З початку року митниками Закарпаття оформлено 926 євросертифікатів 78 підприємствам-експортерам до ЄС

З початку року митниками Закарпаття оформлено 926 євросертифікатів 78 підприємствам-експортерам до ЄС
Із 2016 року набула чинності Угода про асоціацію України та Європейського Союзу. Відтак українські виробники та експортери вже другий рік поспіль можуть працювати на торгівельних ринках європейських держав.

 

Проте механізм застосування положень Угоди про асоціацію для них передбачає необхідність підтвердження преференційного походження українських товарів сертифікатами перевезення товарів EUR.1.

Так, за сім місяців 2017 року Закарпатською митницею ДФС оформлено 926 сертифікатів EUR.1 78 підприємствам-експортерам до 19 країн Євросоюзу: Німеччини (178), Італії (158), Румунії (136), Угорщини (118), Чехії (81) та інших.

У порівнянні до минулорічних показників, за 7 місяців 2016 року митницею оформлено 844 сертифікати 67 експортерам, до 20 країн Євросоюзу, найбільша кількість з яких щодо експорту товарів до Угорщини (155), Румунії (134), Італії (105), Німеччини (83), Австрії (54).

З метою організації повноцінного функціонування системи видачі сертифікатів EUR.1 в Закарпатській митниці ДФС визначено 7 місць дислокації, які максимально наближені до потенційних експортерів/виробників: у містах Ужгороді, Мукачеві, Сваляві, Виноградові та Хусті.

Серед товарів, що найчастіше заявляються експортерами під сертифікати EUR.1 є: швейні вироби, виготовлені з давальницької сировини; продовольчі консервовані товари; вироби та матеріали з деревини.

Упродовж дії Угоди про асоціацію України з ЄС п’ять суб’єктів господарювання Закарпаття скористалися спрощеними умовами підтвердження преференційного українського походження товарів отримавши в митниці статус схваленого експортера та, відповідно, право самостійно оформлювати декларацію інвойс незалежно від вартості партії товару.

Окрім поступового зниження ввізного мита на товари українського походження вітчизняні експортери можуть використовувати діючі безмитні тарифні квоти. Йдеться про окремі найбільш чутливі для України та ЄС товари, щодо яких є домовленість про безмитний доступ в рамках тарифних квот. Тобто імпорт зазначених товарів понад визначений обсяг підпадатиме під загальний режим оподаткування імпорту.

Водночас, у червні 2017 році за зверненням Державної фіскальної служби України Європейським Союзом прийняте погоджене рішення про застосування до товарів українського походження, на які встановлено тарифні квоти, механізму підтвердження походження на підставі як сертифікатів з перевезення форми EUR.1 так і декларацій інвойсів.

Таким чином на сьогодні врегульовано питання спрощеного допуску до ринків Європейського Союзу товарів українського походження, на які встановлено тарифні квоти в рамках Угоди про асоціацію між Україною та ЄС.

Джерело: ДФС у Закарпатській області

 

17 серпня 2017р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів