В Ужгороді відбулося яскраве театралізоване дійство "Винобраня, свальбованя" з відтворенням давніх традицій

В Ужгороді відбулося яскраве театралізоване дійство "Винобраня, свальбованя" з відтворенням давніх традицій
Яскраве театралізоване дійство "Винобраня, свальбованя" з відтворенням давніх народних закарпатських осінніх традицій представив сьогодні в Ужгороді Заслужений академічний Закарпатський народний хор.

 

До дня міста музики колективу та артисти, які і співають, і танцюють, в етнопрограмі відобразили, як різні народи, котрі поруч віками живуть у нашому краї, збирають виноград, дівчата у великих бочках ногами чавлять його для вина, а згодом гуляють весілля з усіма його обрядами – вітаннями молодих, викраденням нареченої, першим танцем пари, шоровим танцем, "чіпчанням" хусткою, передаванням "шлаєра" в колі незаміжнім дівчатам та багатьма іншими.

До запальних танців долучилися і глядачі, зокрема й керівництво Ужгородської міської ради, міський голова Богдан Андріїв, його заступник Ігор Фартушок, численні гості з делегацій європейських міст-побратимів Ужгорода, які приїхали на святкування Дня народження нашого міста.

Усе відбувалося в затишному внутрішньому дворику Ужгородського замку, у справжньому, як на весіллях, велетенському "шаторі". Глядачі шалено аплодували, адже виступали і такі корифеї, як народні артисти України Петро Матій, Клара Лабик, солістка Заслуженого академічного Закарпатського народного хору Мирослава Копинець.

За чудову програму, збереження надбань народу, феєречну настроєву атмосферу щиро подякував від імені всіх присутніх міський голова Богдан Андріїв і вручив букет троянд керівнику колективу Наталії Петій-Потапчук.

Нагадаємо, два основні дні відзначення 1124-річниці Ужгорода ще попереду, програма різноманітна і дуже насичена, Заслужений академічний Закарпатський народний хор запрошує також до Горянської ротонди на духовний концерт у цю неділю, одразу після святкової Літургії.

Прес-служба Ужгородської міськради

 

23 вересня 2017р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів