У Києві відзначають День пам’яті розстріляних у Бабиному Яру євреїв
Єврейська громада вшанувала пам’ять тисяч киян, загиблих у Бабиному Яру за часів Великої Вітчизняної війни. Тепер - за юдейським календарем. Адже загальнодержавні урочистості, пов’язані із цією подією, припадають на 29 вересня - день початку масових розстрілів.
День скорботи за жертвами Бабиного Яру подвоїли. Частина ?врейської громади відзнача? його за юдейським календарем. Зауважу?: масові розстріли почалися в переддень одного з найвизначніших ?врейських свят - Йом Кіпура - Судного дня. Воно й стало відправною точкою для вираховування дати трагедії. Однак виокремлення дня скорботи розколу поміж ?врейськими організаціями не означа?, наголошують учасники нинішнього мітингу.
Яків Дов Блайх, головний рабин України:
- Когда в сорок первом году собрали евреев, это было два дня до начала день искупления. Я был 16 лет тому назад и день 29 сентября начали политизировать. Прищли разные партии, стали митинги устраивать. Мне это было неприятно. Я сказал, какая политика, это же Бабий яр, ви же понимаете.
Скорбота і спомини про загиблих у Бабиному Яру мають бути повчальними, вирішили члени громади. Адже нинішн? покоління дітлахів ані причин, ані історії трагедії не зна?.
Хлопчик:
- Гитлер, это было войско, которое убивало евреев, убивало людей невинных.
Хлопчик:
- Гитлер - это немецкий генерал. Здесь много расстреляли людей. Просто евреев, за то, то они были евреями, украинцев было тоже много - расстреляли.
Дівчинка:
- Мне говорят, что евреи были очень ленивые и за это их не любили и их не любят до сих пор из-за этого. В Киеве за что расстреливали? Ну, я считаю, что их просто ненавидели. Тяжело очень сказать - за что.
?врей і військовий - кожне з цих слів у далекому 41-му означало смертний вирок, каже киянин Олександр Яколь-Товер. Його дядько пробрався з передової до окупованого Ки?ва, щоб врятувати свою родину. ? у перші ж дні розстрілів був страчений з д?тьми та дружиною - разом з майже тридцятьма чотирма тисячами інших ?вреїв. Точної кількості загиблих не зна? ніхто. Загалом у Бабиному Яру загинуло більш ніж сто тисяч ?вреїв.
Олександр Яколь-Товер:
- Дядя был во время войны на фронте, тут оставалась его семья. Он решил вернуться сюда, забрать семью - и попал в Бабий Яр. В принципе, больше 100 тысяч евреев было тут расстреляно.
Українці про Бабин Яр забули. Хоча з-поміж закатованих тут, представників титульної нації було аж ніяк не менше, кажуть учасники мітингу. Та попри це не?вреїв сюди приходить дедалі менше.
Наталка Пісня, Олександр Вансович,[i] 5 канал[/i]
До цієї новини немає коментарів