Замкова гора в Ужгороді у "Ніч музеїв" привабила тисячі відвідувачів

Замкова гора в Ужгороді у "Ніч музеїв" привабила тисячі відвідувачів
18 травня – свято і для працівників музеїв, які цього дня приймають вітання й слова вдячності за свою надважливу працю – збереження та примноження скарбниці національної самобутності, і так само – для численних відвідувачів, котрі мають можливість безкоштовно оглянути музейні експозиції та долучитись до низки святкових заходів.

 

Так, у Міжнародний день музеїв Закарпатський обласний художній музей ім.Й.Бокшая проводив День відкритих дверей, упродовж якого знайомив гостей із постійними експозиціями творів мистецтва Європи XVI-XXI ст., а також тематичними виставками "Історія в 360°. Панорами" і "Рахівські полонини очима митців". У Закарпатському обласному краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького професійне свято відзначили відкриттям нових експозицій: "З історії духовної культури Закарпаття XVII-ХХ ст." та "Нові надходження Закарпатського обласного краєзнавчого музею ім.Т.Легоцького за 2017 рік". А на території Закарпатського обласного музею народної архітектури та побуту 18 травня відбули VIІІ-ий Обласний дитячий фольклорний фестиваль "Веселковий передзвін", родиний день багатопрофільного ліцею "Інтелект" і ще чимало музейних атракцій: огляди виставок, екскурсії, творчі майстер-класи та забави для дітей.

Святковий марафон продовжився 19 травня. Відвідувачі обласного музею народної архітектури та побуту стали учасниками "СковородаФесту" (в рамках форуму "СлободаКульт") – майже п'ятигодинного дійства з інтерактивами, іграми, майстер-класами, розмовами, показами фільмів, виступами пісенних колективів тощо. Як визначали самі організатори, мета вуличного фестивалю для всієї родини – провести цей день так, як міг би сам Григорій Сковорода – мандрівний мислитель, поет, педагог,  видатний українець і, зокрема, своєрідний "бренд" Слобожанщини.

В сусідньому, обласному краєзнавчому музеї ім.Т.Легоцького денна програма видалась не менш насиченою: вистави, вокальні і хореографічні композиції відвідувачам подарували Закарпатський академічний обласний театр ляльок, Ужгородський коледж культури і мистецтв, Ужгородська дитяча школа мистецтв та інші колективи культури краю. Окрім того, відбулися різноманітні тематичні виступи і майстер-класи.

А з настанням сутінків Замкова гора привабила тисячі відвідувачів для участі в акції "Ніч музеїв" – унікальній нагоді проникнутись особливою, "нічною" музейною атмосферою, що випадає раз у році. Ця порівняно нова для Закарпаття традиція уже стала невід'ємним і чи не найбільш популярним атрибутом музейних святкувань.

Так, цього разу музейне "Старе село" гуляло справжню "Закарпатську свальбу" у виконанні Заслуженого академічного Закарпатського народного хору. Артисти майстерно відтворили обряд із притаманним колоритом, жваво залучаючи до дійства відвідувачів. Автентики вечору додала й екскурсія з любовної магії "Закарпатські прелюбішки", а шоу-дефіле в традиційному народному вбранні різних районів краю, продемонстроване дивовижно вродливою молоддю, вчергове засвідчило, наскільки розкішним, незчерпно цікавим, мудрим і гармонійним у своїй строкатості є Закарпаття. А ще для відпочивальників влаштували запальний концерт харківські гурти "Муравський шлях" і "Фарби" та закарпатський "Триставісім".

Вечірню ж програму в Ужгородському замку склали виступи хору хлопчиків та юнаків Мукачівської хорової школи, танцівників студії спортивного бального танцю "Грація" і хореографічного колективу Ужгородського центру творчого розвитку дітей та дорослих "Зіраті-Зефірчик", молодіжного хору Парафії Всіх Святих мікрорайону "Шахта". Крім того, гості зацікавлено знайомилися з виставкою одного експонату – "Біблією Франциска Скорини", а також відкритими напередодні експозиціями, всю цінність яких навряд чи можливо осягнути відразу.

Святкові заходи в обох музеях завершились близько опівночі.

Департамент культури Закарпатської ОДА

 

20 травня 2018р.
Çàãðóçêà...

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів