Актуально від ДФС Закарпаття: відпустка та лікарняні для підприємця-єдинника

Актуально від ДФС Закарпаття: відпустка та лікарняні для підприємця-єдинника
Фахівці органів ДФС у Закарпатській області роз’яснюють чи звільняються від сплати єдиного податку та єдиного внеску на загальнобов’язкове соціальне страхування, платники єдиного податку першої або другої групи, які не використовують працю найманих осіб.

 

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний податок шляхом здійснення авансового внеску не пізніше 20 числа (включно) поточного місяця. Такі платники єдиного податку можуть здійснити сплату єдиного податку авансовим внеском за весь податковий (звітний) період (квартал, рік), але не більш як до кінця поточного звітного року. Нарахування авансових внесків для платників єдиного податку першої і другої груп здійснюється контролюючими органами на підставі заяви такого платника єдиного податку щодо розміру обраної ставки єдиного податку, заяви щодо періоду щорічної відпустки та/або заяви щодо терміну тимчасової втрати працездатності.

Платники єдиного податку першої і другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати єдиного податку протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, підтвердженої копією листка (листків) непрацездатності, якщо вона триває 30 і більше календарних днів (п.295.5 ст.295 ПКУ). Інформація про період щорічної відпустки і терміни тимчасової втрати працездатності з обов’язковим додаванням копії листка непрацездатності подається за заявою у довільній формі (пп.298.3.2 п.298.3 ст.298 ПКУ).

Платники єдиного податку першої і другої груп сплачують єдиний внесок на загальнобов’язкове соціальне страхування за себе - до 19 числа місяця, що настає за кварталом, за який сплачується єдиний внесок.  У разі якщо останній день строку сплати єдиного внеску припадає на вихідний або святковий день, останнім днем таких строку сплати єдиного внеску вважається перший робочий день, що настає за вихідним або святковим днем. Суми для сплати єдиного внеску платники визначають самостійно для себе, але не більше максимальної величини бази нарахування ЄВ, встановленої Законом № 2464. При цьому сума ЄВ не може бути меншою за розмір мінімального страхового внеску. (п. 3 частини першої ст. 7 Закону № 2464).

Фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, сплачують єдиний внесок за періоди, незалежно від того, отримували вони дохід у цей період чи ні. Виключенням є фізичні особи – підприємці, які обрали спрощену систему оподаткування, за умови, що вони отримують пенсію за віком або є особами з інвалідністю, або досягли віку, встановленого ст. 26 Закону України від 09 липня 2003 року № 1058-IV «Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування», та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

При цьому звертаємо увагу, що звільнення від сплати єдиного внеску на загальнобов’язкове соціальне страхування на період відпустки чинним законодавством не передбачено.

 ДФС у Закарпатській області

 

04 квітня 2018р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів