"Пташиний грип" уже дістався України

Керівник Українського центру кільцювання птахів при Інституті зоології ім. Шмальгаузена НАН України Анатолій Полуда висловив стовідсоткову впевненість в тому, що дикі птахи, заражені вірусом "пташиного грипу", уже є на території України.

 

"Пташиний грип" уже ? в Україні ? він просто циркулю? в диких популяціях птахів", - заявля? експерт. Полуда відзначив, що "Україна перебува? на перехресті міграційних шляхів. Через Україну летять птахи з різних регіонів".
"Зокрема з Тульської області в Росії, де в жовтні було виявлено осередок вірусу, дуже багато видів можуть залетіти в будь-яку область України, в будь-яку її точку", наголосив він. Таким чином, за словами Полуда, "пташиний грип" може бути виявлений в будь-якій частині країни, проте найвища вірогідність - в приморських областях: Донецької, Запорізької, Миколаївської, Одеської і в Криму.
Орнітолог повідомив, що дикі птахи, що принесли вірус грипу із західного Сибіру в Туреччину і Румунію, також пролітали через територію країни ? по Азово-Чорноморському міграційному шляху. Його довжина по території України - від Донецької області до дельти Дунаю ?близько 1 200 кілометрів, повідомля? АМ? "Новости-Украина".
"Це не ниточка, а смуга двісті-триста кілометрів, де просто інтенсивність перельоту птахів вище, ніж на сусідніх територіях", - пояснив Полуда. При цьому він відзначив, що "птахи не можуть за одну мить перелетіти українську територію". "Вони десь зупинялися на водоймищах. Якщо вони зупинилися хоча б на декілька годин - то через послід, пера вірус уже потрапля? в екосистему цього водоймища", ? сказав експерт.
"Якщо у нас десь в Україні буде контакт диких птахів з домашніми, то почнеться епідемія, виникнуть осередки хвороби", - наголосив Полуда, додавши, що "контакт дуже просто відбува?ться: якщо на водоймищі побували хворі дикі птахи і там ? качки, то почина?ться епідемія". Керівник Центру кільцювання птахів вважа?, що необхідно "заборонити полювання на пернату дичину по всій території України". "Якщо вбивають птаха-вірусоносія і він потрапля? на двір сільського мешканця, то відразу виника? осередок", - аргументував Полуда.
Крім того експерт порадив "заборонити випускати домашню птицю за межі двору, тримати її в закритих приміщеннях". Він також наголосив на необхідності проведення моніторингу ситуації. При цьому Полуда назвав неефективним відстріл диких птахів, оскільки "вельми незначний відсоток її заражений". Крім того недоцільним він вважа? санітарну обробку машин на всіх прикордонних пунктах України.
ua.for-ua.com

 

24 жовтня 2005р.

До теми

Коментарі:

    До цієї новини немає коментарів