Родина – одна з головних цінностей у житті кожної людини

Трапляється так, що через недбалість або жорстоке поводження дітям загрожує небезпека. Іноді хворіють або помирають батьки і за дітьми нікому доглядати. Коли батьки через складні життєві обставини не можуть опікуватися дітьми, їх на певний час беруть на виховання професійні патронатні сім’ї.
У законодавстві України поняття “патронат” з’явилось у зв’язку з прийняттям Сімейного кодексу України у 2002 році. Глава 20 Кодексу так і називається “Патронат над дітьми”. Вона містить 5 статей (252-256). Окремим нормативним актом, що уточнив процедуру здійснення патронату, є Постанова КМУ від 16 березня 2017 року “Деякі питання здійснення патронату над дитиною”.
Патронат над дитиною – це тимчасовий догляд, виховання та реабілітація дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.
Патронатний вихователь за своїм правовим статусом прирівнюється до опікуна (піклувальника) дитини, права та обов’язки якого встановлено як нормами сімейного і адміністративного законодавства, так і чітко визначено договором.
Окремо слід зазначити, що патронатний вихователь здійснює догляд, виховання і розвиток дитини виключно на професійній основі. Це означає, що особа, яка виявила бажання стати таким вихователем, пройшла навчання та курс підготовки, не може займатися якоюсь іншою діяльністю, окрім здійснення патронажу. Таким чином, держава певною мірою обмежила права патронатного вихователя на користь повноцінного догляду за дітьми. Натомість законодавством України передбачена оплата за таку діяльність відповідно до віку та кількості дітей, які перебувають під патронатом, і, слід додати, ця оплата на сьогоднішній день дозволяє забезпечити справді достатній рівень утримання цим дітям.
Існують певні вимоги до особи, яка має намір стати патронатним вихователем. Зокрема це:
– громадяни України від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі; – мають позитивний досвід виховання дітей; – мають житло (власне, орендоване чи на правах користування); – не мають судимості; – стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей; – одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю; – зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі; – пройшли навчання та отримали довідку та рекомендації за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.
Сім’я – це одна з основних цінностей кожної людини. У всіх сім’ях інколи бувають складнощі, але найбільше це позначається на дітях. Основна мета патронату – вберегти дитину від негативних наслідків таких труднощів, допомогти сім’ї повернутися у благополучне русло, повернути дитину до рідних і возз’єднати родину.
Якщо ви сім’я, якій небайдужа доля дітей, котрі залишилися без батьківського піклування, доля дітей, чиї сім’ї опинилися в складних життєвих обставинах – зверніться до Ужгородського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді за адресою: пл.Ш.Петефі, 24 б. Наші контакти: 61-64-72, 066-48-98-500.
Джерело: Сайт Ужгородської міськради
До теми
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Діти Донеччини відправились на відпочинок та реабілітацію в Карпати
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- Програма активностей на літо в межах проєкту «Зелені скарби Карпат» від ГО «Щасливі діти»
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
До цієї новини немає коментарів