Як правильно закарпатським дівчатам ворожити на Андрія
Сьогодні, 13 грудня християни відзначають день святого апостола Андрія Первозванного. Це свято завжди було дуже важливим для українців. Об’єднуючи православні і язичницькі традиції воно стало одним із найяскравіших днів в черзі новорічно-різдвяних свят. Всім відомо, що в ніч напередодні дня Андрія та безпосередньо 13 грудня вважаються магічними, тому в цей час прийнято ворожити.
У слов'ян у народному культі святих Андрій Первозванний вважався уособленням чоловічого начала і покровителем шлюбу, тому день Андрія (13 грудня) вважався вдалим часом для ворожіння на заміжжя.
Ми пропонуємо вам 7 варіантів ворожінь у цей день.1. Лягаючи спати, покладіть шматочок спеченого своїми руками хліба під подушку, примовляючи: "Суджений, ряджений, приходь мого хліба скуштувати".
2. Візьміть жменю конопляного насіння, вийдіть опівночі на двір, тричі обійдіть навколо хати, сіючи в цей час насіння з подолу, і примовляйте: "Я, святий Андрію, конопельки сію; Дай же, Боже, знати, з ким весілля грати". Після цього вам має приснитися наречений. 3. До сходу сонця таємно від усіх візьміть жменю конопляного (вівсяного) насіння, зав'яжіть в сорочку і носіть цілий день. Ввечері ж посійте і, не сумніваючись, скажіть: "Хто мій суджений, той прийде за мною конопельки (вівсянки) брати". Суджений повинен прийти вночі смикати коноплі. 4. Візьміть по наперстку солі та пшеничного борошна, розведіть їх у воді і перед сном випийте. Вночі хотітиметься пити, то суджений і подасть воду. 5. Візьміть по наперстку солі та пшеничного борошна і наперсток води, замісіть і спечіть коржик. Лягаючи спати, одну половину коржика з'їжте, а іншу покладіть під подушку. Суджений повинен прийти і з'їсти свою половинку. 6. Покладіть шматок хліба з сіллю під подушку. Суджений повинен прийти поділитися. 7. Налийте води у тарілку, покладіть на неї кілька соломинок у вигляді містка і поставте собі під ліжко. Суджений повинен перевести наречену через міст. Для заміжніх є інша традиція – куштувати за святковою трапезою вареники з різним начинням та пригощати ними гостей. Вважається, що на Андрія обов’язково потрібно поласувати варениками, аби бути щасливим в наступному році.Правильні вареники повинна ліпити жінка – всі етапи приготування страви відповідають фазам Місяця. На тарілці повинно бути 29 вареників – відповідно до кількості днів в місячному календарі. Готуючи вареники, господиня значно посилює свою жіночу енергетику, оскільки страва символізує вагітність.
Головною начинкою до вареників у свято вважався мак, оскільки він є символом чоловічої сили. Сам вареник - символізує жіночу енергетику, тому в поєднанні з маком – страва стає українським символом "Інь-Янь", що приносить гармонію в сімейні стосунки.
До теми
- На Закарпатті прогнозують погіршення погоди - сніг, хуртовини, на дорогах ожеледиця
- На Закарпатті створили адаптаційний прихисток для дітей, яких повернули з-за кордону
- З початку холодного сезону до медичних закладів Закарпаття звернулися 34 пацієнти з переохолодженням
- Що на Закарпатті читали дорослі та діти у 2024 році?
- Два роки за новим календарем. Як у 2024 закарпатці почали ставитися до нових дат християнських свят
- В антології «Наша Перша світова» представлено і Закарпаття
- Овочі здорожчали, а взуття здешевшало: як змінилися ціни на Закарпатті впродовж 2024 року
- У скільки обійдеться закарпатцям новорічний стіл?
- Василь Полянський: Герой, який завжди в серцях
- На Ужгородщині - спалах кору, хворіють переважно діти
- Мирослав Білецький привітав закарпатців з Різдвом Христовим
- 34% ромських дітей, які зазнали булінгу в школі, не мають бажання вчитися - результати дослідження
- Святий вечір-2024: які традиції, що має бути на столі та що категорично заборонено
- "Власна розробка": як "Птахи Мадяра" використовують на фронті FPV-дрони на оптоволокні
- В очікуванні снігу: що українцям готує цьогорічний гірськолижний сезон в Карпатах
- У селі Щасливе зустріли Вифлеємський вогонь
- «Гордився, казав: "Йду захищати Батьківщину і повернуся"» — спогади про Івана Рошинця
- Простір для дітей відкрили в Закарпатському обласному центрі зайнятості
- Із 1 січня у бригадах швидкої працюватимуть парамедики і медичні техніки
- Персональні подарунки отримали поранені захисники від ужгородських школярів
До цієї новини немає коментарів