Закарпаття: від співпраці між громадами - до співпраці між родинами

Як розповів сільський голова Ігор Бадида, у планах відправити групу сільських діток у партнерське чеське містечко Євічко, де вони матимуть змогу проживати в тамтешніх родинах, пізнавати європейські звичаї і традиції, що сприятиме всебічному, гармонійному розвитку підростаючого покоління. Та у свою чергу запросити чеських дітей у коритнянські родини. А для подальшої співпраці сільський голова запросив чеських партнерів долучитися до реконструкції клубу у с.Кінчаш під дитячий садочок.
Відтак делегація поїхала в Анталовецьку ЗОШ І-ІІ ст., де в рамках програми співробітництва наших країв у 2016 році вдалося провести реконструкцію системи опалення з облаштуванням котельні на твердому паливі. Проект завершено.
За словами новопризначеного керівника школи Ельвіри Помпель, ця школа була збудована ще в далекому 1932 році минулого століття для дітей чеських інженерів, які працювали на лісопереробних підприємствах. Оскільки капітальний ремонт не проводився роками, то, ясна річ, будівля занепадала. Депутат облради Мирон Помпель, який свого часу тут також здобував шкільну освіту, проявив добру ініціативу і вирішив відродити цей заклад, щоб зберегти його славну історію.
То ж робота, як мовиться, тут буквально кипить усюди: утеплюється фасад, замінюються підлога, вікна та покрівля, навіть будується основа під спортивний майданчик. Кошторисна вартість останнього – близько 2 млн грн.
- Маємо встигнути до першовересня, - мовив депутат, додавши, що був би радий, якби чеські партнери підтримали відродження школи, яка має добрий чеський слід.
Делегація відбула, прихопивши із собою добрі враження від побаченого та залишивши селу надію на допомогу.
Супроводжували гостей заступник голови облради Петро Грицик та начальник управління з питань розвитку місцевого самоврядування, міжнародних та регіональних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Василь Маковський.
Прес-служба Закарпатської облради
До теми
- В Ужгороді проводять музичні вечори за донат
- На кордоні зі Словаччиною в мікроавтобусі іноземця виявили комплектуючі до вогнепальної зброї
- Через Тису у гідрокостюмах: на Рахівщині поліція затримала переправника військовозобов’язаних через кордон до Румунії
- Поліцейські Ужгородщини затримали рецидивіста, який протягом однієї ночі обікрав дві піцерії, магазин одягу та кав’ярню у Чопі
- Обрано голову Закарпатського окружного адміністративного суду
- Поліцейські Тячева за підозрою у зґвалтування неповнолітньої затримали 33-річного чоловіка
- В Ужгороді відзначили фіналістів всеукраїнського конкурсу «Учитель року – 2025» у номінації «Хімія»
- В Ужгороді поліція розкрила два грабежі: зловмисників затримано
- Закарпаття дало старт щорічному всеукраїнському ветеранському велопробігу «Шануємо пам'ять Захисників України»
- «Фабрика ниток»: у закарпатському театрі ляльок — нова прем’єра для дітей і дорослих
- Фахівці ліквідовують спалах гепатиту А на Хустщині: обстежили вже 153 будинки
- Поліцейські Закарпаття взяли участь в координаційній зустрічі із родинами захисників, які зникли безвісти за особливих обставин
- Водійку, яка скоїла ДТП в Ужгороді і втекла з місця події, патрульні затримали у Мукачеві
- На КПП "Ужгород" встановили сучасний мобільний сканер
- На Рахівщині піротехніки знешкодили сім мінометних мін часів Другої світової війни
- На кордоні зі Словаччиною затримали розшукуваного Нацполіцією правопорушника
- Ужгород долучився до загальнонаціонального ярмарку вакансій
- Понад 57 тисяч гривень сплатить нетверезий водій, якого зупинили на об'їзній біля Ужгорода
- Закарпатський Центр підготовки населення до національного спротиву підготував уже сьомий випуск
- У Сваляві ледь не згорів двоповерховий будинок, а пожежа спалахнула просто на кухні першого поверху
До цієї новини немає коментарів