Угорщина обурена наміром дислокувати військову частину в Берегові

Угорщина обурена наміром дислокувати військову частину в Берегові
Міністр закордонних справ Угорщини Петер Сіярто розкритикував ідею з розміщенням батальйону 128-ої бригади в Берегові.

 

Про це Сіярто заявив у понеділок, 19 березня, у Брюсселі, повідомляє Мукачево.net, покликаючись на угорські медії. Сіярто також продовжив висувати вимоги щодо освітнього закону.

"Той факт, що така країна, як Україна, має геополітично важливу позицію, не означає, що вона звільняється від долучення до міжнародного права або від свого обов'язку захищати меншини, що мешкають на її території", – заявив Петер Сіярто.

Міністр повідомив, що в недавньому листі до відповідних чиновників ЄС та генерального секретаря НАТО він наголосив: Угорщина повернеться на свої позиції щодо підтримки України, якщо Київ гарантуватиме, що закон про освіту не вступить у дію до 2023 року і буде суттєво виправлений.

Сіярто висловив стурбованість, що Київ планує передислокацію батальйону (від 800 до 1000 військових) зі сходу до міста Берегове, яке близьке до кордонів трьох країн – членів НАТО, де проживає найбільша угорська громада.

Він додав, що роз'яснення Міноборони України про те, що цей крок необхідний через погрози територіальній цілісності країни, його ще більше турбує. "Це означає, що Київ вважає угорську національну спільноту фактором загрози, що є обурливим, і саме тому Угорщина категорично відкидає це", – зазначив Сіярто.

Угорський міністр наголосив, що Угорщина також не підтримує проведення засідання міністрів оборони країн – членів ЄС та України, запланованих на квітень, та саміту Україна–НАТО, який планують провести влітку.

"Угорщина буде підтримувати ці зустрічі тільки в тому випадку, якщо Україна дотримується вищезгаданих умов та своїх міжнародних зобов'язань", – пригрозив Сіярто.

На сесії міської ради Берегова 9 лютого розглядали питання про повернення з комунальної власності на користь держави військового містечка для передислокації частини військовиків 128-ої гірської штурмової бригади. Депутати заслухали представників генерального штабу ЗСУ. Рішення відклали. Сесію охороняли посилені загони поліції.

 

20 березня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

  1. Дима 2018-03-20 / 14:24:13

    То что Сиярто так надрывается говорит о том что намек он понял верно)