В Ужгородському університеті влаштували відбірний етап конкурсу Малої академії наук

Цьогоріч на обласний тур змагань з’їхалося близько 40 школярів із майже всіх районів Закарпаття. Серед учнів виявилися й такі, хто бере участь у МАН не вперше.
Представили свої напрацювання у секціях: «Українська мова», «Українська література», «Фольклористика», «Російська мова» та «Російська література».
Публічний захист відбувся після попереднього проходження учнями теоретичного туру. Оцінювала роботи учнів компетентна комісія, що складалася з викладачів факультету.
– Теми робіт школярів надзвичайно різносторонні. У секції «Українська література», до складу журі якої я входив, було декілька робіт, в яких аналізували творчість Мирослава Дочинця. Відповідно учні, які працювали з недосліджуваним на сьогодні матеріалом, доклали більше самостійної роботи, ніж ті, скажімо, хто аналізував Сковороду. Є деякі претензії до оформлення робіт, але це вже питання не до дітей, а до їхніх наукових керівників. Та загалом усі теми актуальні і цікаві, а учні доклали максимум зусиль до своїх перших кроків у науковій діяльності, – каже заступник декана з виховної роботи філфаку Олег Хававчак.
Ілля Білецький
Один із конкурсантів секції «Українська література» Ілля Білецький, одинадцятикласник Хустської гімназії-інтернату, зізнається, що підготувати роботу було нелегко, адже завантаженість зашкалює – своїм основним завданням хлопець вважає добре складання ЗНО:
Лариса Плакош зі своєю ученицею
«Це справді було нелегко: я, можна сказати, «воював» на двох фронтах. Але участь у МАН дала мені колосальний досвід, який, упевнений, обов’язково знадобиться в майбутньому. Крім того, предметом мого дослідження був роман Мирослава Дочинця «Вічник», котрий мені дуже сподобався, тому працював із задоволенням».
В аудиторіях та поза ними за маленьких учених хвилювалися їхні наукові керівники. Вчителька Поляно-Гутянської загальноосвітньої школи І–ІІ ступенів Лариса Плакош щиро вболівала за свою вихованку: «Учні просто молодці, вони виконали колосальну роботу – і їхній працьовитості та жазі до науки можна лише позаздрити. Сподіваюся, що здобуті тут навички й досвід допоможуть їм легше прокладати собі дорогу в майбутнє».
Журі відзначило бажання юних розумників до наукового пошуку. Переможці відбірного етапу представлять нашу область на всеукраїнському турі.
Юлія Шипович
Медіацентр УжНУ
До теми
- Міжнародний проєкт для пом’якшення змін клімату стартує в Ужгороді
- Двоє науковців УжНУ увійшли до складу Науково-консультативної ради при Верховному Суді України
- 60% українського експорту — агро: в УжНУ обговорили виклики і перспективи з міжнародними партнерами
- EFFUSE-win у полі: перші спостереження, проби та фенологічні дослідження
- Наука, що рятує природу: Словаччина й Україна реалізують спільний екопроєкт у Карпатах
- Відбувся конкурс «Стартап УжНУ», де талановиті студенти презентували 13 інноваційних проєктів
- У парку біля УжНУ з’явилася гойдалка з краєвидом на місто
- Стоматологічний факультет УжНУ став співорганізатором міжнародної конференції з питань судово-медичної експертизи
- Студенти УжНУ завершили стажування в Ужгородській міській раді
- В УжНУ обговорюють актуальні проблеми світової економіки, міжнародних економічних відносин та міжнародних комунікацій
- Студенти-юристи УжНУ знайомилися із роботою Ужгородської міської ради
- Форум «Жінки – лідерки змін. Роль жінок у процесах відновлення та розвитку громад» триває в Ужгороді
- В УжНУ триває Українська школа з еволюційної біології – USEB 2025
- Працівник УжНУ, а зараз старший солдат ЗСУ Максим Шелепець нагороджений «Золотим хрестом»
- Відбулося підписання партнерської угоди щодо реалізації польсько-українського проєкту «Молодь Карпат за eco-smart освіту»
- Міжуніверситетська біологічна зимова школа – 2025
- УжНУ спільно з Харківським нацуніверситетом імені В.Н. Каразіна запрошують на Українську школу з еволюційної біології – USEB 2025
- «Незламні: досвід США для освітньої реінтеграції ветеранів»: дискусія в Ужгороді
- Викрито схему ухилення від мобілізації на Закарпатті: слідчі поліції повідомили про підозру доцентці університету, яка за хабарі влаштовувала чоловіків на навчання
- В УжНУ проректори закладів вищої освіти з усієї країни обговорювали проблеми та виклики євроінтеграції української науки
До цієї новини немає коментарів