Що знають закарпатці-АТОшники про свої медичні пільги?
Борис Кондратюк, виконавчий директор громадської організації «Закарпатська громада» розповів, що проект здійснюється у партнерстві здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).
«Ще півроку тому ми, проводячи моніторинг у сфері прав учасників АТО побачили таку проблему, як низька поінформованість учасників АТО щодо можливостей отримання медичних послуг. Дослідивши, що існують певні проблеми у сфері медичних послуг, зрозуміли: необхідно зробити певні кроки та поінформувати військових у цій сфері,- каже Борис Кондратюк. - Сьогодні ми маємо можливість презентувати кілька наших продуктів, які орієнтовані як для ужгородців, так і для всієї території України. Це, зокрема, соціальне відео, а також, довідник та буклети з необхідною інформацією. Формат довідника невеликий, тому, навіть перебуваючи в зоні АТО, військовослужбовець може користуватися кишеньковим довідником, телефони актуальні. Інше видання - буклет поділяється на три розділи: санаторно-курортне лікування, медичне обстеження та безкоштовні ліки».
Сергій Кузнєв, головний спеціаліст Західного міжрегіонального сектору Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТ зауважив, що часто учасники АТО не знають про таку пільгу, як надання їм санаторно-курортного лікування. Наприклад, в Іршавському районі із 63 війсковослужбовців, які перебувають на обліку, було отримано лише дві заяви на санаторне-курортне лікування. «Ми хочемо донести, що держава фінансує цей напрямок. Фінансування відбувається з Києва, а послуга надається безпосередньо на місцях у відділах соціального захисту. Необхідно написати заяву, стати на облік. За минулий рік отримано 69 путівок, 64 використано».
Вікторія Пфайфер, начальник відділу у справах осіб з інвалідністю та ветеранів Управління праці та соціального захисту населення Ужгородської міської ради поінформувала, що на сьогодні перебуває на обліку 1113 учасників АТО та 40 інвалідів АТО. На санаторно - курортне лікування мають право демобілізовані особи. «Спочатку треба прийти і стати на облік в управління соціального захисту з відповідними документами. Є порядок надання путівок, якщо раніше Мінсоцполітики забезпечували путівками, то з березня цього року за новою постановою, міністерство надає фінансування, а сам учасник обирає санаторій, ми укладаємо тристоронню угоду. Сума путівки визначатиметься щороку, цього року на одного учасника це 6300 грн. На сьогодні нам дали 25 тис.грн - це 5 путівок. Будемо чекати решту коштів».
Ірина Cтолярова, заступник начальника відділу охорони здоров'я Ужгородської міської ради зауважила, що затверджено заходи, згідно з якими надаються медичні послуги учасникам АТО.
«Для забезпечення з міського бюджету виділяються кошти. Діє Програма забезпечення ветеранів війни, з цієї програми 67 тис. виділено на цей рік. Це і забезпечення ліками на амбулаторному етапі., першочергова госпіталізація тощо. Є можливість безкоштовного зубопротезування, ми проводили таке у 2015 році, наразі на цей рік не отримали заявко від учасників АТО», - розповіла Ірина Столярова.
Реалізація міні-проекту «Доступність медичних послуг учасникам АТО та членам їх родин» здійснюється ГО «Черкаський правозахисний центр» у партнерстві з ГО «МАRT», ГО «Закарпатська громада» в рамках проекту «Активні громадські дії на подолання гуманітарної кризи в Україні». Реалізатором виступає громадська спілка «Освітній дім прав людини в Чернігові» при сприянні Національного фонду на підтримку демократії (NED).
Джерело: Ужгородський прес-клуб
До теми
- Загальнонаціональна хвилина мовчання: в Ужгороді двічі на тиждень проводитимуть акцію пам'яті полеглих Героїв
- В ужгородській кав’ярні військових безкоштовно пригощають кавою
- Солдат ламається не на війні, а коли вертається назад - автор «Історії, яку варто почути» Євген Дубровський
- Графік святкових богослужінь до свята Богоявлення (Хрещення Господнього) та освячення води 2025 року в Ужгороді
- В Ужгороді вже понад 70 мініскульптурок. Як все починалося і скільки встановлені без спеціальних дозволів
- В Ужгороді у новорічну ніч народилося двоє дівчаток та хлопчик
- Богдан Андріїв: "Хай 2025 рік стане роком довгоочікуваної перемоги та миру!"
- В Ужгороді провели різдвяну зустріч для родин полеглих захисників
- В Ужгороді відбулася благодійна колядницька хода
- Богдан Андріїв: "Бажаю, щоб Різдвяна зірка осяяла дорогу додому всім, хто зараз далеко від рідних"
- В Ужгороді два роки діє соціальна послуга «Асистент дитини»
- Адміністратори ЦНАПу Ужгородської міськради здійснили виїзний прийом із використанням мобільного кейсу
- В Ужгороді студенти створили студію дубляжу і озвучують українською відомі мультфільми
- День відкритих дверей провели в інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» в Ужгороді
- Благодійний забіг до Дня Святого Миколая «Пробіжи — Допоможи» вже цієї неділі в Ужгороді
- Ужгородський скансен запрошує завтра на майстер-клас із виготовлення різдвяних прикрас та подарунків!
- В Ужгороді відбудеться благодійний передріздвяний ярмарок, приходьте родинами!
- Майстер-класи із виготовлення вертепу діють в Ужгороді
- "Мені більше їхати було нікуди". Історія переселенки, яка в Ужгороді знайшла роботу і почала все спочатку
- В обласній станції переливання – нестача крові майже всіх груп. Закарпатців закликають ставати донорами
До цієї новини немає коментарів