Яка ситуація з твердими побутовими відходами на Закарпатті?
Директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та житлово- комунального господарства Едуард Маляр наголошує, що названа Програма передбачає реалізацію заходів, спрямованих на комплексне вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами, забезпечення благоустрою територій населених пунктів, покращення екологічного та санітарного стану, підвищення рекреаційних можливостей, використання інноваційних технічних, технологічних, організаційних рішень та створення економічно привабливих умов для інвестиційних проектів у регіоні.
Паспортом програми визначено фінансування за рахунок отримання коштів за комунальні послуги від споживачів (збір та вивезення ТПВ), продажу відходів, як вторинної сировини, кошти бюджетів всіх рівнів та інших джерел, що не суперечать чинному законодавству України.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми складає 5,0 млрд гривень.
У 2017 році обсяги збирання та перевезення на полігони та сміттєзвалища твердих побутових відходів становили 1 032 428,2 м3, або 270 508,1 тонн. Ліквідовано 1581 несанкціоноване сміттєзвалище загальним об’ємом 974 573,0 м3. Загальна кількість накопичених відходів на місцях видалення відходів за весь період експлуатації складає 8,2 млн м3 або 2,7 млн тонн. На території області обліковано 123 діючих місць видалення твердих побутових відходів (56 з яких потребують паспортизації), загальна площа яких становить 124,93 га. Рекультивації потребують 96 місць видалення відходів. Потреба у нових сміттєзвалища на початок 2018 року становить близько 43 одиниць площею 115,8 га.
У сфері поводження з твердими побутовими відходами (збір, вивіз, утилізація) працює 51 підприємство різної форми власності з загальною кількістю сміттєвозів 99 одиниць. Однак, через брак фінансування та заборгованість населення за надані послуги (загалом близько 9,321 млн грн) стан зношеності спецавтотранспорту становить близько 75%.
Централізованим збиранням твердих побутових відходів охоплено близько 80% населених пунктів області. Роздільне збирання твердих побутових відходів здійснюється частково як на початку збору, так і після захоронення (сміттєзвалища/полігони).
Схеми санітарних очисток розроблені у 180 населених пунктах області, що становить 29,5 відс. загальної кількості. В інших населених пунктах області - в стадії розробки.
Для реалізації заходів щодо покращення екологічної ситуації в області на території с. Яноші Яношівської сільської ради, Берегівського району за рахунок коштів Європейського Союзу у 2012 році розпочато будівництво І-ої черги сміттєпереробного заводу механізованої переробки твердих побутових відходів потужністю від 20,0 до 30,0 тис тонн у рік. На сьогодні закінчено І-шу чергу будівництва заводу, де освоєно коштів на суму 16 741,00 тис грн. У 2017 році на ІІ-гу чергу будівництва (згідно з корегованим експертним висновком) необхідність у коштах становила 199 886,731 тис грн.
У зв’язку з недостатністю фінансування зазначений проект не завершений.
Загальний передбачений обсяг фінансування Програми на 2017 рік склав 1,0 млрд. грн. з бюджетів різних рівнів та інших джерел фінансування.
Торік заходи Програми фактично профінансовано на загальну суму 10,289 млн грн., з них: на будівництво, утримання та реконструкцію полігонів та сміттєзвалищ – 0,025 млн грн, оновлення парку спецавтотранспорту – 4,458 млн грн, оновлення контейнерного парку – 5,738 млн грн та інші витрати – 0,068 млн гривень. І це за рахунок коштів: місцевого бюджету – 7,140 млн грн; інші джерела фінансування – 3,149 млн грн. У зв’язку з відсутністю фінансування на заплановані заходи, Програма виконувалася частково.
Прес-служба Закарпатської облради
До теми
- Роботодавці мають звернутися до Держпраці щодо медогляду працівників до 1 грудня
- Закарпаття прийняло близько трьох сотень релокованих підприємств
- Служба зайнятості тепер в смартфоні: запустили мобільний застосунок
- Перспективи відпочинку на Закарпатті українських дітей, які навчаються в українсько-угорській школі у Будапешті, обговорили в ОВА
- У Берегові триває реконструкція гуртожитку у житло для переселенців
- На Закарпатті відбувся форум «Міжрегіональний діалог: щаслива дитина в турботливій родині»
- На Закарпатті працюють над розробкою електроживлення в режимі «острів»
- Електронна трудова, пенсійна справа та запис: які онлайн-сервіси пропонує закарпатцям Пенсійний фонд?
- 1000 днів боротьби: закарпатські гвардійці вшанували воїнів, які загинули під час відсічі російської збройної агресії
- Перспективи співробітництва Закарпаття та графства Корнуолл у Великобританії обговорили під час онлайн-наради - Мирослав Білецький
- У Мукачеві запрацював логістичний центр Укрпошти
- Закарпатців, які з-поміж інших фахівців допомагають зводити фортифікації на Покровському напрямку, відвідав Президент України
- На Закарпатті реалізовуватимуть проєкт, спрямований на запобігання стихійних лих у басейні Тиси
- Майже 300 захисників і захисниць скористалися пілотним проєктом із зубопротезування та зуболікування на Закарпатті
- Армія+. Як перевестися до іншої військової частини: покрокова інструкція
- До кінця року Закарпаття отримає понад 42 млн грн на житло для родин захисників
- Україна та ЄС розпочинають модернізацію пункту пропуску на кордоні з Угорщиною
- Голова Закарпатської ОВА провів нараду із виробниками електроенергії
- Цьогоріч більше 100 іноземних громадян отримали змогу працювати на Закарпатті
- Мирослав Білецький зустрівся із Консулом Румунії у Солотвині Граціаном Флоріном Пирву
До цієї новини немає коментарів