Пташиний грип оточив Україну: імпорт птиці заборонено, в прикордонних районах посилено контроль за домашніми птахами

У Росії, Румунії та Туреччині виявили хворих птахів. Масово вирізають курей у Туреччині і Румунії. Державний ветеринарний департамент України заборонив імпорт птиці із цих країн. Із Румунією межують Одеська, Чернівецька і Закарпатська області. В цих регіонах встановлено посилений контроль за птахами, як на фермах, так і у приватних господарствах. В Одеській області дезинфікують увесь транспорт, який перевозить сільгосппродукцію. Експерти Всесвітньої організації охорони здоров’я попередили: у випадку епідемії, вірус-мутант може забрати від 5 до 150 мільйонів людських життів.

 

Закарпатські ветеринари відтепер щодня обходять подвір?я та оглядають домашню птицю. Це запобіжний захід, аби не пропустити в Україну вірусу пташиного грипу. Млявість, блідий гребінець птахи, яка до того ж і погано їсть ? це ознаки захворювання. Поки таких не було. Всього на закарпатських подвір?ях нарахували понад два мільйони голів птиці.15 птахогосподарств, які ? в регіоні, переведено на закритий режим роботи. Медики радять ізолювати птахів від свиней, добре годувати й дотримуватись гігі?ни.

На мапі пташиний грип буквально оточив Україну. Його вже виявили в Росії, Румунії та Туреччині. На черзі, за прогнозами експертів ? Болгарія. У сімох румунських містечках вже оголошено карантин ? там масово знищують птицю, а людей ? щеплять. У Туреччині тисячами забивають курей. Втім, офіційного підтвердження, що це саме вірус високопатогенного грипу ? нема.

Петро Вербицький, голова Державного департаменту ветеринарної медицини: "Якщо підтвердиться діагноз, ми матимемо факт прямої загрози для нашої території ускладнення епідемічної ситуації".

Закарпатські ветеринари кажуть, що нині боятися пташиного грипу не варто, однак заспокоюватися з цього приводу нині вважають передчасним. Значно більшою загроза стане навесні - саме тоді повертатимуться перелітні птахи, які зимують у басейні Середземного моря. Вони мігрують над територі?ю Закарпаття і можуть занести із собою вірус.

ICTV

 

12 жовтня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів