До годівниць у лісах Закарпаття приходять і хутрові звірі, і всіляка птиця...

До годівниць у лісах Закарпаття приходять і хутрові звірі, і всіляка птиця...
У працівників Великобичківського лісомисливського господарства є значна частка відповідальної роботи – охорона, збереження і турбота про фауну.

 

Позитивна оцінка такої праці – це коли лісові мешканці густо наповнюють зелені насадження, безпечно почувають себе на волі, коли спостерігається їх примноження.

Діяльність лісомисливгоспу, звичайно ж, спрямована і на ведення мисливського господарства. У Великобичківському лісомисливгоспі, площа мисливських угідь якого складає 32 тисячі га, мешкають 240 оленів, 468 козуль, 107 кабанів та 751 голів зайця-русака. А ще в угіддях водяться лисиця, борсук, куниця лісова та кам´яна, тхір, видра, білка, рись, вовк, ведмідь бурий, кіт лісовий, глухар тетерук, орябок та ін. звірі. Починаючи з травня кожного року для своїх підопічних працівники Великобичківського лісомисливгоспу готують харчі на зиму. Літо практично присвячено підготовці сіна, заготівлі віників і найголовніше солонців.

Директор Великобичківського лісомисливгоспу Юрій Сойма каже: «Настає холодна пора – зима, коли дикі тварини потребують людської допомоги, кормів, а з ними – і необхідних поживних речовин для існування, наприклад, солі. І в той час, коли лісові мешканці живляться заздалегідь підготовленими харчами, за ними можна спостерігати». За словами директора багато цікавого і нового дізнались із життя фауни у своїх лісових масивах, коли встановили поблизу підгодівельних майданчиків спеціальні камери відеоспостереження:

«Завжди захоплено переглядаємо відео, бачимо, хто годується: і птиця приходить, і хутрові звірі, цікаві їхні повадки, поведінка. Таке на власні очі побачити мало кому вдасться, адже звір боїться, далеко чує людину. Спостерегли в онлайн-режимі епізод, коли свиноматка прийшла до годівниці із новим приплодом маленьких смугастих поросят і минулорічним. Така собі велика сімейка. А то рано прокинувся борсук і прийшов підживитися. Прилітав і сірий журавель, він занесений у Червону книгу України або прийшов благородний олень чи козуля. Так лісівникам і чисельність підрахувати легше, адже всі хочуть їсти. А коли дивишся на відео, то розумієш, що робота лісівників та єгерів проведена не марно».

Джерело: Прес-служба Закарпатського ОУЛМГ

 

28 вересня 2017р.
-->

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів