Яка ситуація з твердими побутовими відходами на Закарпатті?

Директор департаменту інфраструктури, розвитку і утримання мережі автодоріг загального користування місцевого значення та житлово- комунального господарства Едуард Маляр наголошує, що названа Програма передбачає реалізацію заходів, спрямованих на комплексне вирішення проблеми поводження з твердими побутовими відходами, забезпечення благоустрою територій населених пунктів, покращення екологічного та санітарного стану, підвищення рекреаційних можливостей, використання інноваційних технічних, технологічних, організаційних рішень та створення економічно привабливих умов для інвестиційних проектів у регіоні.
Паспортом програми визначено фінансування за рахунок отримання коштів за комунальні послуги від споживачів (збір та вивезення ТПВ), продажу відходів, як вторинної сировини, кошти бюджетів всіх рівнів та інших джерел, що не суперечать чинному законодавству України.
Орієнтовний обсяг фінансування Програми складає 5,0 млрд гривень.
У 2017 році обсяги збирання та перевезення на полігони та сміттєзвалища твердих побутових відходів становили 1 032 428,2 м3, або 270 508,1 тонн. Ліквідовано 1581 несанкціоноване сміттєзвалище загальним об’ємом 974 573,0 м3. Загальна кількість накопичених відходів на місцях видалення відходів за весь період експлуатації складає 8,2 млн м3 або 2,7 млн тонн. На території області обліковано 123 діючих місць видалення твердих побутових відходів (56 з яких потребують паспортизації), загальна площа яких становить 124,93 га. Рекультивації потребують 96 місць видалення відходів. Потреба у нових сміттєзвалища на початок 2018 року становить близько 43 одиниць площею 115,8 га.
У сфері поводження з твердими побутовими відходами (збір, вивіз, утилізація) працює 51 підприємство різної форми власності з загальною кількістю сміттєвозів 99 одиниць. Однак, через брак фінансування та заборгованість населення за надані послуги (загалом близько 9,321 млн грн) стан зношеності спецавтотранспорту становить близько 75%.
Централізованим збиранням твердих побутових відходів охоплено близько 80% населених пунктів області. Роздільне збирання твердих побутових відходів здійснюється частково як на початку збору, так і після захоронення (сміттєзвалища/полігони).
Схеми санітарних очисток розроблені у 180 населених пунктах області, що становить 29,5 відс. загальної кількості. В інших населених пунктах області - в стадії розробки.
Для реалізації заходів щодо покращення екологічної ситуації в області на території с. Яноші Яношівської сільської ради, Берегівського району за рахунок коштів Європейського Союзу у 2012 році розпочато будівництво І-ої черги сміттєпереробного заводу механізованої переробки твердих побутових відходів потужністю від 20,0 до 30,0 тис тонн у рік. На сьогодні закінчено І-шу чергу будівництва заводу, де освоєно коштів на суму 16 741,00 тис грн. У 2017 році на ІІ-гу чергу будівництва (згідно з корегованим експертним висновком) необхідність у коштах становила 199 886,731 тис грн.
У зв’язку з недостатністю фінансування зазначений проект не завершений.
Загальний передбачений обсяг фінансування Програми на 2017 рік склав 1,0 млрд. грн. з бюджетів різних рівнів та інших джерел фінансування.
Торік заходи Програми фактично профінансовано на загальну суму 10,289 млн грн., з них: на будівництво, утримання та реконструкцію полігонів та сміттєзвалищ – 0,025 млн грн, оновлення парку спецавтотранспорту – 4,458 млн грн, оновлення контейнерного парку – 5,738 млн грн та інші витрати – 0,068 млн гривень. І це за рахунок коштів: місцевого бюджету – 7,140 млн грн; інші джерела фінансування – 3,149 млн грн. У зв’язку з відсутністю фінансування на заплановані заходи, Програма виконувалася частково.
Прес-служба Закарпатської облради
До теми
- На базі Свалявського професійного коледжу працює Центр сучасних зварювальних технологій
- У податківців Закарпаття новий керівник
- Закарпаття отримало понад 28 млн грн державної субвенції на придбання житла для дитячих будинків сімейного типу, які через війну вимушено перемістилися до нашого регіону.
- Уряд дозволив підприємствам комунальної критичної інфраструктури бронювати до 75 % працівників
- На Закарпатті на реалізацію проєкту «єРобота: Власна справа» спрямовано 83,6 млн грн
- Один з перших у країні дитячих центрів ментального здоров’я з’явиться на Закарпатті
- «Територія кар’єрних можливостей»: 24 квітня в Ужгороді відбудеться Ярмарок вакансій
- 275 тисяч доларів для розвитку реабілітації на Закарпатті зібрали і передали представники міжнародного проєкту «Пряма допомога для України»
- Можливості працевлаштування молоді на підприємствах Закарпаття: ОВА запрошує бізнес на черговий діалог
- В Ужгороді поліція заблокувала канал торгівлі метамфетаміном – викрито двох причетних до схеми
- 279 осіб з інвалідністю скористалися послугами Закарпатської служби зайнятості з початку року
- На Закарпатті знизився рівень підліткової злочинності та кількість учасників скоєння злочинів
- Відбулася перша робоча зустріч Асоціації «Виробники лохини України» на Закарпатті
- В Україні суттєво подешевшають ліки
- Розширено перелік бригад, до яких можна приєднатися за «Контрактом 18-24»
- На Берегівщині завершують ремонт гуртожитку для переселенців
- На Закарпаті працюють понад три десятки помічників ветеранів і демобілізованих
- На Закарпатті модернізують стоматологічний кабінет в обласній дитячій лікарні у межах міжнародного проєкту 4YOURSMILE
- Майже 2,4 млн грн із бюджету області виділять громадським організаціям краю
- У Закарпатській обласній раді - новий депутат
До цієї новини немає коментарів