Потрібні роботи із Закарпаття — стартував фотоконкурс «Вікі любить пам’ятки» 2024

Протягом першого тижня конкурсу «Вікі любить пам’ятки» вже подано понад 4700 світлин майже 700 об'єктів. Проте ще відсутні фото пам’яток Луганської області, АР Крим та Севастополя, а також немає світлин із Закарпатської області. На сьогодні у конкурсному списку пам’яток Закарпатської області 755 об’єктів, 558 з яких (це 73% від загальної кількості) проілюстровано світлинами у Вікісховищі. За весь час фото культурної спадщини Закарпаття подавало 308 конкурсантів.
До конкурсу можуть долучитися всі охочі. Для цього протягом жовтня слід завантажити на Вікісховище роботи власного авторства, послуговуючись конкурсними списками пам’яток. Усі умови та як взяти участь читайте на сайті конкурсу: http://wlm.photo
«Хочемо звернутися до всіх — часто трапляється, що власні знімки люди вважають недостатньо красивими чи професійними для участі у конкурсах. Втім, наша головна мета — не тільки зібрати найбільш технічно якісні фото, а й мати різні світлини, які будуть під вільною ліцензією ілюструвати статті у Вікіпедії. Може бути, що ваше архівне фото, зроблене ще на плівкову “мильницю” — саме той цінний кадр, якого бракувало найбільшій у світі онлайн-енциклопедії», — зазначив Антон Процюк, координатор програм ГО «Вікімедіа Україна».
З безпекових міркувань завантажувати можна лише світлини та відео, що були зроблені до 30 червня 2024 року (включно) — єдиним винятком є спецномінація «Інтер’єри», де немає обмежень за датою створення.
Крім основних, конкурс має дев’ять спецномінацій: «Польська спадщина», «Відео», «Війна руйнує пам'ятки», «Єврейська спадщина», «Елементи екстер’єрів», «Інтер’єри», «Німецька спадщина», «Фотоплівка», «Визначні місця Харкова».
«У спецномінації “Війна руйнує пам’ятки” ми прагнемо зафіксувати наслідки російської агресії на українську культурну спадщину. Тільки у вересні Міністерство культури та стратегічних комунікацій зафіксувало пошкодження ще 22 об'єктів, отже вже 1169 пошкоджена пам’ятка з 2022 року… Тож якщо до цього ви мали сумніви, чи брати участь — однозначно! З усіма питаннями вам допоможе організаційна команда конкурсу», — прокоментувала Ольга Мілянович, членкиня оргкомітету «Вікі любить пам’ятки», прессекретарка ГО «Вікімедіа Україна».
34 країни вже завершили національні змагання, адже міжнародний етап розпочався 1 вересня — Італія поки лідирує з понад 42 тисячами робіт. Ще близько 20 країн, серед яких і Україна, будуть змагатися до кінця жовтня.
До теми
- «STEMLab Synergy» формує майбутнє освіти прикордонних регіонів: лабораторії, тренінги та профорієнтація
- Укрзалізниця запускає "Паспорт мандрівника" - отримати штамп можна буде і в Ужгороді
- Відновити Землю після різних екологічних катастроф – мета гри, яку розробили студенти УжНУ
- Прийшли понад 200 людей: у Закарпатській обласній станції переливання триває місячник донорства крові
- Жива історія: на Закарпатті досі працює автентичний водяний млин
- Майже 200 тисяч експонатів у понад 40 експозиційних залах у фондах обласного краєзнавчого музею
- «Не ризикуй життям — повідомляй в СБУ»: стендап-комік Василь Байдак звернувся до української молоді в рамках кампанії «Спали» ФСБшника»
- Єдиний в Україні: пілотний проєкт підтримки військових після фронту працює для 128-ї бригади
- В лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові 1-, 3+ та 4+ групи
- На Закарпатті відбувся колоритний фестиваль коломийок
- 83% закарпатських угорців підтримують вступ України до ЄС
- Завтра розпочинається Петрів піст: як тримати його правильно?
- Мить, яку варто побачити: в горах Закарпаття квітне червона рута
- «Гладіатори» в ужгородському замку запрошують постріляти з лука
- Як заморозки вплинули на урожайність у краї?
- Сьогодні — Свята Трійця: що варто знати про Зелені Свята
- У лікарнях Ужгорода та області — дефіцит донорської крові
- Закарпаття: менше випадків туберкульозу, але тривожна динаміка з гепатитом В
- Пейзаж в об’єктиві тепловізора від військового Владислава Товтина можна придбати на благодійному аукціоні
- У Карпатах пильнує не лише прикордонна служба
До цієї новини немає коментарів