Нюанси створення Холмківської ОТГ на Ужгородщині

Нюанси створення Холмківської ОТГ на Ужгородщині
У разі створення Холмківської об’єднаної територіальної громади (ОТГ) Ужгородський районний бюджет недоотримає понад 85 мільйонів гривень або 57,7 відсотків надходжень загального фонду. Про це йдеться в спільному листі голови Ужгородської райдержадміністрації та районної ради на адресу Геннадія Москаля.

 

Район не має можливості та необхідних джерел, які можуть компенсувати ці втрати. На території Холмківської сільради знаходяться основні бюджетоутворюючі підприємства Ужгородщини «Ядзакі-Україна» та «Джейбіл С.Ю.Л.», які були створені ще під час дії законів України «Про спеціальну економічну зону «Закарпаття» та «Про спеціальний режим інвестиційної діяльності та території пріоритетного розвитку».

На підприємствах працюють мешканці Ужгородського району, тому основний податок (ПДФО) із зарплати надходить і в подальшому має надходити в бюджет району, а не акумулюватися в одній сільраді. Створення ОТГ поставить під загрозу економічну спроможність і фінансове забезпечення інших громад, адже деякі населені пункти району географічно несприятливо розташовані для їх подальшого розвитку. У результаті значна кількість сіл району стануть фінансово неспроможними.

Повністю лист керівників Ужгородщини подається нижче.

  

moskal.in.ua

 

14 березня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

  1. Георгий 2018-03-14 / 14:16:51

    Барвинку разрешили, а этим нет. Странно. Просто хотят присоеденить село к Ужгороду, что б в Ужгороде дерибанить деньги еще больше, а село пусть чахнет.

  2. Закарпатець 2018-03-14 / 11:46:16

    Ну звичайно, голова РДА буде виступати проти втрати надходжень до бюджету. Районні керівники - перші вороги децентралізації,тому що з завершенням реформи втратять всі свої повноваження і гроші. Не розумію лише, чому їхнє працевлаштування та вплив повинні турбувати мешканців Холмока. А москаль черговий раз демонструє, що доля чиновників-бюрократів йому набагато важливіша, аніж розвиток Закарпатських громад.