Чи залишається Закарпаття мирним і толерантним регіоном, "розбиралися" в Ужгороді
З ініціативи ГО «Агенція досліджень «Карпатія» до роботи були залучені вчителі, вихователі, методисти та студенти із міст, селищ і сіл різних районів Закарпатської області.
Учасники семінару намагалися підтвердити чи спростувати тезу про те, що Закарпаття – це мирний і толерантний регіон. Було презентовано історичні та культурні аспекти внутрірегіонального виживання в реаліях суспільного миру та етнічної взаємотерпимості у контексті динаміки суспільно-політичного розвитку краю впродовж останніх століть.Тренери та експерти спільно з учасниками визначали критерії позитивних та негативних асоціацій крізь призму багатонаціональності регіону, впливу історико-географічної межовості закарпатців у ареалі різних національних культур, динаміки міграції, умов безвізу тощо. Було вказанона ментальні особливості характеру місцевого населення крізь призму їх регіональної спорідненості та міжетнічної взаємодії. Аудиторія займалася і розпізнаванням тематичних категорій (етностереотипи, етнічна дискримінація, антисемітизм та ін.), їх спільних та відмінних ознак. Чимало говорилося і про фактори впливу на рівень дезінформації щодо етнічної дискримінації та антисемітизму в Закарпатті, індикаторами якого впродовж сотні років у регіоні і незважаючи на часті зміни державної приналежності краю, залишилися політичний режим, державна національна політика, освіта й виховання.
Виходячи зі складу цільової групи, неодноразово зазначалося, що проектна робота має на меті сприяти відповідальній мотивації виховання педагогами в учнівської, студентської молоді демократичних цінностей, взаємоповаги, толерантності, терпимості до представників різних національностей, що проживають в області та тих, котрі опинилися тут в силу певних, навіть, тимчасових обставин. Під час роботи семінару обговорювалися й рекомендації щодо запобігання дезінформаційної кампанії в контексті освіти і виховання в поліетнічному середовищі, серед яких, крім іншого, інформаційно-просвітницька пропаганда, виховна робота, формування взаємної довіри громадян, вивчення спільної історії та недопущення її фальсифікації, активна міжетнічна взаємодія на фоні регіональної єдності, популяризація медіаграмотності серед молоді тощо. Відтак, тема і мета проекту SUP30017GR0037 «Боротьба з етнічною дискримінацією та антисемітизмом в Закарпатті» знайшли підтримку в освітньо-виховному просторі регіону й має хороші й поживні інформаційно-просвітницькі перспективи для продовження в багатонаціональному середовищі.
У підсумку, всі учасники семінару дійшли висновку, що в Закарпатті дискримінація за расово-національною ознакою неприпустима і це є для місцевого населення історичною реальністю, а інша інформація є фейком, провокацією та дезінформацією. Громадяни багатонаціонального Закарпаття безальтернативно виступають за формування толерантного суспільства й забезпечення позитивного іміджу краю – як території миру, злагоди і толерантності. А найважливішим завданням сьогодення є належне й доступне інформування молоді та й усього населення краю з метою недопущення реалізації провокаційних механізмів інформаційної війни.
Інфоклуб «Політична Просвіта»
До теми
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- В Ужгороді водій автобуса веде блог про свою роботу
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Ужгородські школярі – серед найкращих на Всеукраїнському заході «Швидше, вище, сильніше – разом!»
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- В Ужгородському скансені створять 3D моделі народного вбрання з різних регіонів Закарпаття
- Ужгородська школа мистецтв завершила 70-й, ювілейний, навчальний рік
- Ветеранський простір «Вдома»: підтримка для тих, хто пройшов війну
- Смак літа в кожній ложці: в Ужгороді створили полуничне меню
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Закарпатські патрульні нагадують пішоходам про їхні права та обов'язки
- Яких груп крові бракує в лікарнях Закарпаття цього тижня
- ТОП-10 закарпатських квітучих маршрутів, які викликають захоплення у туристів
До цієї новини немає коментарів