Закарпатським батькам заборонять віддавати своїх дітей в інтернати

З 1 вересня Міносвіти має намір припинити набирати до інтернатів дітей з батьками без крайньої необхідності. На сьогодні лише 8% утримуються в інтернатах дітей України є сиротами, в той час як 92% - мають батьків. Про це в інтерв'ю DT.UA заявив міністр соціальної політики України Андрій Рева.
За його словами, кількість дітей в інтернатних закладах України поволі зростає: якщо в 2000 році там містилося більше 99 тис дітей, то зараз – 106 тис.
"Найцікавіше інше. Тоді сиріт з них було 40%, а 60% мали батьків. Зараз — 8% сиріт, 92% мають батьків. Що відбувається? Коли сироти закінчилися, інтернати почали затягувати до себе дітей, які мають батьків.", - зазначив міністр.
За його словами, з 1 вересня Міністерство освіти має намір перестати приймати дітей у подібні установи без необхідності, провокуючи тим самим соціальне сирітство. Мова йде про заборону на влаштування в інтернатні заклади дітей до трьох років за заявою батьків, крім випадків, коли необхідна паліативна допомога.
"Такі речі, в тому числі сирітство, ми стимулюємо фінансово. Потрібно повністю змінити механізм фінансування цієї системи", - підкреслив Рева.
До речі, кількість дітей-сиріт в Україні протягом останніх 15 років стабільно утримується в межах 90-104 тис. чол. Лише 10% з них знаходяться під опікою або у прийомних сім'ях, і лише 5% дітей потрапляють у сім'ї усиновлювачів.
До теми
- Понад 110 дітей вирушили на Міжгірщину в літній табір «Super Star Camp» від ГО «Європейська школа»
- В Ужгороді попрощалися із 39-річним солдатом Сергієм Гвоздецьким
- Каністерапія, руханка і усвідомлене дихання: в Ужгороді пройшов День спільнодії
- В Ужгородському скансені відбулася культурно-мистецька акція «Етнічна палітра Закарпаття»
- Ужгород завтра прощатиметься із полеглим Героєм
- В Ужгороді запровадили автоматизовану систему оплати за проїзд: як платитимуть пасажири
- В обласному центрі відбулися урочистості з нагоди Дня Конституції
- В Ужгороді цьогоріч – 15 двохсотбальників, із них двоє отримали по 200 балів із двох предметів
- Ужгород попрощався із полеглим Героєм, 40-річним солдатом Сергієм Желізкою
- В Ужгороді вручили нагороди рідним полеглих Героїв
- Завтра в Ужгороді прощатимуться із полеглим Героєм
- В Ужгороді відкриють пам'ятну дошку ще одному загиблому Герою
- 27–28 червня Закарпатський музей народної архітектури та побуту запрошує гостей на святкування 55-річчя з дня створення
- Мініатюри та інфобокс з аудіогідами: в ужгородській фортеці відкрили експозицію «Замки Закарпаття»
- В Ужгороді встановили вже 77-му мініскульптуру - інтерактивну
- На об’єкті очищення поверхневих вод ужгородського водоканалу запрацювала сонячна електростанція
- Історію сотень поколінь зберігає та популяризує краєзнавчий музей імені Тиводара Легоцького: сьогодні заклад відзначає ювілей – 80 років
- В Ужгороді відкрили шостий екоострівець для сортування сміття
- ОргАни Ужгорода: незвична екскурсія з майстром, що вдихає в них життя, відбудеться післязавтра
- «Смак Ужгорода» - набір кулінарних листівок презентують завтра у «Совиному гнізді»
До цієї новини немає коментарів