На Закарпатті стартував міжнародний українсько-словацький молодіжний табір

На Закарпатті стартував міжнародний українсько-словацький молодіжний табір
У рамках проекту «Україна та Словаччина – очима молоді» 20 березня на Закарпатті розпочав свою роботу міжнародний українсько-словацький молодіжний табір. Учасники табору - школярі Ужгородської класичної гімназії, загальноосвітньої школи №4 м.Ужгорода (із поглибленим вивченням словацької мови), Філмової школи (школа кінематографії) м.Кошице, білінгвістичної гімназії Кошице спільно визначили три пріоритетні напрямки співпраці: спорт, туризм та культура.

 

Учора ж, 22 березня, в Ужгородській міській раді відбулася зустріч заступника міського голови Олександра Білака з делегацією проекту «Україна-Словаччина очима молоді» - керівником Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталією Носа, директором асоціації Вадимом Пилипенком, фінансовим директором Наталією Штибель, менеджерами «МАІРР» Володимиром Мереничем та Артуром Шейдиком, тренером та керівником МРЕО «Екосфера» Катериною Станкевич, тренером та медіа-експертом Ласло Балогом. Також участь у зустрічі взяли директор Ужгородської класичної гімназії Сергій Роман та його заступник Світлана Дутко, заступник директора  спеціалізованої ЗОШ І-ІІІ ступенів №4 Єва Дорогович, вчитель цієї школи Анжеліка Горбач, директор школи кінематографії м.Кошице Ярміла Угрікова, представники школи Лівія Гірякова, Валтер Юрік, Ерік Сікора, учасники проекту - студенти та школярі зі Словаччини й України.

Олександр Білак привітав гостей, які приїхали до Ужгорода, а переважна більшість уперше в нашому місті, передав також вітання від міського голови Богдана Андріїва, наголосив на важливості діяльності, яку проводить ужгородські класична гімназія ЗОШ №4,  «Міжнародна Асоціація «МАІРР», партнерські організації через реалізацію спільних проектів.

"Ужгород та Кошице мають давні дружні стосунки, одні з найдавніших міст-побратимів, якщо враховувати співпрацю України та Словаччини. Нам дуже приємно, що у рамках чергового проекту гості зі Словаччини мають можливість відвідати Ужгород. Сподіваюся, що всі заходи, організовані у рамках цього проекту, допоможуть співпрацювати не лише на рівні шкіл, студентів, учнів, учителів, а й вивчити інші можливості сторін", сказав, зокрема Олександр Павлович.

У свою чергу Ярміла Угрікова подякувала Ужгородській міській раді за підтримку освітніх проектів. Розповіла, що є ініціатива створити у 2017 навчальному році нову групу в школі кінематографії для  українських студентів на умовах безкоштовного навчання, символічної плати за комфортабельний гуртожиток та за харчування. Відповідні документи вже подані на Міністерство освіти Словацької Республіки, з жовтня 2017 року українські студенти зможуть вчитися в Словаччині та отримувати професійну освіту в школі кінематографії м.Кошице.

Про участь Ужгородської класичної гімназії у проектах за підтримки Норвезького фінансового механізму розповів директор закладу Сергій Роман, який також поділився досвідом співпраці в рамках міжнародних проектів.

Своїми враженнями від перебування у таборі поділилися студент школи кінематографії м.Кошице Іван Корібаніч та учениця Ужгородської класичної гімназії Ірина Сусла.

На завершення зустрічі керівник Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа подякувала Ужгородській міській раді за підтримку, поінформувала також про наступні заплановані в рамках проекту акції. А це будуть конференція для молоді, що відбудеться 11-12 квітня 2017 року в м.Кошице, та презентація результатів роботи молодіжних груп  21 квітня 2017 року в Ужгородській класичній гімназії.

Довідково: Із травня 2016 року в Закарпатті реалізовується проект «Україна та Словаччина – очима молоді», що фінансується в рамках Норвезького фінансового механізму та з державного бюджету Словацької Республіки на підставі виконання грантової угоди між Пряшівським самоврядним краєм та Регіональною Агенцією Інновацій із словацького боку та Міжнародною Асоціацією Інституцій Регіонального Розвитку «МАІРР» з боку України.

Завдання проекту: популяризація українсько-словацького транскордонного співробітництва серед молоді через розробку розвиток Медіа. У рамках проекту відбулися візити до Кошице та Ужгорода, у листопаді 2016 року проведено молодіжний табір у Кошице.

 

23 березня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів