Тренери Британської Ради підвищували кваліфікацію викладачів УжНУ

Доцент кафедри англійської філології УжНУ Ірина Андрусяк та викладач кафедри Антоніна Літак узяли участь у програмі «Professional Award in Teacher Development».
Раніше цю програму ще не реалізовували у європейських країнах, тож досвід України – перший у Європі. Навчали учасників кваліфіковані тренери Британської ради, консультанти багатьох проектів Олександр Шаленко та Людмила Клименко.
До участі долучилися викладачі з різних куточків країни – Одеси, Києва, Львова, Запоріжжя, Чернівців, Кропивницького, а також Луганська і Донецька.
Під час курсів підвищення кваліфікації учасники не лише навчалися, а й діставали оцінку своєї роботи. У щоденну програму входили групові та індивідуальні завдання, результати виконання визначали тренери. Крім того, завдання оцінювали й два гаранти якості.
Ірина Андрусяк розповідає:
«Програма пояснювала відмінності між професійними діями викладача й тренера з фокусом на тих уміннях, які викладачі можуть перенести зі своєї діяльності, акцентували увагу на стилях навчання, мотивації, оцінці та адаптації навчальних матеріалів, підготовці й проведенні семінарів для викладачів…
За словами одного з гарантів якості, керівника програм з англійської мови Британської ради Саймона Етертона, ще триває процес зовнішньої оцінки програми й учасників гарантами якості, однак усі учасники вперше в історії програми отримають сертифікати тренерів».
З 15 до 17 січня відбулося стажування всіх, хто взяв участь у програмі, аби вони мали змогу самостійно проводити курси підвищення кваліфікації для викладачів англійської мови вищої школи, перші з яких відбудеться 8–13 лютого в Києві. До команди тренерів входять також учасники проекту від УжНУ.
Сертифікат тренера цієї програми прирівнюється до сертифіката CELTA, але для викладачів вищої школи.
Ксенія Шокіна
Медіацентр УжН
До теми
- Закарпатська команда показала професіоналізм на змаганнях з кібербезпеки всеукраїнського рівня
- Представники Закарпаття взяли участь у Міжнародному ветеранському форумі «Україна. Ветерани. Безпека»
- УжНУ посів 12 місце в Україні за кількістю вступників
- Польові обстеження заплави річки Уж в рамках проєкту «Навколишнє середовище для майбутнього через наукову освіту – робота в природі» (EFFUSE-win)
- УжНУ - серед 9 закладів, які впроваджуватимуть вибіркову дисципліну з молодіжної політики та молодіжної роботи
- Польовий виїзд у межах проєкту EFFUSE-win: вибір локацій для майбутніх освітніх і наукових активностей
- УжНУ у десятці вишів України за кількістю поданих заяв
- Ректор УжНУ Смоланка став академіком Всесвітньої Академії нейрохірургів
- УжНУ увійшов у десятку кращих класичних університетів України
- «Діалог та партнерство»: регіональний форум для Рад з питань ВПО Закарпатської області в Ужгороді
- Міжнародний проєкт для пом’якшення змін клімату стартує в Ужгороді
- Польовий виїзд учасників EFFUSE-win: триває моніторинг біорізноманіття заплави річки Уж
- Двоє науковців УжНУ увійшли до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді України
- 60% українського експорту — агро: в УжНУ обговорили виклики і перспективи з міжнародними партнерами
- EFFUSE-win у полі: перші спостереження, проби та фенологічні дослідження
- Наука, що рятує природу: Словаччина й Україна реалізують спільний екопроєкт у Карпатах
- Відбувся конкурс «Стартап УжНУ», де талановиті студенти презентували 13 інноваційних проєктів
- Закарпаття дало старт щорічному всеукраїнському ветеранському велопробігу «Шануємо пам'ять Захисників України»
- У парку біля УжНУ з’явилася гойдалка з краєвидом на місто
- Стоматологічний факультет УжНУ став співорганізатором міжнародної конференції з питань судово-медичної експертизи
До цієї новини немає коментарів