Найкращі чотирилапі захисники правопорядку беруть участь у Міжнародному чемпіонаті з багатоборства кінологів на Ужгородщині
Протягом трьох днів на майданчиках сіл Ужгородського району змагатимуться 36 службових собак з кінологами, демонструючи свої вміння у подоланні смуги перешкод, пошуку людей, стріляних гільз та інших предметів, вправах загального та спеціального курсу дресирування тощо. Учорашні етапи змагань проходили на спортивних полях у с. Кам′яниця Ужгородського району.
«Змагання кінологів триватимуть на території Закарпаття впродовж трьох днів. На чемпіонат запрошені різні відомства – поліція, Національна гвардія, ДСНС, пенітенціарна служба та інші. Окрім кращих українських кінологів з їхніми вихованцями, участь у змаганнях беруть наші колеги з Чеської Республіки. Минулого року Закарпаття приймало І Всеукраїнський чемпіонат Національної поліції з багатоборства кінологів, саме тоді народилася ідея про заснування міжнародних змагань такого формату. Участь у цьому чемпіонаті беруть 36 команд…», – розповів полковник поліції, начальник кінологічного центру ГУ НП у Закарпатській області Олександр Лазар.
Серед учасників цьогорічних змагань практично всі службові собаки – це вівчарки, зокрема німецькі та бельгійські (малінуа). Виконуючи вправи, чотирилапі правоохоронці демонстрували не лише знання команд та чудову фізичну форму, але й вірність і взаєморозуміння зі своїм наставником. Усі завдання на кожному зі снарядів кінолог із собакою виконували спільно, за потреба чекаючи напарника біля бар′єрів.
«На даний час на службі у Національній поліції перебуває більше тисячі службових собак, з яких близько 600 спеціалізуються по розшуковій роботі. В кожній області України функціонують кінологічні центри, де займаються підготовкою службових собак для підрозділів поліції. Основний напрям наших собак – це розшукова робота, зокрема виїзди на убивства, грабежі, пошук вибухівки та зброї… Щомісяця наші собаки виїжджають для несення служби у зоні проведення АТО. Протягом цього року розшукові собаки залучалися до виїздів на місця правопорушень близько 18 тисяч разів, а у 8600 випадках надали допомогу у розкритті злочинів…», – розповів головний суддя Чемпіонату, начальник відділу організації кінологічної діяльності Національної поліції України Віталій Іванченко.
Службові собаки, які приїхали на змагання, доводять, що собака – це не лише друг людини, а ще й захисник громадського спокою, правопорядку і нашої безпеки.
Визначать переможців Чемпіонату вже у п′ятницю, 29 вересня, у с. Кам′яниця на Ужгородщині.




















До теми
- Поліція Ужгорода затримала водія, який у стані сп’яніння скоїв ДТП з потерпілими
- Перевозить до 15 кг вантажу: на Закарпатті волонтери презентували новий транспортний дрон "Джміль"
- На Закарпатті знову частішають випадки загоряння сухостою – з початку року випалено вже понад 498 гектарів землі
- В Ужгороді до 7 років позбавлення волі засуджено двох переправників ухилянтів
- За матеріалами поліції Мукачева засуджено зловмисника, який погрожував цивільній дружині та тяжко травмував її батька
- «Гуманітарна» спецтехніка опинилася на складі Закарпатської митниці
- Мукачівський прикордонний загін спростував інформацію про нові обмеження у п’ятикілометровій зоні від кордону
- Мільйонні порушення під час ремонту траси Р-21: посадовцю оголосили підозру
- На Закарпатті розпочалася інформаційна кампанія історій жіночого лідерства
- До 12 тисяч доларів за «перехід»: на Закарпатті блоковано три схеми бізнесу на незаконних втечах за кордон
- У Чопі жінка намагалася підкупити прикордонників хабарем
- В Ужгороді розпочав роботу Великодній ярмарок
- СБУ та Нацполіція викрили інтернет-агітатора, який розпалював антисемітські настрої на Закарпатті
- Наслідки обстрілу Закарпаття 1 квітня: що відомо
- На місцях влучання БПЛА на Закарпатті працюють екстрені служби і правоохоронні органи
- Ворожа атака на Закарпаття: пошкоджено критичну інфраструктуру, жителів закликають до обережності
- «Швидке закриття справи» за гроші: за корупційну схему на Закарпатті судитимуть держвиконавця
- На Закарпатті судитимуть реєстратора, який за фальшивими документами «переписав» землю померлої жінки
- «Дієвий ЦНАП: стійкість сервісу в цифровій державі» – всеукраїнський форум на Ужгородщині
- Поліція скерувала до суду справу щодо жорстокого вбивства подружжя пенсіонерів на Берегівщині — на лаві підсудних опиниться група осіб

До цієї новини немає коментарів