Щоб закарпатський ліс був як у Швейцарїі

Днями на Закарпаття знову завітала делегація зі Словаччини: директор інституту лісового навчання і консультування Мілан Сарваш, начальник відділу комунікації екологічної освіти і лісової педагогіки Рудольф Навратіл, сертифіковані лісові педагоги Дана Лойова та Вероніка Яловіарова, а також представники громадської організації «Форза». Гості ознайомилися з роботою Ужгородського лісгоспу та відвідали навчально-пізнавальні об’єкти еколого-натуралістичного центру.
«Ми тісно співпрацюємо з лісівниками Закарпаття уже не один рік. Започаткував цю роботу нинішній начальник управління Валерій Мурга ще за своєї першої каденції. Новий проект – пропагування «зеленої ідеології» серед учнів шкільних лісництв. Поки що найбільша робота проводиться з учнями Кам'яницького шкільного лісництва Ужгородського лісгоспу, в якому лісівники активно і на високому рівні проводять освітньо-пропагандистську роботу, що відображається на профорієнтаційній роботі, адже сьогодні учасники шкільного лісництва є працівниками лісгоспу, а також студентами вишів на факультетах лісогосподарського та екологічного спрямування», - розповів начальник відділу комунікації екологічної освіти і лісової педагогіки Рудольф Навратіл.
«Люди, які садять дерева, думають про майбутнє. Вони розуміють, що потрібно будувати і вкладати в місце, де ти живеш. Взагалі, радує, що лісівники та громадськість висаджують дерева, розвиваються і вкладають сили у майбутні покоління, які виростуть і будуть нести в світ хороші звичаї», - переконана голова ГО «#ФОРЗА» Леся Лойко.
Сама Леся Лойко займається екологічною діяльністю вже понад 20 років. Вона успішно розвиває швейцарсько-український проект #FORZA, серед якого є такі цікаві інновації, як застосування в лісовому господарстві України нових підходів наближеного до природи лісівництва, закріплених у законодавчих документах та стратегічних програмах розвитку галузі; методологія планування ведення лісового господарства із залученням представників громад, що була включена до вдосконаленої інструкції з лісовпорядкування; розвиток сільського та пішохідного туризму як складових Закарпатського Туристичного Шляху; розробка кластерного аналізу для Карпатського регіону України і допомога у створенні 2 кластерів в галузі деревообробки; вдосконалення навчальних планів і програм для майбутніх спеціалістів лісової галузі і створення та функціонування Карпатського регіонального навчального центру в м.Івано-Франківськ й активна «зелена пропаганда» серед учнів шкільних лісництв.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
До теми
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- Український природний рекорд! На Закарпатті зафіксували найвищу в Європі дуґласію тисолисту
- Працівники Ужанського нацпарку облаштували готелі для бджіл
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
- Родини ветеранів українсько-російської війни беруть участь у проєкті відновлення ментального здоров’я на Закарпатті
- «Бограч-index» – травень 2025: за місяць продукти подешевшали на 2%
- На Закарпатті проживає 24 621 багатодітна сім’я й 59 жінок області мають звання «Мати-героїня»
- Шахрайські схеми з рідними полонених і зниклих безвісти
- «Но, раз дякуву, з мене кавіль»: 100+ колоритних фраз, які ви почуєте тільки на Закарпатті
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Захисник "Азовсталі" з Чопа Олексій Чорпіта провів у полоні майже три роки. Вдома на нього чекали мама та сестра
- Поливаний понеділок: традиції, обряди та цікаві факти
- Богдан Андріїв: "Нехай у кожному серці Великдень запалить промінь любові, надії та єдності"
- Світле свято Воскресіння Христового - головні традиції та звичаї Великодня
- Людмила Губаль: «Писанка — це лист до Бога»
До цієї новини немає коментарів