Ужгородська ILKO Gallery презентує виставку Тіберія Сільваші

Відкриття виставки: 17 листопада о 18:00.
Автор народився у місті Мукачево, живе та працює у Києві. Це вперше, коли на Закарпатті представлять роботи Сільваші у форматі цілісного проекту.
Напередодні події видавництво Артбук підготувало книжку «Тіберій Сільваші. Реальність», презентація якої відбудеться 18 листопада. Виставка в Ужгороді – проект першої співпраці арт-центру Я Галерея та ILKO Gallery.
Говорячи про ідею та структуру експозиції, куратор Павло Гудімов акцентує на основних її особливостях:
«Коли я розмірковував над тим, як показати Тіберія Сільваші у рідному для нього Закарпатті, я розумів, що формат традиційної виставки картин не підходить. Так багато потрібно сказати про художника, який став одним із законодавців нефігуративної традиції українського сучасного мистецтва. Працюючи два роки над книгою «Реальність», я постарався змістити акценти на філософію його просторових проектів і розгорнену біографію художника. Тому відповіддю і підказкою для формату виставки є книга, яку ми переносимо у простір ILKO Gallery.
Коли ми показуємо історію життя художника, ми демонструємо декілька творів з його ранніх періодів творчості. Просторові проекти ми представляємо у форматі фотодокументації, описових текстів-анотацій та декількох творів-артефактів. А особливо великий об’єм виставки ми наповнюємо свіжими роботами Сільваші з циклу «Монохроми», де художник «вирощує живопис». Така трилогія покликана розкрити як особистість, так і творчість для ширшої аудиторії та повернути Сільваші на рідне Закарпаття».
Про власне мистецтво сам Тіберій Сільваші каже: «Живопис закінчено в перший день і не закінчено ніколи. Тому що він постійно розвивається, виростає з себе. Будь-який елемент, який додано в його площину, повністю змінює весь його контекст та зміст».
www.ilko.ua www.facebook.com/ILKO.Gallery
До теми
- «Із Закарпатської Франкіани»: в Ужгороді відкрили виставку до 170-річчя Івана Франка
- Конференція, фольк-перформанс і ярмарок: в Ужгородському скансені покажуть етнічне розмаїття Закарпаття (ПРОГРАМА)
- Закарпаття 100 років тому: у краєзнавчому музеї показують унікальні старовинні світлини
- 190 років від дня народження Юлія Фірцака: в Ужгороді відкрили виставку про видатного єпископа та реформатора Закарпаття
- В Ужгородському скансені відкриють виставку «Етнічна палітра Закарпаття»
- 80 років мистецьких традицій: Богдан Андріїв привітав закарпатських художників із ювілеєм
- Оригінальні документи та артефакти епохи: в Ужгороді вшанують пам’ять видатного діяча Юлія Фірцака
- В Ужгороді відбудеться традиційна світанкова «Молитва за Україну»
- В Ужгороді до Дня молоді влаштували караоке та благодійний концерт на набережній
- В Ужгородському замку представлять виставку до Всесвітнього дня фотографії
- «Намисто на біленьку шийку»: в Ужгородському скансені відкриють виставку традиційних прикрас
- Ужгородський скансен запрошує на відкриття виставки «35 років творення традицій»
- Закарпатський обласний краєзнавчий музей ім. Тиводара Легоцького долучився до національної програми «Подорож до себе»
- В Ужгороді представили виставку художника й військовослужбовця Василя Шандра
- В Ужгороді відбудеться презентація унікального мультимедійного артпроєкту «Кольори стійкості»
- В Ужгороді відкрили ювілейну виставку Антонія Турока «Закоханий в красу»
- До Ужгородського скансену перенесли та відреставрували унікальну каплицю XIX століття
- «За склом» – у галереї «Ужгород» відкрили виставку робіт заслуженої художниці України Вікторії Кузьми, присвячену ювілею мисткині
- В Ужгородському скансені завершується встановлення римо-католицької каплиці з с. Підполоззя
- Триває відбудова дерев’яної синагоги ХІХ століття з с. Великі Ком’яти в Ужгородському скансені
До цієї новини немає коментарів