Волонтери в Ужгороді знають, як дітям здійснити мрії

8 грудня в Закарпатській обласній універсальній бібліотеці ім. Ф. Потушняка представник благодійного фонду «ОВЕС» («Освіта Виховання Екологія Спорт») Тетяна Руденко розповіла про річні підсумки акції зі збору пластикових кришечок для протезів бійцям АТО, а також презентувала новий освітньо-екологічний проект «Мрій і Дій!».
Переробник забирає кришечки й перераховує приблизно 10 грн за кожен кілограм на рахунок благодійного фонду «ОВЕС». Наразі за зібрані гроші за переробку вторинної сировини зробили протези для одинадцяти бійців АТО. Для порівняння представник фонду сказала, що держава профінансувала протезування тільки шести солдат. Тетяна Руденко розповіла історію першого бійця, якому оплатили протезування, Сергія Руденка й наголосила, що до зустрічі із лікарем чоловік переважно мовчав, а після – став життєрадісним, може ходити і «реально почав жити».
Наразі налагоджена мережа пунктів збору кришечок, влаштована логістика. «Найбільшими волонтерами зі збору є саме діти, які переконують в потрібності цього батьків, рідних», - каже пані Тетяна. Тому приймають тільки кришечки з харчових упаковок. Крім кришечок, із такого ж пластику роблять серединки із кіндерів, палички із чупа-чупсів, ковпачки із ручок тощо.
«Тільки діти можуть щось змінити», - переконана Тетяна Руденко, а дорослі мають їм в цьому допомогти. Тому фонд запускає освітньо-екологічний проект «Мрій і Дій!». За задумом, учні мають збирати вторинну сировину (за вибором – кришечки, макулатуру, алюмінієві баночки тощо), а за виручені кошти реалізовувати свої мрії. Всім має опікуватися учнівське самоврядування, яке вирішує, що збирають, як часто, на що ці гроші витратять тощо. При цьому учні будуть вчитися також відстоювати свої проекти, переконувати, організовуватись. Фонд відкриває субрахунки для шкіл, щоб не було готівкових розрахунків і спокуси. Паралельно для учнів школи будуть проводитися просвітницькі акції – зустрічі із банкірами (де будуть вчити, як використовувати депозити, кредити тощо), податковими працівниками (про податки, декларації тощо), приватними підприємцями, на тему іміджу, спікерства, ділової етики тощо.
За словами Тетяни Руденко, для участі в проекті «Мрій і Дій!» школа має заповнити анкету на сайті і мати бажання щось змінювати.
До теми
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Діти Донеччини відправились на відпочинок та реабілітацію в Карпати
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- Ветеранський простір «Вдома»: підтримка для тих, хто пройшов війну
- Український природний рекорд! На Закарпатті зафіксували найвищу в Європі дуґласію тисолисту
- Програма активностей на літо в межах проєкту «Зелені скарби Карпат» від ГО «Щасливі діти»
- Смак літа в кожній ложці: в Ужгороді створили полуничне меню
- Працівники Ужанського нацпарку облаштували готелі для бджіл
- Під час виходу з «Азовсталі» потрапив у полон: на Закарпатті зустріли воїна, якого звільнили під час великого обміну полоненими
- Свято Міри в Лазещині і шлях до відродження вівчарства: репортаж з полонин
До цієї новини немає коментарів