Об’єднана Європа хоче відмовитися від звичних закарпатцям печаток в паспорті

Натомість, як заявляє Європейська комісія, на кордонах з ЄС працюватиме так звана система в'їзду/виїзду. Таке рішення є частиною системи "розумні кордони" (smart borders") і акцентує увагу на ролі інформаційних систем в удосконаленні управління зовнішніми кордонами і, як наслідок, контролю над внутрішньою безпекою в країнах ЄС, інформує портал Vsetut.pl.
"Система в'їзду/виїзду наблизить нас на крок до досягнення повноцінного взаємодії інформаційних систем ЄС в 2020 році", – заявив комісар з питань безпеки ЄС Джуліан Кінг.
Що ж чекає на мандрівників після відміни печаток? Угода передбачає, що громадян третіх країн (тобто країн, які не входять до складу ЄС) при перетині кордону до будь-якої країни Євросоюзу будуть реєструвати у спеціальну систему, незалежно від того, їдуть вони на підставі візи чи біометричного паспорта. Ця система фіксуватиме назву і тип проїзного документа, біометричні дані, а також дату і місце в'їзду і виїзду. Система в'їзд/виїзд рахуватиме дні перебування мандрівника в ЄС автоматично (зараз це роблять паспортисти вручну), тому ризик помилитися і людський фактор виключатимуться повністю. На думку Європейської комісії, це полегшить перетин кордону для осіб, які подорожують легально, допоможе у виявленні осіб, які незаконно продовжили собі перебування в ЄС, а також в ідентифікації осіб, які перебувають у Шенгенській зоні без документів. Реєструватимуться у системі також усі відмови у в'їзді до ЄС.
Наразі ручне штампування паспортів мандрівників часто не є достатнім для виявлення порушників дозволеного терміну легального перебування в ЄС, а також займає надто багато часу і не запобігає проблемам, пов'язаним з випадками втрати або знищення документів. До того ж впровадження системи в'їзд/виїзд повинно допомогти і у вирішенні проблеми зчергами на кордоні.
Зібрані новою системою в'їзду/виїзду відомості будуть доступні для всіх держав-членів ЄС, а також Європолу, щоб запобігти тероризму та іншим серйозним злочинам. Постанова передбачає, що між системою в'їзду/виїзду і візовою інформаційною системою (VIS) також повинна бути забезпечена сумісність.
Дані громадян третіх країн, які перетинатимуть кордон з ЄС, зберігатимуться протягом п'яти років, якщо людина перевищила дозволений термін перебування в ЄС, і три роки, якщо її перебування там пройшло у відповідності з усіма вимогами.
Технічні роботи над проектом системи в'їзд/виїзд ще не завершилися. Після того, як це станеться, нові правила повинні офіційно схвалити усі держави-члени ЄС та Європейський парламент.
До теми
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Які країни повертаються до контролю і що важливо знати мандрівникам
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Плануйте поїздки: на Великодні свята на кордонах Закарпаття очікується збільшення черг
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
До цієї новини немає коментарів