Керівники Ужгорода зустрілися з польським Генконсулом у Львові Рафалом Вольскі
Дипломат, який призначений на посаду Генкосула у Львові навесні цього року, коротко розповів про свою попередню роботу, у тому числі керівником торгово-економічного відділу Генконсульства Польщі у Мюнхені, І радником Посольства Польщі в Україні. Відзначив, що як історик за фахом добре знає, наскільки важливе Закарпаття як регіон і хотів би збільшити тут присутність зразків польської культури, активізувати бізнесові зв’язки своєї країни та нашого краю.
За словами пана Рафала, він дуже вражений Ужгородом, його колоритом, тим, що тут гармонійно поєднуються історія і сучасний розвиток. Це Вольскі назвав фантастичним капіталом нашого міста.
У розмові торкнулися змін до українського закону про освіту щодо навчання мовами нацменшин і Генеральний консул зауважив, що польська сторона дуже спокійно підходить до новацій, адже потрібно забезпечити такі умови, аби кожна нацменшина могла вивчати і свою мову, і повною мірою опанувати державну мову України. Аналогічний чималий досвід – розвитку і підтримки української, білоруської, німецької мов є у Польщі і вони готові ним ділитися.
Міський голова Ужгорода Богдан Андріїв також наголосив, що готові в усьому сприяти й допомагати інвесторам. За словами Рафала Вольскі, Польща дещо переформатовує свою роботу щодо економічних зв’язків з іншими країнами і будуть діяти її закордонні торгові офіси. А він особисто хоче зорганізувати у наступному році місію польських підприємців до Ужгорода. «Для них найважливішим буде підтримка влади, робота з відомствами за принципом єдиного вікна, можливості кооперації з тутешніми підприємцями», – переконаний дипломат.
«Як громадяни Польщі виїздять у більш західні країни Європейського Союзу в пошуках кращих зарплат, так і від нас люди виїздять на заробітки в Польщу, Чехію, Словаччину та інші країни. Тому щоб втримати їх тут, на місці, ті, хто започатковує у нас бізнес, виробництво, повинні збільшувати зарплати», – наголосив міський голова Ужгорода.
Обговорили також перспективи логістики. Як відомо, кордон із Польщею – неподалік Ужгорода, проте з багатьох причин, попри багаторічні розмови, жодного пункту пропуску із Закарпаття до Польщі немає. Рейсового регулярного автобусного прямого сполучення теж немає, як і залізничного – лише через Львівську область або автомобільне через Словаччину. Дійшли згоди, варто на державному рівні порушувати питання про швидкісний потяг Ужгород-Перемишль. Цьому сприяє кілька факторів: незабаром має завершитися реконструкція залізничних тунелів між Закарпаттям та Львівщиною, тоді за орієнтовно 4 години можна буде дістатися Перемишля, а звідти вже – чудові можливості доїзду до Варшави та багатьох інших польських міст. Йшлося також про перспективи роботи міжнародного аеропорту «Ужгород».
Рафал Вольскі розповів також, що вже налагоджує особисті зв’язки з культурницьким середовищем, митцями нашого краю і міста. І пропонує ужгородській міській владі спільно з польською стороною проводити щороку дуже потужний і кілька менших за масштабами мистецьких акцій. Зокрема, вже у наступному, 2018 році, хотів би поширити на наше місто Фестиваль сучасних польських фільмів, котрий уже 6-ий рік з успіхом проводиться у Львові та Івано-Франківську. Із задоволенням дипломат готовий сприяти обмінам польських та ужгородських творчих колективів, з великою повагою відгукнувся про камерний хор «Кантус». «Ми також зацікавлені всіма видами академічної, студентської, інтелектуальної співпраці і про це я буду спілкуватися з ректором Ужгородського національного університету», – сказав Генеральний консул.
Йшлося на сьогоднішній зустрічі в Ужгородській міській раді і про сприяння польській громаді, яка проживає в нашому місті, Генеральне консульство готове сприяти започаткуванню спільно з її представниками невеликого інформаційного пункту, де можна було б отримати інформацію про Польщу, бізнесові та інші контакти.
На завершення зустрічі Генеральний консул Республіки Польща у Львові запевнив, що буде в Ужгороді частим гостем.
Джерело: Ужгородська міська рада
До теми
- «Файна вишиванка»: в Ужгороді оригінально вітали з Днем вишиванки
- Втрачений Ужгород: про що писали газети сто років тому, у квітні 1925-го?
- 178 немовлят народилося у квітні у Клінічному перинатальному центрі в Ужгороді
- Весна в Ужгороді змінює фарби — сакури вже відцвіли, але краса не зникає
- Де знайти гліцинії в Ужгороді?
- В Ужгородському замку відбудеться бал, збиратимуть гроші для важкохворого Олежика Ригана
- На виставці іконопису говорили про створення музею ікон Закарпаття
- Не сакурами єдиними: в Ужгороді розквітли тисячі різнобарвних тюльпанів
- Ужгородський батальйон ТрО терміново шукає операторів БПЛА та спеціалістів з РЕБ
- Рожева весна на тарілці: в Ужгороді створили сакура-меню зі справжніми квітами
- «Світ писанки» в Ужгороді: передчуття Великодня та підтримка захисників
- В Ужгороді фіксують зростання випадків захворювання на кір – медики закликають вакцинуватися
- В Ужгороді влаштували перформанс із тисячею паперових журавлів
- В інклюзивній майстерні-кав'ярні «Янгол» продовжують серії різноманітних майстер-класів
- Унікальну операцію провели у Клінічній лікарні планового лікування в Ужгороді
- Ужгородців закликають долучитися до обговорень про перейменування однієї з вулиць на честь ректора Закарпатської академії мистецтв Івана Небесника
- У 2024 році в Ужгороді від туберкульозу померли 16 людей. Медики наголошують: ця хвороба виліковна, якщо вчасно її діагностувати
- Сакура в кадрі: благодійний фотоконкурс стартував в Ужгороді
- Соціальні майстерні БФ "Карітас–Ужгород" допомагають людям з ментальною інвалідністю
- Жінок, які чекають чоловіків з війни, запрошують в Ужгороді на захід з емоційної та психологічної підтримки
До цієї новини немає коментарів