Дві школи із Закарпаття святкують перемогу в Zero Waste School
Klitschko Foundation у результаті конкурсного відбору визначив 50 українських шкіл, які візьмуть участь у проекті Zero Waste School. Він покликаний через неформальне навчання школярів та вчителів впровадити культуру сортування відходів у місцевих школах та громадах. Заявки та презентації шкіл приймалися протягом місяця з 18 лютого до 18 березня 2018 року. Учасники власними силами підготували відео-презентації та заповнили відповідну форму на сайті. Проект Zero Waste School підтримує Фундація Coca-Cola.
Переможців обирали за географічним принципом – з кожного регіону по дві-три школи. З 16 по 18 квітня навчання пройдуть 25 шкіл, з 19 по 21 квітня – наступні 25 шкіл. Після закінчення першої частини проекту учасники отримають завдання у травні-червні провести дводенний тренінг для учнів та вчителів своїх шкіл, батьків, де навчатимуть їх правильно сортувати сміття (папір, метал, пластик тощо) та заробляти цим на потреби школи та громади. У вересні школи-учасниці проекту організують Zero Waste Day для місцевої громади.
Серед переможців - школи Закарпаття: загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1, м.Іршава та гімназія ІІ-ІІІ ступенів суспільно-гуманітарного напрямку, м.Перечин. «За допомогою даного проекту є можливість звернути увагу на важливість екологічної освіти учнів, які зможуть нести свої знання в громаду. Адже, саме завдяки відданій щоденній праці та спільними зусиллями усієї громади, зокрема, учнівської молоді, довкілля буде збережено від забруднення», - розповідає Оксана Денисівна Мелеганич, учителька Іршавської загальноосвітньої школи.
Конкурс розширить можливості для молодих людей, допоможе засвоїти нові знання, вдосконалити навички та вміння за допомогою освітніх, лідерських, підприємницьких та технологічних тренінгів. Переможці у рамках проекту пройдуть декілька етапів навчання. Команди візьмуть участь у тренінгу Active Citizens, під час якого навчаться взаємодіяти з іншими представниками місцевих громад, вести перемовини, опанують шляхи вирішення складних ситуацій. На практичному семінарі із управління проектами команди складуть план втілення власного проекту, навчаться прогнозувати ризики, комунікувати зі громадськими організаціями та медіа. Запрошені тренери розкажуть, як долати перешкоди, що трапляються на шляху втілення проектів, дадуть рекомендації, як залучати фінансування для розвитку громад. Професійним досвідом поділяться лідери думок зі сфери екології: як заохотити до громадських ініціатив школярів, які продукти купувати, щоб залишати менше сміття та як можна повторно використовувати речі.
«Вже протягом 15 років ми реалізуємо проекти для молоді, тож знаємо, про що мріють сучасні українські підлітки. Вони живуть у відкритому світі, де немає місця кордонам. Їх хвилюють глобальні питання – технологічні інновації, зміни клімату, конфлікти між державами, від яких залежить прогрес людства. Вони хочуть об’єднуватися з іншими, аби їх вирішувати. Тому ми запускаємо цей проект, який стане платформою для обговорення і втілення ідей, об’єднає дітей і вчителів спільною метою та створить командний дух», - говорить директор Klitschko Foundation Аліна Носенко.
Згідно із соціологічним дослідженням «Молодь України 2015», проведеним GfK Ukraine, лише 2% молоді беруть участь у громадських ініціативах та суспільному житті. Це відбувається через відсутність відповідних навичок та знань, а також – зневіру у тому, що можна реально впливати на вирішення соціальних, економічних та політичних проблем. Проект Zero Waste School має на меті підтримати місцеві громади та додати жителям міст і сіл впевненості у своїй спроможності впливати на життя громади.
Керуючись Цілями Сталого Розвитку ООН, Klitschko Foundation та Фундація Coca-Cola прагнуть забезпечити молодь знаннями, необхідними для впровадження змін і розвитку громад. Проект Zero Waste School відповідає також глобальній цілі компанії Coca-Cola «Світ без відходів» (World Without Waste).
«Світ має проблему упаковки, яка не виникла сама по собі. І тому компанія Coca-Cola оголосила про нову стратегію - до 2030 року допомагати збирати та переробляти таку ж кількість упаковки, яку випускає на ринок. Такі проекти, як Zero Waste School, покликані допомогти споживачам зрозуміти, яку упаковку, як і де можна переробити. Спільно ми ми зможемо подолати цю проблему та залишити її у минулому», – говорить директор зі зв'язків з громадськістю «Кока-Кола Україна» Олеся Жулинська.
До теми
- В Ужгороді триває реєстрація учасників виставки-конкурсу «Міс-кіс 2024»
- У закарпатки, яка пиячила, вилучили трьох дітей
- Потрібні роботи із Закарпаття — стартував фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2024
- Триває прийом заявок на кінопремію імені Романа Жука від СHYSTO.DE
- Світлина ужгородської фотохудожниці отримала срібло на міжнародному фотоконкурсі
- Краян запрошують: Еко-Пікнік відбудеться у суботу 29 червня в Перечині
- Лавандова Гора відкрила сезон-2024: кульмінація цвітіння очікується 15-30 червня
- Військових та ветеранів із Закарпаття запрошують подавати свої роботи на конкурс воєнної літератури “4.5.0.”
- Для поранених військових влаштували екскурсію у перечинську сироварню
- 4 ветерани із Закарпаття перемогли у конкурсі "Варто почати власну справу"
- 7 проєктів перемогли у конкурсі ідей «Створи свій Ужгород. Інтегрований, інклюзивний, безпечний»
- В Ужгороді оголосили результати конкурсу «Різдвяна листівка на фронт»
- Міжнародний конкурс визначив 10 найкрасивіших фото природи зі всієї України
- «Вина срібної землі» оцінювали на Закарпатті (ВІДЕО)
- На Закарпатті визначили кращі “Вина Срібної Землі-2023” (ФОТО)
- Студенти УжНУ пройдуть стажування в Державній екологічній інспекції Закарпаття
- Дует гітаристів із мукачівської школи мистецтв переміг на міжнародному конкурсі
- “Історії Перечина”. На Закарпатті знімають серію короткометражних стрічок про історію регіону
- Перечинці VS підприємство з Краматорська: пошук діалогу триває
- Благодійний соціально-культурний захід «Мамина весна» триває на Закарпатті
До цієї новини немає коментарів