Закарпатська ДФС: як відбиратимуть платників для проведення планових документальних перевірок

Періодичність проведення документальних планових перевірок платників податків визначається залежно від ступеня ризику в діяльності таких платників податків, який поділяється на високий, середній та незначний. Від величини ризику залежить періодичність планового контролю: що меншими будуть ризики платників, то рідшими будуть візити податківців.
Завдяки використанню ризикоорієнтованої системи до плану-графіка проведення документальних планових перевірок відбираються винятково ті платники, які мають ризик щодо несплати податків та зборів.
Порядок формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків затверджено наказом Міністерства фінансів України від 02.06.2015 р. № 524 «Про затвердження Порядку формування плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків» (далі – Порядок). Цим Порядком визначено критерії ризиків від провадження діяльності платників податків, які поділено за ступенями значущості (високий, середній, незначний). Тому суб’єкти господарювання мають змогу самостійно оцінювати ризиковість власної діяльності та ймовірність потрапляння до об’єктів планового податкового контролю.
Зокрема, для платників податків - юридичних осіб визначено 44 критерії ризику несплати податків, у тому числі 18 - високого ступеня ризику, 19 - середнього та 7 - незначного. Для банківських установ - 14, небанківських установ - 15, постійних представництв та представництв нерезидентів - 13, суб’єктів господарювання - учасників ЗЕД - 7, самозайнятих осіб - 22, платників податків - юридичних осіб з питань правильності обчислення, повноти і своєчасності сплати податку на доходи фізичних осіб та ЄСВ - 21.
Більшість ризиків визначається автоматизованою ризикоорієнтованою системою на підставі даних податкової та фінансової звітності платників податків, а також даних щодо ЗЕД. Також до ризику належить інформація правоохоронних органів, підрозділів податкової міліції та інша інформація про діяльність платників податків. При цьому один суб’єкт господарювання може одночасно мати ризики різних ступенів.
Слід зауважити, що використання зазначених критеріїв дає змогу задіяти механізм першочергового реагування на ті підприємства, щодо яких існує велика вірогідність недоплати або приховування об’єкта оподаткування, а також сприяє зменшенню кількості суб’єктів господарювання, що перевіряються.
Система ризиків неодноразово вдосконалювалася з метою підвищення точності відбору до контролю найбільш ризикових суб’єктів господарювання.
З 01.01.2017 р. змінами, внесеними Законом України від 21.12.2016 р. № 1797-VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо покращення інвестиційного клімату в Україні» до п. 77.1 ст. 77 Податкового кодексу, передбачено, що план-графік документальних планових перевірок на поточний рік оприлюднюється на офіційному веб-сайті центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику, до 25 грудня року, що передує року, в якому проводитимуться такі документальні планові перевірки.
На даний час щоквартальні плани-графіки (з переліками підприємств, даними про початок перевірки та період, який охоплюється контролем) залишаються закритими.
Таким чином, формування та оприлюднення річного плану-графіка проведення документальних планових перевірок платників податків буде здійснено вже у поточному році на 2018 рік.
ДФС у Закарпатській області
До теми
- ДПС не проводить збори коштів на ЗСУ: шахраї знову розсилають фейкові листи від імені податкової
- В ОВА розповіли особливості цьогорічної вступної кампанії до військових навчальних закладів
- У Закарпатській обласній станції переливання - гостра нестача третьої групи крові з негативним резус-фактором
- Закарпатські податківці виявили порушень податкового законодавства на АЗС на суму понад 3 млн грн
- В Ужгороді проведуть благодійний "Купала Фест 2025"
- Шахраї від імені податкової розсилають листи для нібито залучення коштів на потреби ЗСУ
- Податківці Закарпаття виявили торгівлю сировиною для рідин, що використовуються в електронних сигаретах
- СБУ та Нацполіція затримали ділка, який намагався продавати зброю на Закарпатті
- В Ужгороді ГО «Захист Держави» та Спілка учасників бойових дій «Нескорені» уклали меморандум про співпрацю
- Перші військовослужбовці, які доєдналися до 128-ї бригади за проєктом «Котракт 18-24», склали присягу на вірність українському народові
- ДПС фіксує нову хвилю фейкових розсилок від імені податкової
- Завтра в Ужгороді відкриється виставка "Закарпатський СІРИЙ" робіт семи художників та художниць
- Закарпатська обласна станція переливання крові оголосила місячний марафон донації крові
- У лікарні в Мукачеві пересадили органи від посмертного донора - шанс на нове життя отримали 4 людей
- Відбувся конкурс «Стартап УжНУ», де талановиті студенти презентували 13 інноваційних проєктів
- Закарпатські податківці встановили 4 випадки продажу заборонених рідин, що використовуються в електронних сигаретах
- Увага! У Закарпатській області шахраї від імені податківців вимагають гроші
- В Ужгороді у другу річницю загибелі вшанували пам'ять полеглого захисника Віктора Синька
- В Ужгороді демонтували незаконні вивіски у центральній частині міста
- У парку біля УжНУ з’явилася гойдалка з краєвидом на місто
До цієї новини немає коментарів