Величні велетні "Березинки" чекають гостей

Одне з таких величних дерев - секвоя, батьківщина якої - Північна Америка, добре прижилось на Закарпатті. Так, це саме ті секвої, які виростають до гігантських розмірів і живуть 1000 років. І знайти їх можна, пройшовшись стежками дендрарію "Березинка".
Директор Мукачівського лісового господарства Василь Анталовськй: "Секвойї в дендропарку ростуть поруч один з одним на галявині. Гірська стежка (серпантин) веде до секвої через букові насадження. Висота і широка крони секвої - зброя в боротьбі за існування. Діаметри кожного екземпляру дуже різні - 26, 75, 96 і 130 см відповідно. Дерево тягнеться вгору і розростається вшир, відвойовуючи собі місце під сонцем і достатню кількість вологи. Більш того, на відміну від наземних ссавців і птахів, чий зріст стримує сила тяжіння, дерева не перестають рости навіть тоді, коли досягають зрілості. Сила тяжіння впливає і на них, але інакше, ніж, скажімо, на сокола або ведмедя. Дереву немає потреби пересуватися, і тому воно зміцнює свій остов, постійно нарощуючи шари деревини. Вимушене постійно добувати сили на прожиття то з неба, то з ґрунту, з часом дерево може досягти неймовірної величини і - при цьому продовжує зростати".
"Гігантські секвої величезні, тому що вони дуже-дуже прадавні. А прадавні вони тому, що ніякі небезпеки їм не страшні: вони такі потужні, що встоять під будь-якими вітрами; їх деревина і кора містять дубильні і інші речовини, що захищають від грибкового гниття і жуків-точильників, а товста кора і в вогні не горить. Низові пожежі навіть корисні для секвої: вони знищують конкурентів, допомагають шишкам розкритися і створюють сприятливі умови для молодої порослі, яка купається в сонячному світлі і удобрюються поживною золою. У доросле дерево може вдарити блискавка - але, як правило, це не смертельно. Так гіганти і живуть століття за століттям, стаючи все старше - і все більше. Пишаюся, що наші працівники мають змогу опікатися такими величними деревами і показувати їх закарпатським гостям. Неподалік від велетнів, на галявині біля мамонтових дерев, можна комфортно відпочити, адже неподалік встановлено альтанку для туристів і годівницю для лісової фауни. Тому не варто упускати можливості хоча б півгодини посидіти поруч з гігантами-довгожителями, попереду у яких ще не одна тисяча років життя, - додає директор лісового господарства".
Дістатися до дендропарку "Березинка" не важко, адже він знаходиться всього за 6 км від Мукачева і займає площу у 34 гектари. Роботи по закладці дендрарію стартували, як відомо, ще у 1957 році за ініціативи відомого вченого-лісівника, доктора сільськогосподарських наук СPСP Петра Молоткова та ще одного науковця - П.Каплуновського.
У середині ХХ століття лісівниками та науковцями дендропарку було випробувано до 2000 видів деревно-чагарникових порід. Через кліматичні умови прижились тільки 300 видів. Це дерева та чагарники практично з усієї території колишнього СPСP, Північної Америки, Азії та Африки. Тож гуляючи по дендропарку, ви долаєте широти і континенти, дізнаючись невідомі досі таємниці світу рослин.
Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ
До теми
- На сцені обласної філармонії в Ужгороді стартував Фестиваль сучасної духовної музики
- У галереї «Ужгород» відкрили виставку творів «Вернісаж 55»
- Закарпатський драмтеатр реалізує інклюзивний проєкт за підтримки Українського культурного фонду
- 5 музеїв Ужгорода, про які ви могли не знати (ФОТО)
- «В моїм серці Лемковина» – виставку з такою назвою відкрили в Закарпатському музеї народної архітектури та побуту
- У травні Ужгород перетвориться на музичну столицю України
- Обласна філармонія запрошує на унікальний музичний вечір, присвячений культурі Англії
- Графіка, живопис, скульптура: стартував конкурс «Легенди Карпат» для трьох вікових категорій юних митців Закарпаття
- Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва приймає твори дитячих письменників на здобуття Всеукраїнської літературної премії імені Юлії Драгун
- В Ужгороді триває ІІІ Всеукраїнський двотуровий конкурс хорового мистецтва ім.М.Кречка
- Закарпатська облдержадміністрація оголосила конкурс у галузі літератури й мистецтва
- Закарпатська обласна філармонія запрошує на вечір музики видатного чеського композитора епохи романтизму Антоніна Дворжака
- Побачило світ унікальне видання про Мукачево «Archiv privilegovaneho mesta Mukacheva 1376–1850»
- Закарпатські лялькарі показали прем’єру вистави «Ірод»
- «Під цвітом сакури»: в Ужгороді пройде фестиваль камерного театрального мистецтва
- Національні спільноти регіону презентували культурну спадщину на фестивалі «Етнічний віночок у Закарпатті»
- У музеї ім.Й.Бокшая – виставка робіт одного з провідних сучасних українських художників-графіків Андрія Чебикіна
- На Мукачівщині пройде унікальний фестиваль «Етнічний віночок у Закарпатті»
- Сім днів – сім вистав. Закарпатський театр ляльок запрошує на тиждень вистав «Театр – дітям»
- У Мукачеві відбудеться новий театральний фестиваль "Сцена для двох"
До цієї новини немає коментарів