 народних депутатів України, підписи яких звірені у встановленому порядку, поляга? в клопотанні нардепів про те, що вони гарантують належну поведінку та сво?часну явку підозрюваного, обвинуваченого, підсудного до органу дізнання, слідства та суду. Передбачалося також, що народних депутатів попереджатимуть про те, коли підозрюваний, підсудний чи обвинувачений, щодо якого обрано зазначений запобіжний захід, ухилятиметься від слідства. У такому разі на кожного з цих нардепів можуть накласти грошове стягнення в сумі 3400 гривень.

Законопроект активно лобіювали представники теперішньої опозиції. Адже, якщо Президент підпише цей документ, то парламентарі зможуть узяти на поруки Бориса Колеснікова й ?вана Різака, які нині перебувають під вартою.

Варто нагадати, що двічі законопроект не схвалювали. 16 червня ?за? проголосувало 187 народних депутатів із 226 необхідних. Не підтримали документ фракції ?Наша Україна?, БЮТ, СПУ, УНП і ПППУ. 21 червня вранці за ухвалення законопроекту проголосували вже 219 народних депутатів (не підтримали ? фракції ?Наша Україна?, СПУ й УНП). Однак уже по обіді необхідна кількість голосів набралася. Голосів нашоукраїнців, уенпістів і соціалістів не вистачило, щоб заблокувати законопроект. Натомість за ?есдеківський? ?прожект? дружно проголосували 35 членів фракції Блоку Юлії Тимошенко.

На перший погляд, незрозуміла позиція адептів прем??р-міністра ма? пояснення. Серед депутатів, які не підтримали документ, існу? думка, що між БЮТом та опозиці?ю відбувся банальний бартер. До прийняття ?порукового? закону опозиція підтримала запропоновану урядом постанову ?Про основні напрями бюджетної політики на 2006 рік?.

Бюджетна резолюція, зокрема, передбача? зниження рівня інфляції, стабілізацію валютного курсу, запровадження мораторію на зміну оподаткування в аграрній галузі та встановлення рівня прожиткового мінімуму для працездатних громадян не нижче ніж 500 гривень.

Одразу ж після ухвалення змін до Кримінально-процесуального кодексу серед народних обранців почали ширитися чутки, що Президент документ не підпише. Так, перший віце-спікер парламенту Адам Мартинюк під час прес-конференції недвозначно заявив, що Віктор Ющенко швидше за все накладе вето на цей закон.

/Львівська Газета/

 

23 червня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів