Ужгородка катувала 9-річного всиновленого нею хлопчика, – справу вирішує поліція

Сьогодні, 17 липня, співробітники спецвідділу слідчого управління повідомили жительці Ужгорода про підозру у вчиненні аж трьох кримінальних злочинів: нанесенні ушкоджень різного ступеня важкості та катуванні. Першопочатково поліція розпочала розслідування за фактом злісного невиконання обов'язків із догляду за дитиною, проте в ході слідства з’ясувалося, що 37-річна ужгородка била взятого під опіку хлопчика, знущалася з нього та навіть катувала. Обвинувальна сторона звернулася до суду з клопотанням про обрання щодо жінки міри запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, яке буде розглянуто завтра.
Багатодітна ужгородка взяла під опіку п’ятьох дітей із однієї родини. У чотирьох дівчаток та хлопчика померли батьки, і до того, як потрапти в сім’ю підозрюваної, діти жили у Перечинській школі-інтернаті.
Ужгородці, які допомагали знедоленим дітям, з часом помітили, що в новій сім’ї кояться підозрілі речі та 15 квітня 2016 року звернулися до керівництва НВК, де вони вчилися. Першу підозру викликав той факт, що 9-річний хлопчик без будь-яких довідок із лікарні не відвідував школу впродовж довгого часу. Дитина мала рекомендацію від психолога про особливу увагу з боку вчителів, так як вважалася педагогічно занедбаною. У зв’язку з цим небайдужі громадяни написали в школу та службу в справах дітей лист-прохання про перевірку умов, в яких живуть прийомні діти.
Хоча діти часто мали сліди побоїв, перевірки соціальних служб та з навчального закладу не виявили порушень. Про це були складені відповідні акти. Більше того, директор школи видала наказ, яким зобов’язала вчителів та батьків із класів дітей цієї родини не втручатися в справи сім’ї.
Сусіди розповідають, що в цей період неодноразово бачили, як рідні діти прийомної матері граються в дворі, а всиновлені в цей час покарані. Вони також значо частіше стояли у кутку, а 9-річний хлопчик мав найбільше проблем з опікунами. Свідки заявляють – мати неодноразово говорила про те, що зламає хлопчика.
9 травня минулого року о 00.20 в клінічний центр нейрохірургії та неврології Ужгорода звернулася підозрювана, яка привезла дитину у важкому стані. Вона спробувала домовитися з лікарем про прийом хлопчика за межами лікарні, проте медик категорично відмовився. Дитину у центрі оглянути та виявили на тілі сліди серйозних побоїв, опіків, та інтоксикацію організму. Прийомна мама пояснила лікарю, що дитина впала у ванній. Медики в цю історію не повірили та забрали хлопчика в реанімацію. Там дитина все розповіла дорослим.
Хлопчик пояснив лікарям, що його били ременем із залізною пряжкою та пластмасовою вішалкою, морили голодом, прив’язували скотчем, катували розпеченою ложкою, та поділився ішними жахами життя в новій родині.
До 13 травня хлопчик пробув у центрі нейрохірургії та неврології Ужгорода, потім його перевели в Ужгородську міську лікарню, зрештою в Мукачівську обласну лікарню. В дитини діагностували черепно-мозкову травму, малому зробили операцію з пересадки шкіри, оскільки такі рани вже не могли загоїтися самостійно. Загалом маленький пацієнт перебував на лікуванні до липня.
Після цього дитина перебувала у прийомнику-розподільнику, реабілітаційному центрі та повернулася в Перечинську школу-інтернат.
Заступник начальника слідчого управління ГУНП в Закарпатській області Володимир Мага розповів, що у липні 2016 року підозрювана відмовилася від хлопчика, над яким чинила насильство, а 13 червня 2017 року відмовилася і від його сестри. 5-річна дівчинка, як і її брат, не відвідувала навчальний заклад, а коли повернулася до дітей, то була дуже наляканою.
37-річна ужгородка запевняє, що діти, від яких вона відмовилася – неадекватні та істеричні. Навіть переконувала, що хлопчик сам собі наносив тілесні ушкодження. Дитина пройшла психолого-психіатричну експертизу, яка визнала хлопчика абсолютно нормальним. Щоправда, після пережитого він став наляканим, тривожним та замкнутим.
Лікарі, які надавали дитині медичну допомогу, намагалися підтримати її морально. Вони відзначають, що ніколи в житті не бачили настільки понівеченого хлопчика.
«Медики розповідають, що дитина довго не могла наїстися, перебувала в жахливому психологічному стані. Проте варто відзначити й інше – незважаючи на те, що це маленький хлопчик, він зміг себе захистити. Йому вистачило сміливості заявити про ту несправедливість, яка його спіткала, і не відмовитися від своїх свідчень», – розповіла працівник поліції, яка безпосередньо займалася цією справою, – заступник начальника відділу з розслідування злочинів, скоєних проти життя та здоров’я людини, слідчого управління ГУНП в Закарпатській області Оксана Данко.
Сьогодні багатодітній ужгородці повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 121 ККУ, ч. 2 ст. 125 ККУ та ч. 1 ст. 127 ККУ. Доки тривало слідство, вона встигла народити це одну дитину. А постраждалий від її рук хлопчик панічно боїться знову потрапити в сім’ю, хоч і сумує за сестрами, троє з яких досі перебувають під опікою підозрюваної у страшних злочинах.
Відділ комунікації поліції в Закарпатській області
До теми
- 108 хлопчиків та 80 дівчаток, серед яких 4 двійні, народилися в червні в Ужгороді
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- На Закарпатті продовжують реабілітаційні заходи для бійців, які повернулися із зони бойових дій
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
До цієї новини немає коментарів